Ana Sayfa Kategoriler Editör İletişim  

   Alfabetik Arama
A B C Ç D
E F G H I
İ J K L M
N O Ö P R
S Ş T U Ü
V Y Z   Ekstra
     müstear isimler
     peygamberler
     Asr-ı Saadet'te Türkler
     basında biyografi.net
     Biyografi Nedir?
     neden biyografi.net
     sizin biyografiniz
     cv nasıl hazırlanır ?
     genel biyografi kitapları
     takma adlar
     editör Linkler 
   Biyografi Tv
   facebook/Biyografi Net
   twitter.com/biyografinet
   Biyografi Atölyesi
   boğazdaki aşiret
   biyograf
   biyografi kitabı
   mahmut çetin yazıları
   www.biyografianaliz.net
   biyografimarket.com

   Biyografi Arama

  

isim ara soyadı ara
 
   
   

     Biyografi Market İçerik  
KİTAP BİYOGRAFİ
 Portre Anlatı
 Günlük
 Biyografi Dosya
 Mektup
 Kronoloji
 Kim Kimdir
 Anı-Hatırat
 Otobiyografi
 Biyografi Genel
 Şecere
 Biyografik Araştırma
 Gezi-Seyahat
 Biyografik Roman
 Biyografik Şiir
FOTOĞRAF
 Görsel Kitap
 Biyografik Fotoğraf
 Şehir Fotoğraf
 Tarihi Eser Fotoğraf
  SAHAF KİTAP
  KAYNAKÇA
 Kaynak Tarama-Kupür
 Bibliyografya
 DVD-CD-VCD
 Biyografi Belgesel
 KİTAP GENEL
 Türkçe Dil Öğretimi
 Kaynak-Çeviri

Daha Fazlası BiyografiMarket.com'daFacebook da paylaş Twitter da paylaş Live da paylaş

Bengi Yıldız

BDP Batman Milletvekili


avukat, gazeteci15 Kasım 1965 tarihinde Batman Kozluk'ta doğdu. Babasının adı Hikmet, annesinin adı Fetiha'dır. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Avukatlık yaptı. Haftalık Yeni Ülke gazetesinde Batman muhabiri olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra Gündem, Demokrasi, Ülkede Özgür Gündem gazetelerinde muhabirlik ve idarecilik görevlerinde bulundu. Batman Belediyesi'nde Belediye Başkan Danışmanlığı ve Belediye'de avukatlık görevlerini yürüttü. İHD Batman Şubesi'nde yöneticilik ve Şube Başkanlığı yaptı. 23. Dönem'de AB Karma Parlamento Komisyonu Üyesi oldu. Orta düzeyde İngilizce biliyor. Evli ve iki çocuk babasıdır.
HABER

Bodrum'da aşk kaçamağı pahalıya patladı!Bengi Yıldız haberi, siyasi gündemi sarstı! Tüm gözler Kandil'den Bodrum'a kaydı! Eleştiriler, tepkiler çığ gibi arttı ama en yüksek ses Batman'dan çıktı. Batman Postası'nın haberine göre bölge halkı, 'çapkın vekile' isyan bayrağı açtı. BDP, ihraç görüşmelerine başladı.

Takvim'in yayınladığı Yıldız'ın Bodrum kaçamağının fotoğrafları, Türkiye'de son günlerin en çok konuşulan konularından birisi oldu.

Sert çıkışlarıyla ünlü vekilin, yanında sevgilisi, elinde birasıyla keyif çatması, birçok kişiden eleştiri aldı.

Bir yandan yasak aşkıyla bir yandan zamansız tatiliyle eleştirilen Yıldız'a en büyük tepki ise memleketi Batman'dan geldi. Şehrin köklü gazetelerinden Batman Postası, ünlü vekili manşetine taşırken "Bengi, bu ne hal" demeyi tercih etti. Ancak bölge halkının tepkileriyle kıyaslanınca, gazetenin bu başlığı oldukça sevecendi...

'OY BEKLEMESİN'

Batman Postası'nın iddiasına göre Yıldız'a oy verenler, "Biz burada ne sıkıntılar çekiyoruz. O ise Bodrum'da tatil yapıyor. Bu durumu kendisine hiç yakıştıramadık" diyerek isyanlarını dile getiriyor. "Bir daha bizdan oy falan alamaz" diyenlerin sayısı da gün geçtikçe artıyor. Hatta Bengi Yıldız'ı eleştirenler sadece vatandaşlarla sınırlı kalmıyor. Barış ve Demokrasi Partisi de, Türkiye'nin zor zamanlardan geçtiği şu günlerde Yıldız'ın Bodrum tatilini nahoş karşılıyor. Üstelik BDP'nin kulislerinde, Bengi Yıldız'ın ihraç edilebileceği konuşuluyor..

