Arif  Peçenek
Ankaragücü Eski Kaptanı1959 yılında Ankara'da doğdu. MKE Ankaragücü, İstanbulspor A.Ş ve Adana Demirspor'da kaleci olarak profesyonel futbol oynadı. 8 kez A Milli Takım, 2 kez U18 Milli ve 1 kez de Ümit Milli Takım forması giydi.

Antrenörlüğe 1996 yılında Vanspor'da başladı. Çeşitli takımlarda bu görevi sürdürdü. Beypazarı, Türk Telekomspor, Körfez Belediyespor, Şekerspor, Kızılcahamam Belediyespor'da teknik direktör, MKE Ankaragücü'nde gençlik geliştirme sorumlusu görevlerinde bulundu. En son TKİ Tavşanlı Linyitspor'un teknik direktörlüğünü yapıyordu. Evli ve bir çocuk babasıydı. 29 Ocak 2013 tarihinde vefat etti.
HABER

Arif Peçenek vefat etti
30 Ocak 2013

Geçirdiği kalp krizi sonucunda 54 yaşında aramızdan ayrılan Ankaragücü'nün unutulmaz kaptanı ve kalecisi Arif Peçenek, son yolculuğuna uğurlandı.

Arif Peçenek, için Ankaragücü Kulübü Tandoğan Tesisleri'nde bir tören düzenlendi. Törene, Arif Peçenek'in ailesi başta olmak üzere spor camiasının tanınmış isimleri katıldı. Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner, İstanbul'da kulüple ilgili görüşmelerde bulunduğu için cenaze töreninde yer alamadı. Törene katılanlara ev sahihliğini Ankaragücü Yönetim Kurulu yaptı. Peçenek için düzenlenen törene eski başkanlardan sadece Osman Kolsuz ve Cengiz Topel Yıldırım'ın katıldığı dikkat çekti.

Teknik direktör Mustafa Kaplan ve futbolcuların da hazır bulunduğu törene Peçenek'in son olarak çalıştırdığı Tavşanlı Linyitsporlu futbolcular da katılım sağladı. Törene ayrıca AK Parti İstanbul Milletvekilii Hakan Şükür, Ankaragücü'nde görev yapmış teknik direktörler Hakan Kutlu, Hikmet Karaman, Ziya Doğan, eski milli halterci Halil Mutlu'nun yanı sıra çok sayıda tanınmış sima katıldı.

Yaklaşık 200 Ankaragücü taraftarı da Arif Peçenek için düzenlenen törene iştirak etti.


www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)