Ana Sayfa Kategoriler Editör İletişim  

   Alfabetik Arama
A B C Ç D
E F G H I
İ J K L M
N O Ö P R
S Ş T U Ü
V Y Z   Ekstra
     müstear isimler
     peygamberler
     Asr-ı Saadet'te Türkler
     basında biyografi.net
     Biyografi Nedir?
     neden biyografi.net
     sizin biyografiniz
     cv nasıl hazırlanır ?
     genel biyografi kitapları
     takma adlar
     editör Linkler 
   Biyografi Tv
   facebook/Biyografi Net
   twitter.com/biyografinet
   Biyografi Atölyesi
   boğazdaki aşiret
   biyograf
   biyografi kitabı
   mahmut çetin yazıları
   www.biyografianaliz.net
   biyografimarket.com

   Biyografi Arama

  

isim ara soyadı ara
 
   
   

     Biyografi Market İçerik  
KİTAP BİYOGRAFİ
 Portre Anlatı
 Günlük
 Biyografi Dosya
 Mektup
 Kronoloji
 Kim Kimdir
 Anı-Hatırat
 Otobiyografi
 Biyografi Genel
 Şecere
 Biyografik Araştırma
 Gezi-Seyahat
 Biyografik Roman
 Biyografik Şiir
FOTOĞRAF
 Görsel Kitap
 Biyografik Fotoğraf
 Şehir Fotoğraf
 Tarihi Eser Fotoğraf
  SAHAF KİTAP
  KAYNAKÇA
 Kaynak Tarama-Kupür
 Bibliyografya
 DVD-CD-VCD
 Biyografi Belgesel
 KİTAP GENEL
 Türkçe Dil Öğretimi
 Kaynak-Çeviri

Daha Fazlası BiyografiMarket.com'daFacebook da paylaş Twitter da paylaş Live da paylaş

Ali Bayramoğlu ( 1958)

MÜSİAD Genel Başkanı
1958 Rize doğumlu ve 9 senedir derneğimizin Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyordu. Orta öğrenimini Kabataş Erkek Lisesi’ nde tamamlayan BAYRAMOĞLU, 1978 yılında da İstanbul Üniversitesi Tekirdağ Meslek Yüksek Okulu Pazarlama İktisat Bölümü’ nü birincilikle bitirdi. 1981 yılında Erzincan’ da kısa dönem olarak askerlik görevini tamamlayan BAYRAMOĞLU, evli ve bir çocuk babası.

BAYRAMOĞLU’ nun ticari faaliyetleri:
1.Filiz Çay San. Tic. A.Ş. (Çay imalatı) Yön. Kur. Bşk.
2.Bayramoğlu Madencilik, Kimya A.Ş. (Madencilik) Yön. Kur. Bşk.
3.SPAG Stratejik Planlama, Ar-Ge A.Ş. (Ar-Ge, eğitim faaliyetleri) Yön. Kur. Bşk.
4.Cotton & Beyond Apparel Group Co. (Tekstil ihracatı) Yön. Kur. Bşk.
5.BAB Dış Tic, Tekstil, İnş. Ltd. Şti. (Tekstil imalatı, inşaat ve dış tic.) Genel Müdür

Diğer sosyal faaliyetleri
1. BJK Genel Kurul Üyesi (14 sene)
2. Rizespor Üyesi (3 sene yöneticilik yaptı)
3. Kasımpaşaspor Üyesi (4 sene yöneticilik yaptı)
4. Rizeliler Vakfı Üyesi
5. İlim-Yayma Cemiyeti Üyesi