SİYASİLER TEPKİLİ

Bengi Yıldız'ın Bodrum'da Deniz Uyan ile tatil yapması siyasilerden de tepki aldı. İşte meslektaşlarının eleştirileri:
AK Parti Batman milletvekili Ziver Özdemir: Sorumluluk altında olan insanların özel hayatlarına daha fazla dikkat etmeleri gerekiyor. Vatandaş biliyor. Kendi değer yargılarıyla değerlendirmesini yapıyor.

AK Parti Konya Milletvekili Cem Zorlu: Toplumun önünde olduğunu iddia ediyorsan çok kişisel davranamazsın. Bu durumun bir takım siyasi faturası olur. Diğer yandan bakılırsa da sistemi eleştirenler de, sistemin nimetlerinden yararlanabiliyorlar.

MHP Genel Sekreter Yardımcısı Muzaffer Çakmaklı: Polisi dövdüğünde kimsenin sesi çıkmıyor. Şimdi plaja gitmiş, dert mi bunlar! Asker öldüğünde o keyfediyor. Mutlu oluyor. Sıkıntı duysa lanetler terörü! Özel yaşantısı beni ilgilendirmez. Şekilci olmayalım. Herkes plaja gider.

CHP İstanbul Milletvekili Sabahat Akkiraz: Tatile çıkmasını yadırgamadım. Ama yaşananlar kadın açısından zor! Türkiye'de birden çok eşlilik var maalesef. Yıldız'ın eşine haber vermeden yanındaki hanım için "aile dostum" demesi de yanlış. O halk bu durumu görünce yine oy verir mi o tartışılır.

'DÜĞÜNDEYDİM'

Bodrum kaçamağı ile eleştirilerin hedef noktası haline gelen Bengi Yıldız, Batman Postası adlı gazeteye içini döktü. Bir aile dostunun düğünü için Bodrum'a gittiğini ifade eden Yıldız, şöyle konuştu: "Aile dostumun düğününe geldim. Onlarla beraber denize gittik, herkesin gittiği denize gittik.
Herkesin binebildiği bir tekneye bindik.

'BU BİR AİLE TATİLİYDİ'

Nikah şahidiydim. Haberde 'Beyaz Türklerin yeri' yazmışlar. Biz de Beyaz Kürt mü oluyoruz? Biz oraya gidemeyecek miyiz? Milyonlarca liralık lüks yatlarda hayatımızı yaşıyormuşuz gibi sunulmuş. O tekne 150 kişilik bir tur teknesi. Sahibi de Batmanlı bir arkadaşımız. 150 kişi beraber makarna yemişiz. Bu bir aile tatili..."

BENGİ BU NE HAL?

Bengi Yıldız'ın fotoğrafının gazeteniz Takvim'de yer almasının ardından Batman Postası da bu durumu manşete taşıdı. Gazete manşetinde Kürtçe "Bengi ev çi hale" (Bengi bu ne hal) başlığı attı. Batman Postası Gazetesi imtiyaz sahibi Kemal Çelik, bölge halkının Bengi Yıldız'a çok tepkili olduğunu söyledi.
Milliyet 26 Ağustos 2011

Siz de biyografi.net'te yer alabilirsiniz
"
İyi ki, biyografi.net var!" biyografi.net
    İngilizce Biyografi
   English Biography

    ünlü kadınlar

   Nasreddin Hoca
  ben de biyografi.net'teyim
  fıkralardan seçmeler   Makaleler
   Trabzon'un Kültürel Yüzü
   Lozan Delegeleri
   İdlib şehitleri
   BULGARİSTAN TÜRK YAZARLARININ BULGARCA ESERLERİ
   Afrika Kitaplığı
   Rusya'daki en etkili 100 Müslüman listesi
   Teröre karşı 1071 akademisyen
   Irak’ta Türkmen Partiler
   Millî Birlik Komitesi Üyeleri
   KKTC Başbakanları

  Biyografik Takvim
ocak şubat mart
nisan mayıs haziran
temmuz ağustos eylül
ekim kasım aralık

    Tanıtım

    Tanıtım


   İletişim
BİYOGRAFİ NET YAYINCILIK
Tel: 0542 235 72 49[email protected]

Etimesgut Vergi Dairesi
11512253662
Tasarım: Nihat Çeliker www.webofisi.com  

 

Ana Sayfa İletişim Künye Bu Sayfayı Yazdır Sık Kullanılanlara Ekle E-ticaret
Powered By Webofisi.com