İhsan Şener
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı


kamu yöneticisi


eski milletvekili1 Ocak 1965 tarihinde Ordu'nun Korgan ilçesinde doğdu. Babasının adı Ali, annesinin adı Fatma'dır.

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi. Yüksek lisansını aynı üniversitede Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe Bölümünde yaptı.

Başbakanlık Devlet Arşivleri Uzmanlığı, Bakan Danışmanlığı, Özelleştirme İdaresi Başkanlığında Yönetici; Radyo ve Televizyon Üst Kurulunda (RTÜK) Bölge Müdürlüğü, Uzman Denetçilik ve Daire başkanı olarak görev yaptı.

2011 Milletvekili Genel seçimlerinde Ordu Milletvekili seçildi. TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenterler Asamblesi (KEİPA) Türk Grubu Başkanı, Ak Parti Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcılığı yaptı.

Milli Eğitim Bakanlığı LİMME Projesi çerçevesinde Bilgisayar Öğretmeni olarak bir müddet çalıştıktan sonra Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğünde Uzman olarak görev yaptı.

AKP'de Bakan Danışmanı (Abdullah Gül, T.R.Güneri ve A.Demircan) olarak ve TBMM'nde AK Parti Grup Danışmanı olarak çalıştı. Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığında Uzman Şube Müdürü; Radyo ve Televizyon Üst Kurulunda (RTÜK): Çukurova Bölge Müdürü, Uzman Denetçi, Eğitim Dairesi Başkanı, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı olarak görev yaptı.

TBMM 24.ve 25. dönem Ordu milletvekili seçildi. TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi oldu.

Çok iyi düzeyde Arapça ve iyi düzeyde İngilizce biliyor. Evli ve 3 çocuk babası.

www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)