Yılma Durak
siyaset adamı1940 yılında Erzurum’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Erzurum'da tamamladı. Atatürk Üniversitesi mezunu. 1961-1962 yıllarında Osman Bölükbaşı'nın Genel Başkanı olduğu Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi’nde Gençlik Kolları başkanlığına getirildi.

Alparslan Türkeş CMKP’ye genel başkan olunca MHP’nin il yönetim kurullarının ve ülkücü yan kuruluşlarının oluşturulmasında görev aldı. Erzurum’da haftalık Serhat gazetesi ile Kümbet ve Şelale isimli aylık fikir ve sanat dergilerini çıkardı. Demokrat Doğu gazetesi Genel Yayın Müdürlüğü ile Milletin Sesi Gazetesi’nin Yazı İşleri Müdürlüğü’nü yaptı. 'Doğunun Başbuğu' olarak nitelendi.

1969 yılında Erzurum İkinci Kuvay-ı Milliye Derneği Başkanlığı ile Milliyetçiler Konseyi Kurucu Üyeliği’ni yürüttü. 1977 yılından 12 Eylül 1980 tarihine kadar Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, İzmit, Adapazarı ve İstanbul’u kapsayan illerde ülkücü teşkilatların yönetiminin eğitimi için Alparslan Türkeş tarafından Marmara Bölge Sorumlusu olarak görevlendirildi. MHP İstanbul İl Başkanı Recep Haşatlı’nın yardımcısı oldu. Bu görevini 12 Eylül 1980 tarihine kadar sürdürdü.

Türk İslam Tarihi Araştırmaları Vakfı kurucu üyesi, Ahmet Yesevi Vakfı ikinci başkanı, Aytaş A.Ş., Tek– Or–Pet Ltd Şti ve Sektör Telekom Ltd Şti yönetim kurulu üyesi. Evli ve üç çocuk babası.
www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)