Ana Sayfa Kategoriler Editör İletişim  

   Alfabetik Arama
A B C Ç D
E F G H I
İ J K L M
N O Ö P R
S Ş T U Ü
V Y Z   Ekstra
     müstear isimler
     peygamberler
     Asr-ı Saadet'te Türkler
     basında biyografi.net
     Biyografi Nedir?
     neden biyografi.net
     sizin biyografiniz
     cv nasıl hazırlanır ?
     genel biyografi kitapları
     takma adlar
     editör Linkler 
   Biyografi Tv
   facebook/Biyografi Net
   twitter.com/biyografinet
   Biyografi Atölyesi
   boğazdaki aşiret
   biyograf
   biyografi kitabı
   mahmut çetin yazıları
   www.biyografianaliz.net
   biyografimarket.com

   Biyografi Arama

  

isim ara soyadı ara
 
   
   

     Biyografi Market İçerik  
KİTAP BİYOGRAFİ
 Portre Anlatı
 Günlük
 Biyografi Dosya
 Mektup
 Kronoloji
 Kim Kimdir
 Anı-Hatırat
 Otobiyografi
 Biyografi Genel
 Şecere
 Biyografik Araştırma
 Gezi-Seyahat
 Biyografik Roman
 Biyografik Şiir
FOTOĞRAF
 Görsel Kitap
 Biyografik Fotoğraf
 Şehir Fotoğraf
 Tarihi Eser Fotoğraf
  SAHAF KİTAP
  KAYNAKÇA
 Kaynak Tarama-Kupür
 Bibliyografya
 DVD-CD-VCD
 Biyografi Belgesel
 KİTAP GENEL
 Türkçe Dil Öğretimi
 Kaynak-Çeviri

Daha Fazlası BiyografiMarket.com'daFacebook da paylaş Twitter da paylaş Live da paylaş

Ümit Kocasakal

İstanbul Barosu Başkanı


avukat, akademisyen1966 yılında Köln'de doğdu. 1986 yılında Galatasaray Lisesi'nden, 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Bir süre serbest avukatlık yaptıktan sonra 1995 yılında Galatasaray Üniversitesi Ceza ve Ceza Usul Hukuku asistanı oldu. 2000 yılında Karapara Aklama Suçu konulu teziyle doktor, 2005 yılında Avrupa Birliği Ceza Hukukunun Esasları çalışmasıyla da doçent oldu. Çeşitli üniversitelerde dersler verdi. Yayımlanmış çok sayıda makale ve yazısı bulunmaktadır.2004-2006 döneminde İstanbul Barosu İnsan Hakları Merkezi Başkanı olarak görev yaptı. 2008-2010 döneminde İstanbul Barosu Yönetim Kurulu üyeliği görevinde bulundu. 2010-2012 döneminde İstanbul Barosu Başkanlığı yaptı. Halen Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde Ceza ve Ceza Usul Hukuku Ana Bilim Dalı Başkanı olarak öğretim üyeliğini sürdürmektedir. Fransızca bilir.

HABER

İstanbul ve Ankara'da baro başkanları belli oldu
20 Ekim 2014

İstanbul ve Ankara'da dün baro başkanlığı seçimi için avukatlar sandık başına gitti. İstanbul'da 21 bin 924 avukatın oy kullandığı seçimde Ümit Kocasakal, 14 bin 435 oy alarak birinci oldu. Ankara'da yapılan seçimlerde ise 7 aday arasında heyecanlı bir yarış vardı. 12 bin avukatın sandık başına gittiği seçimde Demokrat Sol Avukatlar (DSA) Grubu adayı Avukat Hakan Canduran 3 bin 552 oy alarak Ankara'nın yeni baro başkanı oldu.

