Hasan Mezarcı ( 1954)
eski millevekili1954 yılında Düzce'de doğdu.

İlkokuldan sonra Düzce Merkez Kur'an Kursu'nda hafızlık eğitimi aldı. İmam-Hatip Okulu'na girdi. İmam-Hatip'i bitirince Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni kazandı. İlahiyat Fakültesi'ni okurken medrese tahsili de aldı.

Öğrencilik yıllarında Diyanet İşleri Başkanlığı'na bağlı olarak müezzinlik ve imamlık yaptı. Tarım Bakanlığı'nda memurluk oldu.

Müftülüğe Ağrı'nın Eleşkirt ilçesinde başladı. Sonra askerlik görevini yaptı. Yedek Subaylığı sıkıyönetim dönemindeydi. Adana 6. Kolordu Komutanlığı'nda Basın ve Halkla İlişkiler subayı olarak vazife aldı.

Askerlikten sonra Sakarya'nın Akyazı ilçesine müftü oldu. İstanbul'un Ümraniye ilçesinde tayin edildi. Akyazı'da 5, Ümraniye'de 3,5 yıl görev yaptı. Dokuz yılı müftü olmak üzere devlet memurluğundaki hizmeti 15 yılı aştı.

Müftülük yaptığı bölgeden Refah Partisi tarafından aday gösterilerek Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne girdi. Evli ve 6 çocuk babası.

Yakın tarihle ilgili söylemleri sebebiyle hapis cezasına çarptırıldı. Hapishanede içine kapanma sürecine girdi. Hapis cezasının bitiminden sonra gittiği Almanya’da kendisinin Hazreti İsa olduğunu iddia etti. Daha sonra yurda döndü.
www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)