Emrullah İşler
Ankara Milletvekili


akademisyen7 Ocak 1960 tarihinde Ankara'nın Kızılcahamam ilçesi Kuşçuören köyünde doğdu. Babasının adı Abdullah, annesinin adı Zeliha'dır.

Kral Suud Üniversitesi Eğitim Fakültesi İslami İlimler Bölümünde lisans eğitimini aldı. Yüksek lisansını ve doktorasını Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Bölümü Tefsir Anabilim Dalı'nda tamamladı.

Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Bölümünde Tefsir alanında yardımcı doçent olarak çalıştı. Daha sonra Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Arap Dili Eğitimi Anabilim Dalında yardımcı doçent, doçent ve profesör unvanıyla görev yaptı. Kazakistan ve Suudi Arabistan'da misafir öğretim üyeliği görevinde bulundu. Başbakan Başmüşaviri olarak çalıştı. Gazi Eğitim Fakültesi Arap Dili Eğitimi Anabilim Dalı Başkanlığı yaptı. Çok sayıda bilimsel kitap, makale ve bildirileri bulunmaktadır.

24. Dönemde İKÖPAB Türk Grubu Başkanı oldu.

Çok iyi düzeyde Arapça ve iyi düzeyde İngilizce biliyor. Evli ve 3 çocuk babası.
HABER

Selefi dernekler: Demokrasiye inanmıyoruz ama oylarımız Erdoğan'a
16 Haziran 2018

Bir cemaat daha seçimlerde kime oy vereceğini açıkladı. Türkiye'de faaliyet gösteren selefi gruplar seçimlerde Ak Parti'yi destekleme kararı aldı. Selefi gruplarla Ak Parti adına Emrullah İşler görüştü.

24 Haziran seçimleri öncesinde bir cemaat daha kimi destekleyeceklerini açıkladı. Ortak bir açıklama yayınlayan Selefi dernekleri, Cumhur İttifakı’na oy vereceklerini duyurdu. Kendisini ‘Ebu Said Yarpuzlu’ diye tanıtan Mehmet Balcıoğlu da Facebook hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Biz hiçbir zaman demokrasiyi tasvip etmedik. Onunla hiçbir zaman hayra ulaşacağımızı düşünmedik. Onunla şeriatın geleceği aklımızdan dahi geçmedi” dedi.

Çeşitli kentlerden 14 derneğin ve Ebu Said Yarpuzlu’nun imzasıyla yayınlanan ortak açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

“Geçmişte dinimize yapılan düşmanlığı, vatanımıza yapılan ihaneti, halkımıza yapılan zulmü bir daha yaşamamak için. Afganistan, Irak, Suriye, Libya, Yemen ve Mısır gibi olmamak için. 16 senelik kazanımlarımızı heba etmemek için. Dahili, bölgesinde, İslam aleminde ve dünyada daha güçlü bir Türkiye temennisiyle, daha iyi huzurlu bir gelecek ve en iyiler, gelecekte daha iyi idarecileri hak edebilmek için. Bizler, Selefi Menhec Ehli Sünnet mensupları olarak, Cumhurbaşkanı’nı ve mevcut hükümeti emsallerinden daha liyakatli oldukları kanaatiyle, şu ana kadar yaptıklarını yapacaklarının teminatı gördüğümüzden desteklediğimizi kamuoyuna beyan ederiz.”

Açıklamanın altına imza atan derneklerin listesi şöyle:

“Yarpuz İslami İlimler Araştırma Merkezi, Gençlik, Eğitim ve Ahlak Derneği, İlme Davet Derneği, İkim ve Hikmet Derneği, Yarım Hurma Derneği, İlim ve İhya Derneği, Uludağ Araştırma Derneği, Asri Saadet Derneği, Davet Eğitim Araştırma ve Yardımlaşma Derneği, Ehli Hadis Derneği, Darul Hadis Kültür ve Yardımlaşma Derneği, İkra İlim Kültür ve Araştırma Derneği, Huzur Vadisi, Basiret Der”www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)