Şenol Göka
TRT Eski Genel Müdürü


yazar1962 yılında Denizli'de doğdu. 1979 yılında Denizli Lisesi'nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Radyo Televizyon Bölümü mezunu. 1986 yılından beri TRT'de görev yapıyor.

28 Haziran 2014 tarihi itibari ile TRT Genel Müdür yardımcılığı görevine atanmıştı. Daha önce TRT Radyo Dairesi Başkanlığı görevinde bulundu ve bir çok projeye imza attı.

ESERLERİ:
İnsan ve Mekan – Bir Bütünün İki Farklı Görüntüsü,Her Halde İnsan,Radyo Olmalı ve Siyaset, Medya ve Zihnime Yansımalar.
HABER

TRT Genel Müdürü Şenol Göka oldu
22 Ekim 2014

İbrahim Şahin'in Samsun Valiliği'ne atanmasının ardından boşalan TRT Genel Müdürlüğü'ne atama yapıldı. Şahin'in ardından Genel Müdürlük koltuğuna Şenol Göka atandı.

Şenol Göka'nın atamasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Şenol Göka, TRT Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyordu. İletişim uzmanı olan Göka, 1986 yılında TRT'ye girmişti. Radyo'dan gelen Göka, TRT'yi içinden iyi bilen bir isim olarak gösteriliyordu.

RTÜK, Göka'nın dışında Genel Müdürlük adayı olarak Süleyman Ergüner ve Hikmet İnce’nin de isimlerini Başbakanlığa bildirilmişti.
HABER

TRT Genel Müdürü Şenol Göka istifa etti!
12 Mayıs 2017

TRT Genel Müdürü Şenol Göka istifa etti. Göka'nın dilekçesinde, “Gördüğüm lüzum üzerine istifa ediyorum” yazdığı öğrenildi. Göka'nın istifası da kabul edildi.

TRT Genel Müdürü Şenol Göka istifa etti. Göka'nın dilekçesinde, “Gördüğüm lüzum üzerine istifa ediyorum” yazdığı öğrenildi. Göka'nın istifası da kabul edildi.

Hürriyet’ten Aysel Alp’in haberine göre; Göka'nın yerine atama yapılıncaya kadar, TRT Kanunu gereği en kıdemli genel müdür yardımcısı olan Erkan Durdu vekalet edecek.www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)