Ana Sayfa Kategoriler Editör İletişim  

   Alfabetik Arama
A B C Ç D
E F G H I
İ J K L M
N O Ö P R
S Ş T U Ü
V Y Z   Ekstra
     müstear isimler
     peygamberler
     Asr-ı Saadet'te Türkler
     basında biyografi.net
     Biyografi Nedir?
     neden biyografi.net
     sizin biyografiniz
     cv nasıl hazırlanır ?
     genel biyografi kitapları
     takma adlar
     editör Linkler 
   Biyografi Tv
   facebook/Biyografi Net
   twitter.com/biyografinet
   Biyografi Atölyesi
   boğazdaki aşiret
   biyograf
   biyografi kitabı
   mahmut çetin yazıları
   www.biyografianaliz.net
   biyografimarket.com

   Biyografi Arama

  

isim ara soyadı ara
 
   
   

     Biyografi Market İçerik  
KİTAP BİYOGRAFİ
 Portre Anlatı
 Günlük
 Biyografi Dosya
 Mektup
 Kronoloji
 Kim Kimdir
 Anı-Hatırat
 Otobiyografi
 Biyografi Genel
 Şecere
 Biyografik Araştırma
 Gezi-Seyahat
 Biyografik Roman
 Biyografik Şiir
FOTOĞRAF
 Görsel Kitap
 Biyografik Fotoğraf
 Şehir Fotoğraf
 Tarihi Eser Fotoğraf
  SAHAF KİTAP
  KAYNAKÇA
 Kaynak Tarama-Kupür
 Bibliyografya
 DVD-CD-VCD
 Biyografi Belgesel
 KİTAP GENEL
 Türkçe Dil Öğretimi
 Kaynak-Çeviri

Daha Fazlası BiyografiMarket.com'daFacebook da paylaş Twitter da paylaş Live da paylaş

Arslan  Ateş

MÜSİDER Genel Başkanı


sosyal politikacı1969 yılında Ordu'nun Ünye ilçesinde doğdu. 9 Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu. 1995-2000 yılları arasında öğretmenlik, eş zamanlı olarak Eğitim-Bir Sendikasında bölge başkanlığı, 2000-20008 yılları arasında da özel öğretim sektöründe öğretmenlik ve yöneticilik yaptı. Ulusal medyada siyasi ve sosyal içerikli TV programları hazırladı. İstanbul'da birçok sivil toplum kuruluşunda kurucu üyelik, yöneticilik ve danışmanlık yaptı. Kültür ve sanat alanında faaliyet yürüten MÜSİDER (Müzik ve Sinema Derneği) Genel Başkanlığını yürütmektedir. Sosyal Politikalar alanında faaliyet yürüten şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanı'dır. GDD (Gürcistan Dostluk ve Dayanışma Derneği) yönetim kurulu üyesidir. Evli, iki kız ve bir erkek çocuğu babasıdır. Arapça ve Gürcüce bilmektedir.
HABER

MÜSİDER Başkanı Ateş 'Nuh: Büyük Tufan' filmini eleştirdi
MERT KÖSEMOĞULLARI
İHA 10 Nisan 2014

Vizyona girdiği günden beri eleştirilerin odağı olan “Nuh: Büyük Tufan” filmine bir eleştiride Müzik ve Sinema Derneği Genel Başkanı Arslan Ateş’ten geldi.

Müzik ve Sinema Derneği Genel Başkanı (MÜSİDER) Arslan Ateş, Amerikan sinema endüstrisiyle özdeşleşen Hollywood’un vizyona giren son filmlerinden olan “Nuh: Büyük Tufan”ı eleştirirken diğer taraftan da İslam ülkelerinin sorumluluklarına değindi.

MÜSİDER Başkanı Ateş, “Tüm dünyada birçok ülkenin tarihi, dini, kültürel hassasiyetleri üzerinde derin izler bırakabilecek kadar güçlü ve hatta izleyenlerin kafasında kendi tarihi değerlerini unutturabilecek kadar etkili bir filmde öncelikle sorumluluk Hollywood’dur” ifadesini kullanarak eski başbakan merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın İslam ülkelerinin sorumlulukları hakkındaki şu uyarılarını paylaştı: ‘Biz dünyadaki güçlere karşı öncelikle karşı teknolojiyi geliştirmeliyiz. Onlar, Hollywood aracılığıyla nasıl propagandalarını yapıyorlarsa biz de oluşturacağımız sanayi ile sinema alanında söz söyleyebilecek sinemacılar yetiştirmek durumundayız.”

TEPKİLER FİLM ÇEKİLDİKTEN SONRA DEĞİL, ÇALIŞMALAR ANINDA VERİLMELİ

MÜSİDER Başkanı Ateş, tüm İslam coğrafyasını “Nuh: Büyük Tufan” gibi filmlere vizyona girdikten sonra değil, yapıldığını öğrenildiği anda tepki verilmesi gerektiğini ifade etti. Ateş, film ile ilgili ‘İslami değerlere saygı duyulmuyor’ eleştirilerine “Hollywood sinemasının başka ülkelerde başka değerlere karşı da nasıl alçakça bir tutum sergilediği bilinirken bunu Hollywood sinemasından beklemek de yersiz olacak” dedi. Hollywood ve Avrupa sinemalarının İslam coğrafyasını büyük ölçüde etkilediğini ifade eden Arslan Ateş, bu konudaki çözümün güçlü ve söz sahibi bir sinema endüstrisinden geçtiğini belirtti.

