Hakan Karahan
yazar, şair, şarkı sözü yazarı


senarist, oyuncu, film yapımcısı1 Ocak 1960 tarihinde İstanbul'da doğdu. Robert Kolej'i bitirdi. Lisans eğitimi almak için Amerika Birleşik Devletleri'ne gitti. Lisans eğitimini Miami Üniversitesi'nde işletme üzerine yaptı. Buradan 1983 yılında mezun oldu.

1984 yılında Cenevre'de Du Pont de Nemours'da işe başladı. Bu ilk iş deneyimi oldu. Ardından Türkiye'ye döndü ve Sabancı Holding'in bünyesindeki çeşitli kuruluşlarda çalıştı.

2003 yılına kadar aktif olarak sürdürdüğü iş yaşamında murahhas aza olarak görev yaptı. 1990 ila 2003 yılları arasında çeşitli yayın organlarında yazılar yazdı.

2006 senesinde Kanal D televizyonunda yayınlanan Sağır Oda adlı dizide senaryo yazarlığı yaptı. "Oğuz Bey" karakterini canlandırdı, oyunculuk deneyimlerinde bulundu.

2007 yılında edebiyat eserlerinin sinema uyarlamalarını gerçekleştirmek için "Narsist Film" adındaki film yapım şirketini kurdu.

Uzun zaman profesyonel olarak voleybol oynadı. 1990 yılından bu yana siyah kuşak 3. Dan Aikidocu'dur. Hakan Karahan, uzun yıllardır şarkıcı Candan Erçetin'le beraberdir.

ESERLERİ:

Yeni Başlayanlar İçin Aikido adlı bir kitap yazan Hakan Karahan'ın, daha sonra Kafamdaki Ses ve İntizar adlı şiir kitapları çıktı. Yayımlanan ilk romanı, 2001 yılında piyasaya çıkan Sürüden Ayrı kitabı oldu. Ardından, Feramuz Güvenlik dizisinin ilk iki kitabı olan 19 ve Azrail' kitapları yayımlandı.
ESER-AYRINTI

Abluka
Hakan Karahan
KİŞİSEL YAYINLAR

19 Şubat 2001’de Milli Güvenlik Kurulunda (MGK) Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ile Başbakan Bülent Ecevit arasında yaşanan gerginlik Cumhuriyet tarihinin en büyük ekonomik krizinin patlamasına yol açtı.

Kamuoyunda “Kara Çarşamba” olarak adlandırıldı. Hükümet “dalgalı kur” politikasına geçme kararı aldı.

Kriz döneminde 22 banka ve binlerce şirket battı. Sadece 2001’in ilk üç ayında on binden fazla bankacı işsiz kaldı. Reel sektörle beraber kayıplar daha da büyüyerek elli binlere ulaştı.

Ekonomiyi kurtarmak için Kemal Derviş Amerika’dan geldi.

2002 genel seçimlerinde AK Parti parlamentodaki sandalyelerin yaklaşık üçte ikisini kazanarak tek başına hükümet kurma yetkisini kazandı... Tek başına!

Seçimlere kadar olan süreç içerisinde ekonomik kaos ülkeyi yerle bir ederken Mat-Bank Yönetim Kurulu Başkanı Şahbaz geleceği herkesten önce görür. Genel Müdür Mehmet işe koyulup krizden fırsat çıkarmaya çalışır. Ünlü haber yapımcısı Yeşim’in doğasında değişimlere hemen adapte olmak zaten vardır. Kader Esra’yı bankacılıktan üzüm bağlarına yollar. Bambaşka bir hayat onu bekliyordun Genel Müdür Yardımcısı Kazım hızla dibe vurur. Özcan ise şarap işinde krizden zarar görmeyeceğini düşünüyordur. George W. Bush Türkiye’nin geleceğine karar verirken “beyaz yakalılar” için hayat aynı kalmayacaktır.

Hakan Karahan son romanında 2001 ekonomik krizinde yaşanan gerçekleri bir senaryo tadında yazıya dökerek okuyucunun gözünün önünden film kareleri gibi geçmesini sağlıyor.

Yayın Tarihi: 25.07.2014
ISBN: 9786056487309
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 230
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: 13.5 x 21 cmwww.biyografi.net (Binlerce Biyografi)