Ana Sayfa Kategoriler Editör İletişim  

   Alfabetik Arama
A B C Ç D
E F G H I
İ J K L M
N O Ö P R
S Ş T U Ü
V Y Z   Ekstra
     müstear isimler
     peygamberler
     Asr-ı Saadet'te Türkler
     basında biyografi.net
     Biyografi Nedir?
     neden biyografi.net
     sizin biyografiniz
     cv nasıl hazırlanır ?
     genel biyografi kitapları
     takma adlar
     editör Linkler 
   Biyografi Tv
   facebook/Biyografi Net
   twitter.com/biyografinet
   Biyografi Atölyesi
   boğazdaki aşiret
   biyograf
   biyografi kitabı
   mahmut çetin yazıları
   www.biyografianaliz.net
   biyografimarket.com

   Biyografi Arama

  

isim ara soyadı ara
 
   
   

     Biyografi Market İçerik  
KİTAP BİYOGRAFİ
 Portre Anlatı
 Günlük
 Biyografi Dosya
 Mektup
 Kronoloji
 Kim Kimdir
 Anı-Hatırat
 Otobiyografi
 Biyografi Genel
 Şecere
 Biyografik Araştırma
 Gezi-Seyahat
 Biyografik Roman
 Biyografik Şiir
FOTOĞRAF
 Görsel Kitap
 Biyografik Fotoğraf
 Şehir Fotoğraf
 Tarihi Eser Fotoğraf
  SAHAF KİTAP
  KAYNAKÇA
 Kaynak Tarama-Kupür
 Bibliyografya
 DVD-CD-VCD
 Biyografi Belgesel
 KİTAP GENEL
 Türkçe Dil Öğretimi
 Kaynak-Çeviri

Daha Fazlası BiyografiMarket.com'daFacebook da paylaş Twitter da paylaş Live da paylaş

Halit Ergenç

sinema oyuncusu30 Nisan 1970 tarihinde İstanbul'da doğdu. Beşiktaş Atatürk Lisesi'ni bitirdi. 1989 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Bölümü'ne girdi. Burada geçirdiği bir senenin ardından müziğe yöneldi. Konservatuar sınavıyla Mimar Sinan Üniversitesi Opera Bölümü'nü kazandı. Müzikal Tiyatro Oyunculuğu Bölümü'nün açılmasıyla buraya geçiş yaptı. Okuduğu yıllarda bilgisayar operatörlüğü ve pazarlamacılık gibi işlerde çalıştı.

Lise döneminde müzikle ilgilendi ve okul orkestrasında solistlik yaptı. Ajda Pekkan ve Leman Sam'a 3 yıl vokalistlik yaptı. Aynı dönemde dans öğretmenliği yaptı. Ajda Pekkan'ın konserlerinde ayrıca dansçı olarak yer aldı.

Televizyon kariyerinde Hiç Yoktan Aşk, Ölümün El Yazısı televizyon filmlerini, Böyle mi Olacaktı, Kara Melek, Dedem Gofret ve Ben, Esir Şehrin İnsanları, Zerda, Aliye gibi başarılı dizi projeleri izledi. Büyük Teklif adlı yarışma programını sundu.

Muhteşem Yüzyıl dizisinde Kanuni Sultan Süleyman rolünü oynuyor.
Müzikal, opera ve bale çalışmaları:

The Adventures of ZAK-New York, Kiss Me Kate, Tatlı Charity, Beni Seviyor, Kral ve Ben, Amphitrion 2000, Evita, Hayalet ve Ötekiler, Şarkılar Susarsa var.

Tiyatro çalışmaları:

Bugün Git Yarın Gel, Popcorn, Arapsaçı, Sevgilime Göz Kulak Ol.
Rol Aldığı Yapımlar

- Muhteşem Yüzyıl
- Devrim Arabaları (2008)
- İlk Aşk (2006)
- Binbir Gece (2006)
- The Net 2.0 (2005)
- Aliye (2004)
- Esir Şehrin İnsanları (2003)
- Baba (2003)
- Kartal (2003)
- Zerda (2002)
- Azad (2002)
- Zeybek Ateşi (2002)
- Kumsaldaki İzler (2002)
- Dedem, Gofret ve Ben (2001)
- Hiç Yoktan Aşk (2000)
- Ölümün El Yazısı (2000)
- Hiç Yoktan Aşk (2000)
- Böyle mi Olacaktı (1997)
- Kara Melek (1996)
HABER

Macarların 'Muhteşem Yüzyıl' isyanı
2 Ekim 2014

Muhteşem Yüzyıl dizisini yayımlayan Macaristan’ın RTL Klub kanalı, diziye altı haftalık ara verileceğini duyurdu.

Kanalın bu kararına tepki gösteren Macar seyirciler kararı protesto etti.