GÜNDEM

MÜSİAD Genel Kurulu Yapıldı
Ali Bayramoğlu Yeniden Genel Başkan

MÜSİAD'dan uyarı
Yeni Şafak 29 Nisan 2001

Büyük vaadlerle işbaşına gelen 57. hükümeti 'gaflet, dalalet ve hıyanet' içinde olmakla suçlayan MÜSİAD Başkanı Ali Bayramoğlu, tedbir alınmadığı takdirde yeni bir krizin kapıda olduğunu söyledi.
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD)'nin Polat Renaissance Hotel'de düzenlenen 10. Olağan Genel Kurul Toplantısı'na katılan iş ve siyaset dünyasının tanınmış isimleri hükümeti eleştiri yağmuruna tuttu. MÜSİAD Genel Başkanı Ali Bayramoğlu, hükümeti, Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'ndeki sözlerine atıfta bulunarak, 'gaflet, dalalet ve hıyanet' içinde olmakla suçlarken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da 'bugün borç alan, yarın emir alır' mantığını hatırlatarak, ülkenin bağımsızlığının tehlikeye düşmesinden korktuğunu ifade etti.

Son 10 seneyi, "Bazı istisnalar hariç, sadece pardonlarla geçirdik, duvarlara tosladık" diyerek özetleyen Bayramoğlu, büyük umutlarla ve vaadlerle kurulan 57. hükümetin bütün çıkışı rant ekonomisinde ve yurtdışından kredili kaynak bulmada aradığını ifade etti. Hükümetin, kamuoyu vicdanında birçok şaibeye bulaştığını savunan Bayramoğlu, "Maalesef dağ fare doğurdu. Para basmak yok. Konsolidasyon yok. Üretim yok. Kısır faiz döngüsüyle borçlanmaya devam. Her zaman olduğu gibi gördük ki; o güçlü statükonun fikri neyse, Derviş'in de zikri oymuş" dedi.

Sonbaharda yeni kriz
MÜSİAD'ın tüm ekonomik çözüm önerilerini ve yeni programla ilgili değerlendirmelerini bir rapor halinde 10 gün içinde kamuoyuna sunacaklarını bildiren Bayramoğlu, hükümetin istifası, reel ekonomiye dayalı program gibi çözüm önerilerinin dikkate alınmaması halinde, Türkiye'yi daha zor günlerin beklediğini söyledi. IMF ve Dünya Bankası'ndan gelen kaynakların kısa süreli bir rahatlamaya neden olacağını, ancak gerekli tedbirler alınmadığı takdirde sonbaharda aynı dertlerle yine karşı karşıya kalınacağını vurguladı.

Kutan: Hükümet istifa etmeli
Genel kurulda son konuşmayı yapan FP Genel Başkanı Recai Kutan, Cumhur Ersümer'in Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı görevinden istifa etmesinin yeterli olmadığını belirterek "Hükümet mutlaka en kısa zamanda çekilmelidir" dedi. Kutan, bugünkü toplantıda hükümet üyelerinden bir tekinin dahi olmadığını da vurgulayarak "Bunların milletin önüne çıkmaya ne güçleri yetiyor, ne de cesaretleri var" dedi.

Asıl kriz yönetimde
İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ise asıl krizin yönetim krizi olduğunu söyledi. Ülkenin dilenci haline getirildiğini belirten Erdoğan, "Bir zamanlar IV. Murat, saray kapısına borç istemeye gelenlerin 'bugün borç alan, yarın emir alır' mantığıyla boş çevrilmemesini istermiş. Şimdi bu mantığı biz tersine işletiyoruz. Korkuyorum; yarın talimatlar alacağız, emirler alacağız ve ülkemizin bağımsızlığı tehlike altına girecek. Bundan endişe ediyorum" dedi. Türkiye'nin kalkınması için her şeyin ülkede mevcut olduğunu anlatan Erdoğan, "Ekonomik ve siyasi hatalar yüzünden yetişmiş insanımız yurtdışına kaçıyor. Bunları kaçıranları, beyin göçüne neden olanları lanetliyorum" diyerek tepkisini dile getirdi.


