Korkmaz Yiğit ( 1943)
işadamı1943 yılında Erzincan’da doğdu. 1978 yılında iş hayatına atıldı. Bank Ekspres'i, Doğuş Holding'ten 85 milyon dolara aldı. Bank Ekspres, Ekspres Yatırım, Ekspres Leasing, Ekspres Factoring ve Ekspres Danışmanlık'ın da katılımıyla sayıları artan şirketlerini 1997'de holding çatısı altında topladı.

1998 yılında gazete, radyo ve televizyon yayıncılığına yatırım yapmaya başladı. Yeni Yüzyıl gazetesi 1998 Eylül ayı başında grubuna dahil oldu. 1998 Ekim ayında Milliyet’in çoğunluk hisselerinin sahibi oldu. Milliyet Gazetecilik A.Ş. ve AD Yayıncılık A.Ş.’nin toplam 310 milyon dolar değer biçilen hisselerinin çoğunluğu Korkmaz Yiğit grubuna devredildi.

Öte yandan, ulusal kablolu yayında yer alan 3 TV, ulusal yayın yapan 2 radyo ve 1 yerel televizyona ortak oldu. Renk TV ve Virjin TV'den sonra Kanal E'yi de medya grubuna kattı. Böylece Kanal E ile bölgesel, Genç TV ile ulusal, Renk TV ve TV 2000 ile de yerel bazda yayın yapan televizyon kanallarına sahip oldu.

Yeni Yüzyıl gazetesi kapandı. Milliyet gazetesi satıldı ve TürkBank ihalesi iptal edildi.AYRINTI

Vücut kimyam bozuldu

Alaattin Çakıcı ile görüştü. Görüşmelerinin kayıtları, CHP milletvekili Fikri Sağlar tarafından basına açıklandı.

Alaattin Çakıcı ile görüşmesinin ardından vücut kimyam bozuldu sözünü söyledi. Türkçeye vücut kimyası deyimini kazandırdı.

www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)