Ahmet Kutalmış Türkeş
İstanbul Eski Milletvekili1978 yılında Ankara’da doğdu. Ekonomi eğitimi aldı. Milliyetçi Hareketin kurucu lideri Alparslan Türkeş’in ikinci eşi Seval Türkeş’ten olan oğlu. 12 Haziran 2011 genel seçimlerinde Ak Parti İstanbul milletvekili seçildi. Dönem sonunda Ak Parti'den istifa etti.HABER

Türkeşler rakip olmaz beraberdir

MHP'nin eski lideri merhum Alparslan Türkeş’in iki oğlu ayrı partilerden aday oldu. Tuğrul Türkeş MHP’den Ankara 1. bölge adayı olurken Alparslan Türkeş'in ikinci eşinden doğma Ahmet Türkeş ise Ak Parti İstanbul 2. bölge 7. sıradan aday oldu.

Kardeşinin AK Parti'den aday olmasına sevinen Tuğrul Türkeş, "Rakip olmadık. Türkeşler rakip olmaz beraberdir. Tayyip Erdoğan'ın bir Türkeş'i aday yapması açılımın fiyasko olduğunu görmesi anlamına geliyor. Bir yıl önce açılım diye ortaya çıkıp Habur'da o görüntülere neden olan Başbakan şimdi Türkeş'in oğluna sarıldı. Meclis'e iki Türkeş geldi, keşke CHP de bir Türkeş aday gösterseydi" dedi.

Türkiye'de aday listelerinin tozu dumanı devam ederken MHP'nin ağır toplarından Tuğrul Türkeş Strazburg'da devam eden bir AB çalışmasındaydı. Telefonla ulaştığımız Türkeş internethaber'in kardeşinin AK Parti'den aday olmasıyla ilgili sorularını yanıtladı.

ERDOĞAN TÜRKEŞ İPİNE SARILDI

Kardeşinin AK Parti'den aday olduğunu bildiğini ancak İzmir'den beklediğini söyleyen Türkeş "Rakip mi oldunuz şimdi?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Rakip olmadık. Türkeşler her zaman beraberdir. Tayyip Erdoğan'ın bir Türkeş'i partisinden aday göstermesi açılımın fiyasko olduğunu görmesi kabul etmesi anlamına geliyor. Bir yıl önce açılım diye ortaya çıkıp Habur'da o kabul edilemez görüntülere neden olan Tayyip Erdoğan bugün seçimde Alparslan Türkeş'in oğluna sarılıyor. Erdoğan'ın pozizyonu bu" dedi.

AHMET AKP SİYASETİNE DAHİL OLMAZ

Kardeşi Ahmet'in çok akıllı ve dinamik bir çocuk olduğunu anlatan Tuğrul Türkeş, "Ahmet AK Parti'nin siyasetine dahil olmaz. Tersine oraya olumlu katkısı olur. Toparlayıcı olur" dedi.

KEŞKE CHP DE BİR TÜRKEŞ ADAY GÖSTERSEYDİ

Türkeş "O zaman kardeşinizin AK parti'den aday olmasına sevindiniz diyebilir miyiz?" sorusuna ise "Mutlu oldum. Meclis'e iki Türkeş geldi. CHP de keşke gösterseydi Meclis'te üç Türkeş olsaydık" karşılığı verdi.HABER

Yeni Türkeş vitrine çıktı

“İKİ TÜRKEŞ OLURSA ÇOK GÜZEL OLUR”

Bu arada MHP eski Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş programa verilen arada salona girdi. Türkeş, sorulan sorulara yanıt vermekten kaçındı. Ak Parti İl Başkanı Aziz Babuşçu’nun yanına gelmesiyle sorulara cevap vermeye başlayan Türkeş, “MHP’den böyle bir teklif gelmedi” dedi. Türkeş mecliste iki Türkeş olacağının hatırlatılması üzerine, “Olursa çok güzel olur.” yanıtını verdi. Milletvekili aday adaylığındaki sırasını beğenip beğenmediği sorusuna ise, “ Beğendim" dedi. Türkeş, “ Kameralardan kaçıyor musunuz ?” sorusuna “Yok zaten bugün de çıkabilirdim zaten “ dedi.

Bu sırada Babuşçu ise espri yaparak “Çok da yakışıklı bir arkadaşımız“ diye konuştu. “Meclise gittiğinizde ilk yapacağınız iş ne olacak ?" sorusuna Türkeş, “Yemin edeceğim“ diyerek güldü.


www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)