“Nuh: Büyük Tufan” filminin bazı ülkelerde yasaklandığına da değinen Ateş, “Bir endüstride eğer karşınızdaki sinema endüstrisi kadar filmlere yatırım yapamıyor ve büyük pazarlara bunu sunabilmek için bir girişimde bulunmuyorsanız şikâyetçi olmanın ve daha da vahimi yasaklamanın hiç bir anlamı kalmıyor” diye konuştu.

ÇÖZÜM SÖZ SÖYLEYEBİLECEK SİNEMACILAR YETİŞTİRMEK

Sinema endüstrisine gereken destek verildiği takdirde söz sahibi olabileceğimize inandığını söyleyen Arslan Ateş ‘İslami Sinema’ anlayışı ile batının bu hegemonyasını kırabileceğimizi ifade etti.

Dr. Necmettin Erbakan’ın en büyük hedeflerinden birisinin de, “Yeni bir sinema dili” ve “Sanayii” oluşturmak olduğuna değinen Ateş “Necmettin Erbakan’ın bizlere ’Biz dünyadaki güçlere karşı öncelikle karşı teknolojiyi geliştirmeliyiz. Onlar, Hollywood aracılığıyla nasıl propagandalarını yapıyorlarsa biz de oluşturacağımız sanayi ile sinema alanında “söz söyleyebilecek sinemacılar ” yetiştirmek durumundayız’ derdi” dedi.

SİNEMA TEKLİKELİ BİR SİLAH

Arslan Ateş, sinemanın birleştirici gücünün yanı sıra çok tehlikeli bir silah haline gelebileceğini de belirterek özellikle İslam ülkelerinin bu konularda gerekli adımları atmadıkları takdirde gençlerimizin çok olumsuz etkileneceğini söyledi. Bunun en bariz örneklerinden birisinin kültürümüze ait bir halk kahramanı sorusuna “Örümcek Adam” cevabı veren gençler olduğunu belirten Ateş, “Tüm dünyada birçok ülkenin tarihi, dini, kültürel hassasiyetleri üzerinde derin izler bırakabilecek kadar güçlü ve hatta izleyenlerin kafasında kendi tarihi değerlerini unutturabilecek kadar etkili bir endüstri karşısında, biz neden dünyanın en geri kalmış ülkeleri arasındayız.” sorusunu yineledi.
ESER-AYRINTI

Sırat-ı Müstakim Üzere Bir İslam Alimi Enver Baytan
Arslan Ateş
YENİDEVİR

Son devrin ehl-i sünnet âlimlerinden...

Sırat-ı Müstakim üzere bir İslam âlimi...

Okurken bir döneme tanıklık edeceğiniz, kendi dilinden hayat hikâyesi, mücadelesi, mesajı, nasihatleri, çağa tanıklığı...

Erbakan ile ilgili çok özel tespitler...

Necip Fazıl Kısakürek ile ilgili bilinmeyenler...

Gönenli Mehmet Efendi, Ömer Nasuhi Bilmen Hoca, Seyid Şefik Efendi, Mustafa Sabri Efendi ve Ömer Nasuhi Bilmen Hoca'nın eğitim metodu, mücadelesi ile ilgili önemli bilgiler...

Yayın Tarihi: 01.10.2017
ISBN: 9786058334786
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 160
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: 13.5 x 19.5 cm
Siz de biyografi.net'te yer alabilirsiniz
"
İyi ki, biyografi.net var!" biyografi.net
    İngilizce Biyografi
   English Biography

    ünlü kadınlar

   Nasreddin Hoca
  ben de biyografi.net'teyim
  fıkralardan seçmeler   Makaleler
   Trabzon'un Kültürel Yüzü
   Lozan Delegeleri
   İdlib şehitleri
   BULGARİSTAN TÜRK YAZARLARININ BULGARCA ESERLERİ
   Afrika Kitaplığı
   Rusya'daki en etkili 100 Müslüman listesi
   Teröre karşı 1071 akademisyen
   Irak’ta Türkmen Partiler
   Millî Birlik Komitesi Üyeleri
   KKTC Başbakanları

  Biyografik Takvim
ocak şubat mart
nisan mayıs haziran
temmuz ağustos eylül
ekim kasım aralık

    Tanıtım

    Tanıtım


   İletişim
BİYOGRAFİ NET YAYINCILIK
Tel: 0542 235 72 49[email protected]

Etimesgut Vergi Dairesi
11512253662
Tasarım: Nihat Çeliker www.webofisi.com  

 

Ana Sayfa İletişim Künye Bu Sayfayı Yazdır Sık Kullanılanlara Ekle E-ticaret
Powered By Webofisi.com