315 yıl önce Osmanlı idaresinden ayrılan Macaristan’da en çok izlenen dizilerden biri olan Muhteşem Yüzyıl’ın Macar hayranları, 4 Ekim’de kanal binasının önünde gösteri yapacaklarını duyurdu.

Dizimizi istiyoruz" sloganı etrafında bir araya gelen ve on binlerce imza toplayan dizi hayranları mitinge hazırlanıyor.

HABER

'Muhteşem Yüzyıl'a görkemli açılış
28 Kasım 2014

Muhteşem Yüzyıl dizisinin 28 Kasım’da Uniq Müze’de açılacak olan "Muhteşem Yüzyıl Teşhir-i İhtişam" sergisi öncesi, dün akşam Koruncuk Vakfı yararına özel bir davet düzenlendi.

İstanbul Exhibitions CEO’su Kemal Gürkaynak ve Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Balcı’nın yanı sıra dört yıl boyunca ekranlarda olan Muhteşem Yüzyıl dizisinde Kanunu Sultan Süleyman rolünü canlandıran Halit Ergenç’in ev sahipliğindeki geceye, Muhteşem Yüzyıl dizisi oyuncuları da hazır bulundu.

A 46 tarafından hazırlanan, cemiyet ve sanat hayatının önde gelen isimlerinin biraraya geldiği bu özel davette, dizinin oyuncuları da sergiyi ilk kez gezme fırsatı buldu.

Muhteşem Yüzyıl dizisi oyuncularından; Ozan Güven, Nur Fettahoğlu-Levent Veziroğlu, Okan Yalabık, Aras Bulut İynemli, Engin Öztürk, Selen Öztürk, Tolga Sarıtaş, Pelin Karahan, Mehmet Günsür, Meltem Cumbul, Sarp Akkaya, Kaya Akkaya, Gürbey İleri, Serkan Altunorak, Ecem Çalık katılırken Cem Yılmaz ve Hatice Aslan da sergiyi gezmek için gelen isimler arasındaydı.

Şu sıralar Los Angeles’ta bulunan, dizinin yapımcısı Timur Savcı’nın mesajını ise, başarılı oyuncu Halit Ergenç paylaştı. Savcı, duygularını şu sözlerle ifade etti:

"Muhteşem Yüzyıl’la birlikte başardığımız her şeyden büyük gurur duyuyorum. Emeği geçen, katkısı olan herkesle gurur duyuyorum. En önemlisi, pek çok kişinin hayalini kurup çok az kişinin gerçekleştirebileceği bir işi hayata geçirebildiğimiz icin gururluyum. Tims ve muhtesem yuzyil ekibinin koruncuk destegi bu sergi boyunca da devam edecek. Uzaktan ama yurekten kucakliyorum sizi."

KORUNCUKLULAR İÇİN BİRARAYA GELDİLER
Bu özel davetin bir diğer özelliği ise gelirinin, Muhteşem Yüzyıl dizisi başladığından bu yana tüm ekibin desteklediği, Koruncuk Vakfı yararına düzenlenmiş olmasıydı. Berrin Yoleri’nin katkılarıyla gerçekleşen davete cemiyet hayatının da önde gelen isimleri katıldı.

Merve Gürsel, Sadettin-Emek Saral, Heves Ekinci, Selahattin -Ayse Beyazıt, Zeynep Üstünel, Hülya Ertemur, Berrin Zorlu , Ruken Mızraklı, Feryal Gürman, Beyza Aslan, İdil Fırat, Simla Beyazıt, Buket Tasdelen, Ebru Kohel, Dilek Türker, Güldeniz Arkas, Seda Öztarhan, Jale Öztarhan, Seren Keçeli, Neşe Sert , Nuran Ercil, Dilek Hanif, Tansu Mermerci de Koruncuk Vakfı yararına düzenlenen geceye katıldı. Geceye ayrıca Koruncuk Vakfı Başkanı Avukat Figen Özbek de katıldı.

MUHTEŞEM HEYKELLER
Serginin en dikkat çeken detaylarından olan, heykeltıraş Murat Daşkın tarafından tüm oyuncularla birebir ve özel çalışılarak hazırlanan kalıplar üzerinden yapılan heykeller, ziyaretçileri olduğu kadar, karakterlere canlandıran oyuncuları da çok etkiledi.

12 kişilik ekibi, dünyada ilk kez olmak üzere, bu kadar kısa bir sürede hazırlanan heykellerin 8 adedi dün serge alanında ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Kanuni Sultan Süleyman (Halit Ergenç), Hürrem Sultan (Vahide Perçin), Mahidevran Sultan (Nur Fettahoğlu), Valide Sultan (Nebahat Çehre), Şehzade Mustafa (Mehmet Günsür), Fatma Sultan (Meltem Cumbul), Pargalı İbrahim (Okan Yalabık) ve EbuuSuud Efendi (Tuncel Kurtiz) heykelleri sergide yerini alırken diğer 8 heykel de önümüzdeki günlerde sergideki yerini alacak.