GÜNDEM GÜNDEM GÜNDEM 11 MAYIS 2001

Çözüm: üretim,istihdam, ihracat
Tür 11 Mayıs 2001

MÜSİAD Genel Başkanı Ali Bayramoğlu : ''Türk Telekom; önce yönetim yapısı özelleştirilip, ardından belli bir kısmı yabancılara olmak üzere Türk kamuoyuna sunularak, değerinin çok üstünde satılabilir''


İSTANBUL-10.05.2001 TSI 15:00 Bayramoğlu, hazırladıkları ''Türkiye Ekonomisi 2001'' başlıklı raporu, düzenlediği bir toplantıyla kamuoyuna açıkladı. Yeni ekonomik programda reel ekonomiye, üretime, istihdama, ihracata yönelik bir plan olmadığını savunan Bayramoğlu, yine kısır döngü ile borçlanma mekanizmasına devam edildiğini iddia etti.

GÜNDEM GÜNDEM GÜNDEM 4 HAZİRAN 2001

MÜSİAD: "Sorunlar radikal önlemlerle çözülebilir"
Milliyet 4 Haziran 2001

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Ali Bayramoğlu, Türkiye’nin çok ciddi ekonomik krizle karşı karşıya bulunduğunu, yaşanılan sorunların radikal önlemlerle çözüme kavuşturulabileceğini söyledi.
Bayramoğlu, Kahramanmaraş’ta düzenlenen "Türkiye’nin Ekonomik Meseleleri ve Çözüm Önerileri" konulu konferansta, "1960-1980 yılları arasında, Türkiye’nin kaynakları bazı güçlü lobilere aktarılarak zengin edildi. 1980’den sonra da oluşan bu sermayenin telkinleriyle, üretim yerine başka modellere ve geri dönüşü olmayan yatırımlara ağırlık verildi" dedi.
Bunun sonucunda, devletin başına faiz belasının getirilmesiyle, sürekli borçlanıldığını ve bugünkü acı tabloya gelindiğini belirten Bayramoğlu, şöyle devam etti: "Gelinen noktada ilk olarak faiz illetinden devletin kurtarılması gerekir. Radikal önlemler alınıp ekonomik sorunlara çözüm bulunmaması durumunda, daha ciddi krizlerle karşılaşabiliriz. Daha büyük bir kriz yaşamamak için bir kaç ay içinde gerekli tedbirleri almak zorundayız. Aksi takdirde sonbaharda üçüncü bir krizle karşılaşabiliriz. Kriz tellallığı yapmıyoruz. Ancak, rakamlar bunu gösteriyor.
Türkiye, çok hassas konumda bulunuyor. Ekonomik sorunlar çözümsüz değil. Karamsar olmaya gerek yok. Yeter ki, yapmamız gerekenleri yapabilelim. Türkiye, radikal önlemlerle 3 ayda stabile olur. Türkiye’de bunu yapacak dinamik yapı mevcut."
xxSiz de biyografi.net'te yer alabilirsiniz
"
İyi ki, biyografi.net var!" biyografi.net
    İngilizce Biyografi
   English Biography

    ünlü kadınlar

   Nasreddin Hoca
  ben de biyografi.net'teyim
  fıkralardan seçmeler   Makaleler
   Trabzon'un Kültürel Yüzü
   Lozan Delegeleri
   İdlib şehitleri
   BULGARİSTAN TÜRK YAZARLARININ BULGARCA ESERLERİ
   Afrika Kitaplığı
   Rusya'daki en etkili 100 Müslüman listesi
   Teröre karşı 1071 akademisyen
   Irak’ta Türkmen Partiler
   Millî Birlik Komitesi Üyeleri
   KKTC Başbakanları

  Biyografik Takvim
ocak şubat mart
nisan mayıs haziran
temmuz ağustos eylül
ekim kasım aralık

    Tanıtım

    Tanıtım


   İletişim
BİYOGRAFİ NET YAYINCILIK
Tel: 0542 235 72 49[email protected]

Etimesgut Vergi Dairesi
11512253662
Tasarım: Nihat Çeliker www.webofisi.com  

 

Ana Sayfa İletişim Künye Bu Sayfayı Yazdır Sık Kullanılanlara Ekle E-ticaret
Powered By Webofisi.com