Rahmi Erdem
kanat önderi, gazeteci


ziraat teknisyeni1938 yılında Konya’nın Bozkır ilçesinde doğdu. Horasan’dan Anadolu’ya hicret eden bir ailenin mensubudur. İlkokul ve Ortaokul’u Bozkır'da bitirdi. 1956 yılında Adana Ziraat Meslek Lisesi’ne kaydoldu.

1958 yılında Bozkır Ziraat Teknisyeni oldu. 1960 yılında Bitlis Teknik Ziraat Müdürlüğüne tayin edildi.

1970 yılının Kasım ayında İstanbul’a geldi. Yeni Asya gazetesinde Genel Yayın Müdürü olarak beş yıl çalıştı. 1975 yılında gazeteden ayrılarak serbest ticaret işine girdi. 1990 yılından itibaren üniversite talebelerinin eğitimlerine yardımcı olmak maksadıyla kurulan bir vakıfta çalışmaya başladı.
Evlidir.

ESERLERİ

1.Davam
A.Rahmi Erdem
Timaş Yayınları / Alternatif Düşünce Dizisi

Bu kitapta, Türkiye'de yarım asırdır bütün şiddetiyle devam eden iman ve küfür mücadelesine mührünü vuran, Hakikatin hakimiyeti için mağdur ve mazlum olmuş, dünya menfaalerini dine feda eden aziz ve bahadır insanların ibretli ve düşündürücü hayatlarını ve öze dönüş mücadelesini bulacaksınız.

2.Beyaz Gölgeler
A.Rahmi Erdem
Timaş Yayınları / Hatıra Dizisi

Bu kitapta; maddi mahrumiyet senelerinde, manevi varlığın sırrına ve zevkine erişmiş, meçhul asker hükmündeki bahadır insanların fazilet ve şerefle dolu ibretli hayat sahnelerini bulacaksınız.Bu kitapta, yeniden yetişmiş bir Alp Erenler kuşağıyla tanışacaksınız. O esaret sıkıntısı altında, Anadolu insanına sırrını bulacaksınız.

Bu kitapta, Hz. Bediüzzaman'ın köylüsüyle, askeriyle, subayıyla, polisiyle her kesimi kucaklayan ve bağrına basan, selamını almayan ve arkasını dönenlere bile selamını yenileyen İslami şefkat ve asaletini göreceksiniz.Bu kitapta, tarihi şeref ve fazilet mücadelesinde maziye mührünü vuran namsız ve nişansız kahramanların hayat hikayelerinden çarpıcı dersler çıkaracaksınız. Hülasa, bu kitapta kaybettiklerimizle tekrar kucaklaşmanın saadet ve sevincini yaşayacaksınız.www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)