Alaattin Diker
yazar1962 yılında Afyonkarahisar’da doğdu. Yüksek tahsilini Bonn ve Trier Üniversitesi'nde Siyasal Bilgiler ve Sosyal Antropoloji alanında tamamladı. 1988 ve 1989 yılları arasında Anadolu Üniversitesi'nde araştırma görevlisi olarak görev yaptı. 1990 yılından itibaren özel sektörde başlayan yöneticilik hayatı bugüne kadar sürdü. 1994-1997 ve 2002-2005 yılları arasında iki dönem işveren kuruluşu Müsiad-Almanya’nın Genel Sekreterliği'ni yürüttü. Bu dönem içinde Avrupa'daki sivil toplum kuruluşlarının çatı örgütü olan Almanya Türk Vatandaşları Konseyi(RTS)nin kuruluşunda görev aldı.

2013 yılında Türk-Alman Yazarlar Birliği‘ne kurucu başkan seçildi. 2015 yılında kurulan TÜDAF (Türk-Alman Yazarlar Forumu) üyesi ve sözcüsüdür. Türkiye’de çeşitli dergilerde (Mavera, İlim ve Sanat, Hece ve Türk Edebiyatı) makaleleri yayınlandı. Halen YENİ DERGİ(Köln) Genel Yayın Yönetmenidir.

ESERLERİ:

'Türkiye'nin Korkuları' ve 'Batı Düşüncesinde Stratejik Perspektifler ' isimli yayınlanmış iki kitabı bulunmaktadır.www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)