Coşkun Koç
yazar, asker1 Şubat 1972 tarihinde Erzincan’da doğdu. İlkokul ve ortaokulu Erzincan Sümer İİ֒da liseyi Erzincan Ticaret Meslek Lisesi'nde okudu.

1991 yılında Jandarma Okullar Komutanlığında Jandarma Astsubay sınıf okuluna girerek 1992 yılında Astsubay Çvş olarak mezun oldu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdi. Erzurum Üniversitesi Hukuk bölümünde GÜVENLİK VE ADLİ BİLİMLER dalında yüksek lisans yaptı.
‘TELEFON DİNLEMELERİ SONUCU MAĞDUR OLANLARIN YASAL HAKLARI‘ hakkında tez hazırladı.

Askerlik mesleği boyunca Komando Tim Komutanı, Mürettep Tim Komutanı, Jandarma Karakol Komutanlığı, Trafik Kısım Amirliği, İstihbarat Unsur Komutanlığı, Asayiş ve Emniyet birimlerinin hemen hemen bütün bölümlerinde çalıştı.
Telefon dinlemeleri sonucunda yaşanan adli hatalar sebebi ile sönen hayatları yakinen takip etti. Kendisi de böyle bir haksızlığa uğradı ve yaşadıklarını kaleme aldı. Hukuksuzluk nedeni ile hayatı kararan kişi veya kişilerin haklarına kılavuzluk edecek nitelikteki Adaletin şaşı gözü isimli kitabı Cubdo Kitap tarafından yayınlanmıştır.

Cubdo A.Ş’nin bünyesinde faaliyet gösteren Cubdo Kitap yayın hayatına ADALETİN ŞAŞI GÖZÜ ile girmiştir. Cubdo Kitap kültür hayatımıza değer katacak kitapları yayınlama ilkesi ile hizmet vermektedir.www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)