Aydın Arıtan
yazarİstanbul Erkek Lisesi'ni ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'ni bitirdi. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını DAAD Bursu ile München Ludwig Maximillians Üniversitesi'nde tamamladı.

1979 ve 1980 yıllarında Berlin Uluslararası Film Festivalleri'nde Türkiye ve Film-San Vakfı Temsilciliği yaptı.

Tübitak Bilim ve Teknik, İnsan ve Kâinat, Burç, Sevgi Dünyası, Bilim ve Tasavvuf, Türk Edebiyatı, Modern Türkiye, Kitap Gazetesi, Matbuat, Türdav, Sur, Ruh ve Madde, Sarı-Siyah, Chi ve Üçüncügöz dergileri ile Cumhuriyet, Milliyet, Tercüman, Hürriyet ve Türkiye Gazeteleri'nde; Sinema, Psikoloji, Spiritüalizma, Felsefe, Beyin, Erich Fromm ve Hologram ile ilgili olan makaleler, haberler, tanıtım yazıları ve yorumlar yazarak, röportajlar hazırladı.

Erich Fromm (13 adet), Josef Kirschner (15 adet) ve Frederic Vester (5 adet) başta olmak üzere 43 adet kitap çevirisi yaptı, 154 kitabın editörlüğünü üstlendi. 'Erich Fromm Bütün Eserleri' dizisinin Almanca baskısındaki Türkiye ile ilgili maddeleri düzenledi.

Hologram ve Holistik Düşünce konularında çeşitli konferanslar (Metapsişik Derneği, Tasavvuf Derneği, Dünya Kardeşlik Birliği Derneği, Dostluğa Çağrı Derneği, Dünya Sevgi Birliği, Bilyay Vakfı, 1884 Vakfı ve Bilsak) verdi; radyo konuşmaları (Fener Fm, Radyo Kulüp, Meta Fm, Radyo D) yaptı ve televizyon programlarına (TRT, Kanal 6, Kanal 7, Kanal 24, TGRT Haber 'İş Dünyası Programı') katıldı.

1981 yılında Arıtan Yayınevi'ni kurdu. Halen yazar, araştırmacı ve eğitmen olarak çalışmalarını sürdürüyor. Almanca ve İngilizce biliyor. Evli ve üç çocuk babası.


ESERLERİ:
Holistik Evren Tasarımı (2004)
Holistik Öğrenme Modeli
Holistik Liderlik
Holistik İletişim

www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)