Ana Sayfa Kategoriler Editör İletişim  

   Alfabetik Arama
A B C Ç D
E F G H I
İ J K L M
N O Ö P R
S Ş T U Ü
V Y Z   Ekstra
     müstear isimler
     peygamberler
     Asr-ı Saadet'te Türkler
     basında biyografi.net
     Biyografi Nedir?
     neden biyografi.net
     sizin biyografiniz
     cv nasıl hazırlanır ?
     genel biyografi kitapları
     takma adlar
     editör Linkler 
   Biyografi Tv
   facebook/Biyografi Net
   twitter.com/biyografinet
   Biyografi Atölyesi
   boğazdaki aşiret
   biyograf
   biyografi kitabı
   mahmut çetin yazıları
   www.biyografianaliz.net
   biyografimarket.com

   Biyografi Arama

  

isim ara soyadı ara
 
   
   

     Biyografi Market İçerik  
KİTAP BİYOGRAFİ
 Portre Anlatı
 Günlük
 Biyografi Dosya
 Mektup
 Kronoloji
 Kim Kimdir
 Anı-Hatırat
 Otobiyografi
 Biyografi Genel
 Şecere
 Biyografik Araştırma
 Gezi-Seyahat
 Biyografik Roman
 Biyografik Şiir
FOTOĞRAF
 Görsel Kitap
 Biyografik Fotoğraf
 Şehir Fotoğraf
 Tarihi Eser Fotoğraf
  SAHAF KİTAP
  KAYNAKÇA
 Kaynak Tarama-Kupür
 Bibliyografya
 DVD-CD-VCD
 Biyografi Belgesel
 KİTAP GENEL
 Türkçe Dil Öğretimi
 Kaynak-Çeviri

Daha Fazlası BiyografiMarket.com'daFacebook da paylaş Twitter da paylaş Live da paylaş

Orhan Aslıtürk

işadamıOrhan Aslıtürk’ün adı ilk olarak, dönemin Şişli Belediye Başkanı Gülay Çokay ile 26 Eylül 1997’de evlenince duyuldu. Ardından da hakkında, naylon fatura ile hayali ihracat yaptığı iddiaları atıldı. Şişli Belediyesi’nde yolsuzluk yaptığı iddialarıyla gündeme gelen eşi Gülay Çokay ile 1998’de özel uçağıyla yurt dışına kaçtı. Gülay Çokay bir daha Türkiye’ye dönmedi. Aslıtürk ise döndü ve 6 Eylül 1998’de ‘yasa dışı yollardan yurt dışına para kaçıracağı’ iddiasıyla gözaltına alındı. Sevk edildiği Beykoz Savcılığı’nca bırakıldı. Türkiye dışına çıktı.

Gülay Çokay, avukatı aracılığıyla 5 Eylül 2001’de Şişli Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurarak, ‘şiddetli geçimsizlik’ten boşanma davası açtı. Mahkeme 4 Ekim 2001’de çifti boşadı.

Orhan Aslıtürk, 2008 yılında İspanya’nın Malaga şehrinde yakalandı. Adalet Bakanlığı, Türkiye’ye iadesi için gerekli işlemleri başlattı. Ancak suçlamalar zaman aşımına uğradığı için iade edilmedi. Aslıtürk de İngiltere’ye döndü. İngiliz Westminster Asliye Hukuk Mahkemesinin aldığı karar çerçevesinde, Türkiye'ye iade edildi.HABER

İnterpolün kırmızı bültenle arıyor

İnterpolün kırmızı bültenle aradığı Şişli Belediyesi eski Başkanı Gülay Aslıtürk'ün eşi. 1985'te Oras Şirketler Grubu adına hayali ihracat yaparak devletten haksız vergi iadesi aldığı öne sürüldü.

Sahibi olduğu Ebas Tekstil için Birleşik Yatırım Bankası'ndan aldığı teminat mektuplarını amacına aykırı olarak tahsil ederken dolandırıcılık suçlamasıyla yargılandı, beraat etti.

