Ana Sayfa Kategoriler Editör İletişim  

   Alfabetik Arama
A B C Ç D
E F G H I
İ J K L M
N O Ö P R
S Ş T U Ü
V Y Z   Ekstra
     müstear isimler
     peygamberler
     Asr-ı Saadet'te Türkler
     basında biyografi.net
     Biyografi Nedir?
     neden biyografi.net
     sizin biyografiniz
     cv nasıl hazırlanır ?
     genel biyografi kitapları
     takma adlar
     editör Linkler 
   Biyografi Tv
   facebook/Biyografi Net
   twitter.com/biyografinet
   Biyografi Atölyesi
   boğazdaki aşiret
   biyograf
   biyografi kitabı
   mahmut çetin yazıları
   www.biyografianaliz.net
   biyografimarket.com

   Biyografi Arama

  

isim ara soyadı ara
 
   
   

     Biyografi Market İçerik  
KİTAP BİYOGRAFİ
 Portre Anlatı
 Günlük
 Biyografi Dosya
 Mektup
 Kronoloji
 Kim Kimdir
 Anı-Hatırat
 Otobiyografi
 Biyografi Genel
 Şecere
 Biyografik Araştırma
 Gezi-Seyahat
 Biyografik Roman
 Biyografik Şiir
FOTOĞRAF
 Görsel Kitap
 Biyografik Fotoğraf
 Şehir Fotoğraf
 Tarihi Eser Fotoğraf
  SAHAF KİTAP
  KAYNAKÇA
 Kaynak Tarama-Kupür
 Bibliyografya
 DVD-CD-VCD
 Biyografi Belgesel
 KİTAP GENEL
 Türkçe Dil Öğretimi
 Kaynak-Çeviri

Daha Fazlası BiyografiMarket.com'daFacebook da paylaş Twitter da paylaş Live da paylaş

Rustam  Minnihanov ( 1.3.1957)

Tataristan Cumhurbaşkanı


Rustam Nurgaliyeviç MinnihanovDoğum Tarihi 1 Mart 1957
Doğum Yeri Novıy Arış (Tataristan)
Milliyeti Tatar
Uyruğu Rus
Medeni Durumu Evli
Eğitim Durumu Kazan Tarım Enstitüsü, Makina Mühendisi (1978). Ekonomi konusunda master.

Önceki Görevleri
1978-1985 : Tataristan’ın Sabinsk Bölgesinde Tarım Teknolojileri konusunda mühendis. Bölge Yöneticisi Yardımcılığı
1985-1993 : Tataristan’ın Arsk Bölgesinde, Belediye Meclisi üyeliği ve Bölge Yöneticisi Yardımcısı
1993-1996 : Tataristan Vısokogorsk Bölgesi Yöneticisi
1996-1998 : Tataristan Maliye Bakanı
10 Haziran 1998 Tataristan Başbakanı

Halen Bulunduğu Görev: Tataristan Cumhurbaşkanı
HABER

Başbakan Erdoğan, Tataristan Cumhurbaşkanı Minnihanov ile görüştü
31.05.2012

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Tataristan Cumhurbaşkanı Rustan Minnihanov ile Başbakanlık Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde bir araya geldi.Saat 17.15'te gerçekleşmesi planlanan görüşme, Minnihanov'un geç gelmesi nedeniyle 1 saat sonra başladı. Başbakan Erdoğan, konuk Cumhurbaşkanı'nı bahçede karşıladı. Basına kapalı gerçekleşen görüşme, yaklaşık 45 dakika sürdü.
HABER

Minnihanov: Tataristan, Rusya piyasasına atlamak için bir sıçrama tahtası
29 Mayıs 2014

Rusya Federasyonu Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov, ülkesinin, Türk yatırımcılarına elverişli ortam sunduğunu, Rusya piyasasına atılmaları için de sıçrama tahtası konumunda bulunduğunu bildirdi.

Rustam Minnihanov, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'nun (DEİK) organizasyonuyla Mersin Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde Mersin HiltonSA'da düzenlenen "Türkiye-Tataristan Akdeniz Ekonomi ve Ticaret Forumu"nda yaptığı konuşmada, Türkiye ile Tataristan'ın bölgesel iş birliğinin gelişmesine önem verdiğini söyledi.

Her iki ülke cumhurbaşkanlarının karşılıklı ziyaretlerinin de ilişkilere katkı sağladığını anlatan Minnihanov, ticaret ve ekonomi alanında üst düzeyde iş birliği yapıldığını ifade etti.

İş biriliğinin gelişmesinden memnuniyet duyduklarını vurgulayan Minnihanov, Türkiye ve Tataristan'daki ekonomik potansiyellerin iyi kullanılması gerektiğini belirtti.

