Hülya Koçyiğit ( 1947)
sinema oyuncusu1947 yılında İstanbul’da doğdu. Sinemaya Ses dergsinin açtığı yarışma sonucunda girdi (1963). Türk sinemasının önemli "üç kadın yıldız"ın dan
biridir.

Önemli filmleri:
Susuz Yaz (Metin Erksan), Gökçe Çiçek, Düğün, Gelin, Diyet (Lütfi Ö. Akad), Derman, Firar (Şerif Gören).
HABER

Hülya Koçyiğit’e saygı gecesi
Zaman 20 Ekim 2013

Sinema sanatçısı Hülya Koçyiğit, Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ‘Ustalara Saygı’ gecesinin onur konuğu olacak.

Adapazarı Kültür Merkezi’nde 25 Ekim Cuma günü saat 19.00’da başlayacak programda önce Hülya Koçyiğit’in, 1963 yılında çekilen ‘Susuz Yaz’ filmi seyredilecek, ardından usta oyuncunun 50. sanat hayatı konuşulacak.
HABER

Hülya Koçyiğit'ten sağlık durumu hakkında açıklama
NTV 23 Mayıs 2017

Kanser teşhisi konulan Türk sinemasının usta ismi Hülya Koçyiğit, dün ABD'de ameliyat olmuştu. Operasyonun başarılı geçtiğini söyleyen Koçyiğit, sağlık durumu hakkında bilgilendirme yaptı.

69 yaşındaki Koçyiğit şu sözlerle duygularını ifade etti: Herkese merhaba, içten dilekleriniz ve esirgemediğiniz dualarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Sevginin gücüne her zaman inandım. İyi ki varsınız. Doktorum ameliyatımın iyi geçtiğini söyledi. Yoğun bakımdan, normal odaya az önce geçtim. Ancak bir müddet daha hastanede kalacağım.

Yorumlarınızı tek tek okuyamasam da şu anda, iyi dileklerinizden haberdarım ve hepsini okumak için sabırsızlanıyorum. Desteğiniz bana yüksek moral, inanın. Arayan, soran, mesaj atan, güzel dilekleriyle yanımda olduğunu hissettiren herkese müteşekkirim. Var olun. Sevgi ve saygılarımla."www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)