Tevfik Arutay
Galatasaray Lisesi 1929 mezunu.

M. Tevfik Arutay;
Çerkeşşeyhizade Mehmet Bahabey ile Behire hanımın oğlu. Nedret Atav, Ayşe Önge, Saffet Tanman ve Şahika Turan'ın kardeşi. Nili Arutay, Ayşe Ünal ve Ali Kahyaoğlu'nu babası. İnci Kıraç, Yılmaz Önge, Lale Önge, Hulusi Tanman ve Baha Tanman'ın dayısı.

Fahri Tanman'ın kayınbiraderi, Bülent Ünal ve Semra Kahyaoğlu'nun kayınpederi ve Belkıs Arutay'ın eşidir.
HAKKINDA YAZILANLAR

İnci Kıraç'ın annesi Behire hanım müridmiş
Abdullah Muradoğlu
Yeni Şafak 16 Nisan 2006

Üzeyir Garih'in öldürülmesinin ardından İshak Alaton, Küçük Hüseyin Efendi'nin Can Kıraç'ın eşi İnci Kıraç'ın büyük dedesi olduğunu söylemişti. Oysa, İnci Kıraç, Halveti Tarikati'nın Çerkeşi Kolu'nun kurucusu Şeyh Mustafa Efendi'nin torunlarından. İnci Hanım'ın annesi Behire Hanım, Küçük Hüseyin Efendi'nin halifesi Sandıklılı Mehmet Emin Efendi'nin müridiydi. Emin Efendi'nin kabri, Hüseyin Efendi ile Çakmak'ın kabri arasında. Behire Hanım da Şeyhinin yakınında gömülü.

Behire Hanım'ın oğlu Tevfik Arutay, kızı Nedret ve damadı Prof. Nüzhet Atav da aynı yerde yatıyor.

Behire Hanım'ın kızı Saffet Tanman da sohbet halkasındandı. Ege Çiftçiler Derneği Başkanı Hulusi Tanman ve Prof. Baha Tanman Behire Hanım'ın torunları.

Can Kıraç ve eşi İnci Kıraç, mezarlık ziyaretlerinde sık sık Garih'le karşılaşıyorladı.
Ünlü şairimiz merhum Faruk Nafiz Çamlıbel de Küçük Hüseyin Efendi'nin şeyhi Hacı Feyzullah Efendi'nin torunlarından.www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)