Rusya Federasyonu'nun Türk iş alemi için büyük kapasite barındırdığını anlatan Minnihanov, "Tataristan, Türk yatırımcıları için her zaman elverişli bir zemin ve Rusya piyasasına atlamak için de bir sıçrama tahtası olacaktır" dedi.

Minnihanov, ülkesindeki yatırım fırsatlarından bahsederek, geleceğe güvenle baktıklarını ve Türk şirketlerin Tataristan’ı seçmesini istediğini sözlerine ekledi.

Tataristan Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı ve Sanayi Ticaret Bakanı Ravil Zaripov da ülkesinin sanayi potansiyeli hakkında bilgi vererek, Türkiye ile bu alanda ortak hareket edebileceklerini söyledi.

Ekonomi Bakanı Zeybekci ile Minnihanov'un himayelerinde, iki ülke kuruluşları arasında iş birliği anlaşmaları, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile Tataristan'ın Nijnekamsk kenti belediye başkanı Metshin Aydar Raisovic arasında da "kardeş şehir" protokolü imzalandı.

Tören sonunda Zeybekci ve Minnihanov, birbirine hediye verdi.

Forum kapsamında Türk ve Tatar iş adamları ikili görüşme yaptı.

HABER

Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov'un Mektubu
16 Aralık 2014

Tataristan (RF) Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov, 2014 Kazan Türk Dünyası Kültür Başkenti kapanışı ardından TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov'a bir tebrik mektubu gönderdi.

Söz konusu mektupta Cumhurbaşkanı Minnihanov; 2014 Kazan Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri öncesinde ve sırasında almış olduğunuz insiyatif ve vermiş olduğunuz destekten ötürü teşekkürlerimi sunarım.

21 Kasım 2014 tarihinde Kazan’da gerçekleştirilen 32. TÜRKSOY Daimi Konsey Toplantısı ve Türkvizyon Şarkı Yarışması bu anlamlı yıla değer katan kapanış etkinlikleri oldu.

Bu vesileyle tüm kalbi duygularımla sizi seçilmiş olduğunuz yeni dönem için tebrik etmek isterim. Rusya Federasyonu ve TÜRKSOY arasındaki ilişkilerin güçlenmesine vesile karşılıklı etkinliklerimizin önümüzdeki dönemde dahada artacağına inanıyorum.

Yüce görevinizde size ve tüm TÜRKSOY çalışanlarına başarılar dilerim.

Rustam Minnihanov
Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı

HABER

Kocaeli’nde Minnihanov Rüzgârı Esti
15 Ekim 2015

Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov: “Daha Fazlasını Başarabiliriz”

Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov, bu yıl Türkiye’ye yaptığı üçüncü ziyaretten mutlu döndü. Kocaeli’nde işadamlarıyla buluşan ve Gebze organize sanayi bölgesinde incelemelerde bulunan konuk devlet adamı, hem Türk iş dünyasına Tataristan’da daha fazla yatırım için imkanları sıraladı, hem de Türkiye’nin sanayi alanındaki başarılarını yerinde inceleme fırsatı buldu.Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov, bu yıl Türkiye’ye yaptığı üçüncü ziyaretten mutlu döndü. Kocaeli’nde işadamlarıyla buluşan ve Gebze organize sanayi bölgesinde incelemelerde bulunan konuk devlet adamı, hem Türk iş dünyasına Tataristan’da daha fazla yatırım için imkanları sıraladı, hem de Türkiye’nin sanayi alanındaki başarılarını yerinde inceleme fırsatı buldu.

Minnihanov Perşembe sabahı önce Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nu makamında ziyaret etti.

Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Minnihanov, «İki ülke arasındaki iş birliğimizin devam etmesi için gerekli alt yapı Kocaeli’de mevcut. Kocaeli bir sanayi bölgesi bizim de Tataristan’da Nijnikamsk adlı petrol kimya şehrimiz var. Bunlar arasında kardeş şehir anlaşması imzalamalıyız» dedi. Minnihanov, ziyaret ardından Vali Hasan Basri Güzeloğlu’na deri işlemeli bir halı hediye etti.

Rüstem Minnihanov, daha sonra Workinn Hotel’de hem Türkiye hem de Rusya Federasyonu’ndan işadamlarının hazır bulunduğu kahvaltılı toplantıya katıldı.

Toplantıda Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov, İstanbul Başkonsolosu Andrey Podelyşev, Tataristan Uluslararası ve Dış Ekonomi İlişkiler Danışmanı Radik Gimatdinov, Tataristan Sanayi ve Ticaret Bakan Yardımcısı İldar Mingaleyev, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ da hazır bulundu.
Minnihanov alkışlar arasında yaptığı konuşmasında, “Şu ana kadar Tataristan ekonomisine büyük yatırımlar yapan Türk İşadamları ile bir kez daha bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Türk işadamları dinamik, yaratıcı ve güvenilirler. Tataristan’da dış sermaye yatırımlarının yüzde 25’i Türkiye’den. Türkiye bu konuda 1. Sırada” dedi.

