Kemal Kaplan
gazeteci, yazar1 Mayıs 1970 tarihinde İstanbul'da doğdu. Gazetecilikle 1994 yılında tanıştı. Arşiv görevlisiyken haber müdürünün teşviki ile çeşitli haberler yapmaya başladı. Bir süre sonra çalıştığı gazetenin haber merkezinde muhabir olarak görev aldı. Daha sonra çeşitli ulusal gazete ve dergilerde muhabir, editör, haber koordinatörü, genel yayın yönetmeni olarak görev yaptı. (Vakit, Selâm, Yeni Şafak, Strateji, Gold News, Yeni Dönem, VIP Diplomat.)

Bu esnada Türk sanayisini yakından tanıma fırsatı buldu. ‘Türk Sanayi Tarihi’ni araştırmaya başladı. Türkiye'de sanayiye öncülük eden; Şahap Kocatopçu, Fuat Süren, Feyyaz Berker, Jak Kamhi, Ali Nihat Gökyiğit, Şükrü Er, Adnan Erkmenol, Bahri Ersöz vb. duayenlerle görüşmeler yaparak belgesel nitelikli kayıtlar gerçekleştirdi.

Çeşitli dergi ve gazetelerin yanı sıra, internet üzerinden yayın yapan haber portallarında çok sayıda makalesi yayınlandı.

Yakın tarih, Anadolu kültürü ve Anadolu halk inançları konusunda sahada araştırmalar yapmaya devam eden yazar, 2010 yılından itibaren çalışmalarını kitaplaştırmaya başladı.

ESERLERİ:

Türkiye'de Kuyumculuk ve Altın
Tektaşın Kanı
Köstebek - JİTEM MİT ve MOSSAD Üçgeninde Tuncay Güney ile 240 Gün
Anadolu Altın Medeniyeti
Bedestenler ve Arastalar
Anadolu Lojistik Tarihi
Gnostik İttifak
İLETİŞİM

kemal[email protected]
www.didaktikkurumsal.com
www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)