Dizinin devam ettiği süreçte kalıpların alınmasından dolayı, Kanuni Sultan Süleyman’ı canlandıran Halit Ergenç’in sakallarının zarar görmemesi için kalıp alma işlemi için 6 saat harcandı. Tuncel Kurtiz’in heykeli için ise diziden çeşitli açılardan çekilen 40 farklı fotoğraf kullanıldı.

TÜRKİYE’DE İLK KEZ
Muhteşem Yüzyıl’ın yapımcısı Timur Savcı ile İstanbul Exhibitions CEO’su Kemal Gürkaynak ve Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Balcı’nın işbirliği ile başlayan bu süreç 14 ay süren büyük bir çalışma ile tamamlandı.

Ziyaretçiler, bir televizyon dizisi için ilk kez yapılan, daha önce Titanic, Star Wars ve Tutankhamon için düzenlenen ilgi çekici ve eşsiz bir gerçekçilik sunan tekniklerle bezenmiş sergide Muhteşem Yüzyıl’ın büyülü dünyasına adım atacak.

İstanbul’un yeni kültür sanat merkezi UNIQ İstanbul’da gerçekleşecek olan sergi, arkasında büyük bir emek ve iki büyük tecrübe ile yola çıkıyor. On farklı imalat disiplininde 4.800 adam/gün emek harcanarak oluşturulan serginin planlama ve gerçekleştirme süreci 1,5 yıl sürdü. Tüm heykel ve teşhir mankenler için 850 adet aksesuar ve mücevher 5 ay gibi bir sürede üretildi. Sergi dekorlarının inşasında 14 ton demir profil, 2,350 tabaka sunta ve kaplama malzemesi ile 24 metreküp çeşitli masif ağaç kullanıldı.

14 aylık yeni bir çalışma ile hazırlanan Teşhir-i İhtişam sergisinde dizinin geçtiği mekanlar 20 ana galeride yeniden tasarlandı. Serginin İstanbul’daki ilk yolculuğu 8.000.000 TL bütçe ile gerçekleşirken; önümüzdeki dönemde sergi Arap ülkeleri, Eski Doğu Bloku ülkeleri ve Rusya’yı da gezecek.

TEŞHİR-İ İHTİŞAM SERGİSİNDE ZİYARETÇİLERİ NELER BEKLİYOR?
• Hürrem Sultan’ı İstanbul’u getiren tekne için Russel Crowe’in başrolde oynadığı Master and Commander filminde kullanılan ses ve görüntü teknolojisi kullanıldı.

• Ziyaretçi, dizinin tüm mekanlarının yeniden yaratılmış halinin içinde gezebilecek.

• Karakterlerin özel bir teknikle üretilen silikon ve hiper-gerçekçi heykelleri görebilecek, bazı alanlarda fotoğraf çektirebilecek.

• Yüzlerce aksesuar ve mücevheri yakından inceleme imkanı olacak.

• Ziyaretçi Muhteşem Yüzyıl sergisinden ayrıldığında, hiper-gerçekçi ögeler ve ileri teknoloji ile hazırlanan bölümler sayesinde Muhteşem Yüzyıl dizisinin anlattığı dönemin içinden geçmiş, adeta ona tanıklık edip onun bir parçası olmuş olacak.Siz de biyografi.net'te yer alabilirsiniz
"
İyi ki, biyografi.net var!" biyografi.net
    İngilizce Biyografi
   English Biography

    ünlü kadınlar

   Nasreddin Hoca
  ben de biyografi.net'teyim
  fıkralardan seçmeler   Makaleler
   Trabzon'un Kültürel Yüzü
   Lozan Delegeleri
   İdlib şehitleri
   BULGARİSTAN TÜRK YAZARLARININ BULGARCA ESERLERİ
   Afrika Kitaplığı
   Rusya'daki en etkili 100 Müslüman listesi
   Teröre karşı 1071 akademisyen
   Irak’ta Türkmen Partiler
   Millî Birlik Komitesi Üyeleri
   KKTC Başbakanları

  Biyografik Takvim
ocak şubat mart
nisan mayıs haziran
temmuz ağustos eylül
ekim kasım aralık

    Tanıtım

    Tanıtım


   İletişim
BİYOGRAFİ NET YAYINCILIK
Tel: 0542 235 72 49[email protected]

Etimesgut Vergi Dairesi
11512253662
Tasarım: Nihat Çeliker www.webofisi.com  

 

Ana Sayfa İletişim Künye Bu Sayfayı Yazdır Sık Kullanılanlara Ekle E-ticaret
Powered By Webofisi.com