Konuk cumhurbaşkanı, “Bugüne kadar Türk işadamlarıyla güzel eserler hayata geçirdik. Ülkemizde fırsatlar büyük. Daha fazlasını birlikte başarabiliriz” diye konuştu.

Toplantının ardından Gebze Belediyesi ve Tyulçi Bölgesi Belediyesi arasında kardeş şehir protokolü imzalandı. İki ülke arasında firmaların ticari ilişkilerinin artırılması, karşılıklı ticaret yayınlarının ve tekliflerinin duyurulması, karşılıklı düzenlenecek fuar ve diğer etkinliklere iştirak edilmesi ve karşılıklı delegasyonlar düzenlenmesi amacıyla Kocaeli Sanayi Odası ve Tataristan Sanayi ve Ticaret Odası arasında işbirliği protokolüne imzalar atıldı.

Daha sonra «Match4Industry Business Matching Event» adlı uluslararası işadamları buluşması etkinliğine de katılan Minnihanov, yeni işbirlikleri ve ortaklıklar yolunda iki ülke işadamlarına başarılar diledi.

Minnihanov burada yaptığı konuşmada, “Tataristan Cumhuriyeti pek çok şirketin Rusya pazarına girmesi için bir penceredir. Özellikle Türk dostlarımızın bu fırsatı kullanmalarından dolayı memnunuz” dedi.

Minnihanov, bu etkinliğin ardından, Kocaeli temasları kapsamında Gebze Organize Sanayi Bölgesinde otomotiv yan sanayi için üretim yapan Çelikel adlı fabrikayı ve GOSB yönetim binasını ziyaret etti.

TATARTÜRKHABER

Türk Yatırımlarını Kaybetmek İstemiyoruz
29 Ocak 2016

Tataristan Cumhurbaşkanı Minnihanov, Tataristan’daki Türk yatırımlarının önemine dikkat çeken Minnihanov, “Türk şirketlerinin yaptıkları işletmeleri ve yatırımları korumak gerekiyor” dedi.

Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov, Moskova-Ankara krizinin Tataristan’daki Türk yatırımlarına etkisi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
Tataristan Yatırım Kalkınma Ajansı toplantısında konuşan Minnihanov, Türk yatırımlarını kaybetmek istemediklerinin altını çizdi.

Tataristan’daki Türk yatırımlarının önemine dikkat çeken Minnihanov, “Türk şirketlerinin yaptıkları işletmeleri ve yatırımları korumak gerekiyor” dedi.
Tataristan’da Türkiye ile ortak hayata geçirilmeyi bekleyen çok fazla proje olduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı, “Ancak şimdi bir süre, siyasi anlaşmazlıklarımız giderilene kadar beklemek gerekecek. Dış politika, ülke yönetiminin insiyatifinde ve biz de bu politikaya uymak zorundayız” diye konuştu.

Minnihanıv, bu nedenle İran, Çin ve Arap ülkeleri ile işbirliğinin artırılması çağrısında bulundu.

Minnihanov daha önce, Türk şirketlerinin Tataristan ekonomisine yaptıkları toplam yatırım miktarını 1,5 milyar dolar olarak açıklamıştı.Siz de biyografi.net'te yer alabilirsiniz
"
İyi ki, biyografi.net var!" biyografi.net
    İngilizce Biyografi
   English Biography

    ünlü kadınlar

   Nasreddin Hoca
  ben de biyografi.net'teyim
  fıkralardan seçmeler   Makaleler
   Trabzon'un Kültürel Yüzü
   Lozan Delegeleri
   İdlib şehitleri
   BULGARİSTAN TÜRK YAZARLARININ BULGARCA ESERLERİ
   Afrika Kitaplığı
   Rusya'daki en etkili 100 Müslüman listesi
   Teröre karşı 1071 akademisyen
   Irak’ta Türkmen Partiler
   Millî Birlik Komitesi Üyeleri
   KKTC Başbakanları

  Biyografik Takvim
ocak şubat mart
nisan mayıs haziran
temmuz ağustos eylül
ekim kasım aralık

    Tanıtım

    Tanıtım


   İletişim
BİYOGRAFİ NET YAYINCILIK
Tel: 0542 235 72 49[email protected]

Etimesgut Vergi Dairesi
11512253662
Tasarım: Nihat Çeliker www.webofisi.com  

 

Ana Sayfa İletişim Künye Bu Sayfayı Yazdır Sık Kullanılanlara Ekle E-ticaret
Powered By Webofisi.com