Gülay Aslıtürk tarafından Çatı Teknoloji Vadisi adıyla Ayazağa'da oluşturulan 5 bin dönümlük alan içinde Orhan Aslıtürk'e ait 44 dönümlük arsayı usulsüz yollarla toprak dökümü yaptırılarak 60 milyar liralık haksız kazanç sağlandığı ileri sürüldü.

Gülay Aslıtürk'le birlikte yurtdışına kaçtı. Ardından döndüğü Türkiye'de gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldı. Daha sonra eşinin yanına Londra'ya döndü.
HABER

İspanya'da yakalandı
ANKA /Milliyet 2 Nisan 2008

Şişli eski Belediye Başkanı Gülay Aslıtürk’ün işadamı eşi Orhan Aslıtürk, İspanya’nın Malaga kentinde yakalandı. Çeşitli suçlardan aranan Aslıtürk’ün iadesi için Adalet Bakanlığı resmi işlem başlattı.

Konuyla ilgili bir yazılı açıklama yapan Adalet Bakanlığı’ndan, "Çeşitli suçlardan dolayı 3 ayrı mahkemenin verdiği tutuklama kararı gereğince uluslararası düzeyde aranan Orhan Aslıtürk, 31 Mart 2008 tarihinde İspanya’nın Malaga şehrinde yakalanmıştır. Adalet Bakanlığı, şahsın ülkemize iadesi için gerekli işlemleri başlatmıştır" denildi.
Orhan Aslıtürk ile 1,7 milyar dolarlık hayali ihracat yaptığı gerekçesiyle 5 yıl önce 15 yıl ağır hapis ve 1 katrilyon 156 trilyon lira rekor para cezasına çarptırılan Muhammet Ciğer’in de aralarında bulunduğu 18 sanığın "kaçakçılık" suçlamasıyla yeniden yargılandığı dava, geçtiğimiz yıl suçlamanın üzerinden 7 dan fazla süre geçtiği için, zaman aşımı süresi dolduğu için ortadan kaldırılmıştı.

Gülay Aslıtürk’ün boşandığı eşinin de aralarında bulunduğu 14 kişi hakkında resmi evrakta sahtecilik suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapis istemiyle açılan dava devam ediyor. İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından verilen takipsizlik kararını bozması üzerine Orhan Aslıtürk hakkında, suçun işlendiği 1998’den 9 yıl geçtiğimiz yılın sonunda dava açılmıştı.

Aslıtürk’ün aralarında bulunduğu sanıklar, olay tarihinde 50 bin ABD Doları altındaki ihracat bedelinin fiktif olarak yurda götürülmesinde döviz beyan tutanağının aranmayacağı yönündeki kambiyo düzenlenmesinden haksız olarak yararlanmakla suçlanıyorlar.Siz de biyografi.net'te yer alabilirsiniz
"
İyi ki, biyografi.net var!" biyografi.net
    İngilizce Biyografi
   English Biography

    ünlü kadınlar

   Nasreddin Hoca
  ben de biyografi.net'teyim
  fıkralardan seçmeler   Makaleler
   Trabzon'un Kültürel Yüzü
   Lozan Delegeleri
   İdlib şehitleri
   BULGARİSTAN TÜRK YAZARLARININ BULGARCA ESERLERİ
   Afrika Kitaplığı
   Rusya'daki en etkili 100 Müslüman listesi
   Teröre karşı 1071 akademisyen
   Irak’ta Türkmen Partiler
   Millî Birlik Komitesi Üyeleri
   KKTC Başbakanları

  Biyografik Takvim
ocak şubat mart
nisan mayıs haziran
temmuz ağustos eylül
ekim kasım aralık

    Tanıtım

    Tanıtım


   İletişim
BİYOGRAFİ NET YAYINCILIK
Tel: 0542 235 72 49[email protected]

Etimesgut Vergi Dairesi
11512253662
Tasarım: Nihat Çeliker www.webofisi.com  

 

Ana Sayfa İletişim Künye Bu Sayfayı Yazdır Sık Kullanılanlara Ekle E-ticaret
Powered By Webofisi.com