Koray Aydın
İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı


Trabzon Eski Milletvekili1955 yılında Trabzon’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini, babasının memuriyeti sebebiyle Anadolu’nun çeşitli yerlerinde tamamladı. 1978 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu.

1976 yılında Yönetim Kurulu Üyesi olarak girdiği MHP Trabzon Gençlik Kolları’na daha sonra başkan oldu. 12 Eylül 1980'den sonra siyasi yasakların kalkmasıyla birlikte Muhafazakar Parti’nin kuruluş çalışmalarına katıldı.

MYK Üyesi ve Genel Muhasip Yardımcısı olarak görev aldığı Milliyetçi Çalışma Partisi’nde, daha sonra Genel Sekreter Yardımcılığı görevini yürüttü. 1991 Milletvekili seçimlerinde Milliyetçi Çalışma Partisi’nden 19. Dönem Trabzon Milletvekili olarak parlamentoya girdi. 1995 seçimlerine kadar, Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi oldu.

1995 Milletvekili seçimlerinin hemen akabinde, MHP Genel Sekreteri oldu. Bu görevini Alparslan Türkeş'in vefatına kadar sürdürdü.

Devlet Bahçeli'nin MHP Genel Başkanı seçilmesinin ardından, 1997 yılı Kasım ayından itibaren yeniden MHP Genel Sekreteri oldu. 1999 Milletvekili seçimlerinde 21. Dönem Ankara Milletvekili seçildi.

28 Mayıs 1999 tarihinden itibaren Bayındırlık ve İskan Bakanı olarak görev aldı. 5 Eylül 2001 tarihinde Bayındırlık ve İskan Bakanlığı görevinden kendi isteği ile ayrıldı. Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili olarak hizmetlerine devam etti.

12 Haziran 2011 Milletvekili seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden 24. Dönem Trabzon Milletvekili olarak parlamentoya girdi. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)