Kocasakal, üçüncü kez İstanbul Baro başkanı

İstanbul Barosu, Ümit Kocasakal’ı üçüncü kez başkan seçti. 21 bin 924 avukatın oy kullandığı seçimde Kocasakal, 14 bin 435 oy aldı. Hukukun Üstünlüğü Platformu adayı Abdullah Arar, 2 bin 855 oyla ikinci, Özgürlükçü Demokrat Avukatlar Grubu eşbaşkan adayları Ercan Kanar ve Yıldız İmrek, bin 763 oyla üçüncü, Milliyetçi Avukatlar Grubu adayı Ali Rıza Kaplan bin 502 oyla dördüncü ve Çağdaş Avukatlar Grubu adayı Ayhan Erdoğan bin 369 oyla beşinci oldu. Hükümete yakınlığıyla bilinen Hukukun Üstünlüğü Platformu, bir önceki seçime göre yaklaşık bin 500 oy kaybetti. Kocasakal, seçim sonucunu şöyle değerlendirdi: “Bu bir ilkenin zaferidir. Yalpalamamanın, birtakım ilkelerden ödün vermemenin, dik durmanın sonucudur. Biz bu dönemde kişilerin etnik kökeni, mezhebi, başka türlü ayrımları bir yana bıraktık ve herkesin hakkını, hukukunu savunduk. Hukuksuzluk kimden gelirse gelsin, kime yönelirse yönelsin hep karşısında durduk. Herkes bilsin ki bundan sonraki çalışmalarımızda hiç kimseyi dışlamadan ama ilkelerimizden de ödün vermeden tüm hukuksuzluklarla mücadeleye devam edeceğiz.”

Ankara Baro Başkanlığı seçimlerinde 7 aday arasında kıyasıya bir yarış yaşandı. Ankara Barosu 63. Olağan Genel Kurulu’nda yaklaşık 12 bin avukat sandık başına gitti. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde yapılan seçimlerde Demokrat Sol Avukatlar (DSA) Grubu adayı Avukat Hakan Canduran 3 bin 552 oy alarak yeni başkan seçildi. Seçimlere damga vuran olay ise 28 Şubat sürecinin aktörlerinden Nuh Mete Yüksel’in protesto edilmesi oldu. Yüksel, oy kullanmak için ayrılan bölüme geçerken, bazı avukatlar “Avukat değil, işkencecisin” şeklinde sloganlar attı.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı (TBB) Metin Feyzioğlu’nun desteklediği iddia edilen Demokrat Sol Avukatlar Grubu Taban Harekâtı’nın adayı Fatih Deniz Alaeddinoğlu, 3 bin 178 oyda kaldı. Alaeddinoğlu, DSA tarafından yapılan ön seçimi kabul etmeyerek, DSA Taban Harekâtı’nı kurmuştu. Seçimde milliyetçi avukatlar grubu adayı Seyit Kıvanç Koç, 1072 oy alarak üçüncü oldu. Daha önceki seçimlerde 2 bin civarında oy alan hükümete yakın avukatların oluşturduğu Baroda Birlik Grubu’nun adayı Bülent Yağmur ise 796 oy toplayabildi. Çağdaş Avukatlar Grubu adayı Avukat Murat Yılmaz 630, Sol Avukatlar Grubu adayı Turhan Gündüz 170, Devrimci Demokrat Grubu adayı Medeni Ayhan ise 107 oy aldı.Siz de biyografi.net'te yer alabilirsiniz
"
İyi ki, biyografi.net var!" biyografi.net
    İngilizce Biyografi
   English Biography

    ünlü kadınlar

   Nasreddin Hoca
  ben de biyografi.net'teyim
  fıkralardan seçmeler   Makaleler
   Trabzon'un Kültürel Yüzü
   Lozan Delegeleri
   İdlib şehitleri
   BULGARİSTAN TÜRK YAZARLARININ BULGARCA ESERLERİ
   Afrika Kitaplığı
   Rusya'daki en etkili 100 Müslüman listesi
   Teröre karşı 1071 akademisyen
   Irak’ta Türkmen Partiler
   Millî Birlik Komitesi Üyeleri
   KKTC Başbakanları

  Biyografik Takvim
ocak şubat mart
nisan mayıs haziran
temmuz ağustos eylül
ekim kasım aralık

    Tanıtım

    Tanıtım


   İletişim
BİYOGRAFİ NET YAYINCILIK
Tel: 0542 235 72 49[email protected]

Etimesgut Vergi Dairesi
11512253662
Tasarım: Nihat Çeliker www.webofisi.com  

 

Ana Sayfa İletişim Künye Bu Sayfayı Yazdır Sık Kullanılanlara Ekle E-ticaret
Powered By Webofisi.com