Haluk  İmamoğlu
Moral FM Genel Müdürü1948 yılında Yozgat Akdağmadeni’nde doğdu. İlk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra 1962 yılında İstanbul’a geldi. Eyüp Lisesi’nden sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldu. Uzun yıllar çeşitli firmalarda yüneticilik yaptı. Çeşitli gazete ve dergilerde ekonomi, siyaset ve kişisel gelişim konularında makaleleri yayınlandı. Halen ailede ve işyerlerinde iletişim konulu seminerler veriyor. Moral FM’in kurucuları arasında yer aldı. Türkiye’de ilk defa bir ulusal radyoda kişisel gelişim programı olan “Başarı Hattı” programını 1997’den beri yapmaktadır. Ayrıca Cemal Uşşak ve Safa Mürsel ile birlikte yaptıkları “Panorama”, uzun yıllardır devam etmektedir. Halen Moral FM’in Genel Müdürlüğü’nü de sürdüren Haluk İmamoğlu’nun “Pembe Kurdela” isimli bir derleme-hikâye kitabı vardır.
HABER

Haluk İmamoğlu hâtıralarını anlatıyor
1 Ocak 2005

Gazeteci yazar ve yayıncı Haluk İmamoğlu, ESKADER’in düzenlediği “Bâbıâli Sohbetleri”nde hâtıralarını anlatacak.

İmamoğlu, “Bâbıâli’de 45 Yıl” başlıklı programda tanıdığı gazeteciler, yazarlar ve sanatçılarla ilgili unutamadığı hâtıraları dinleyicilerle paylaşacak, dinleyicileri geçmişe götürecek. Şadiye Kılıç’ın takdimini yapacağı sohbet toplantısı, Timaş Kitapkahve’de 1 Ocak 2015 Perşembe günü saat 18.00’de başlayacak.

Bâbıâli’nin sevilen ve sayılan simâlarından olan Haluk İmamoğlu konuşması sırasında özellikte sohbetlerinde bulunduğu Mahir İz, Necip Fazıl, Cemil Meriç ve Bekir Berk gibi bir çok âbide şahsiyetle ilgili duygu ve düşüncelerini dile getirecek. İmamoğlu, konuşmasının ardından dinleyicilerin sorularına cevap verecek.www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)