Ana Sayfa Kategoriler Editör İletişim  

   Alfabetik Arama
A B C Ç D
E F G H I
İ J K L M
N O Ö P R
S Ş T U Ü
V Y Z   Ekstra
     müstear isimler
     peygamberler
     Asr-ı Saadet'te Türkler
     basında biyografi.net
     Biyografi Nedir?
     neden biyografi.net
     sizin biyografiniz
     cv nasıl hazırlanır ?
     genel biyografi kitapları
     takma adlar
     editör Linkler 
   Biyografi Tv
   facebook/Biyografi Net
   twitter.com/biyografinet
   Biyografi Atölyesi
   boğazdaki aşiret
   biyograf
   biyografi kitabı
   mahmut çetin yazıları
   www.biyografianaliz.net
   biyografimarket.com

   Biyografi Arama

  

isim ara soyadı ara
 
   
   

     Biyografi Market İçerik  
KİTAP BİYOGRAFİ
 Portre Anlatı
 Günlük
 Biyografi Dosya
 Mektup
 Kronoloji
 Kim Kimdir
 Anı-Hatırat
 Otobiyografi
 Biyografi Genel
 Şecere
 Biyografik Araştırma
 Gezi-Seyahat
 Biyografik Roman
 Biyografik Şiir
FOTOĞRAF
 Görsel Kitap
 Biyografik Fotoğraf
 Şehir Fotoğraf
 Tarihi Eser Fotoğraf
  SAHAF KİTAP
  KAYNAKÇA
 Kaynak Tarama-Kupür
 Bibliyografya
 DVD-CD-VCD
 Biyografi Belgesel
 KİTAP GENEL
 Türkçe Dil Öğretimi
 Kaynak-Çeviri

Daha Fazlası BiyografiMarket.com'daFacebook da paylaş Twitter da paylaş Live da paylaş

Fethullah Erbaş ( 1947)

Saadet Partisi Genel İdari Kurulu Üyesi


Van Eski Milletvekili


Van Eski Belediye Başkanı1947 yılında Van'da doğdu. Muzaffer Bey ve Şükriye Hanım evladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. 1 inci Sınıf Noter. Van Belediye Eski Başkanı. XIX ve XX nci Dönem Van Milletvekili seçildi. Almanca biliyor. Evli ve dört çocuk babası. Refah, Fazilet ve Saadet Partisi'nde siyaset yaptı.HABER

PKK, Zerdüşt ve Yezidi yetiştiriyor
sondevir 20 Ekim 2012

PKK ve uzantılarının Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da uyguladığı sistematik İslâm düşmanlığına bir yenisi daha eklendi. Bölge halkına empoze edilmeye çalışılan Zerdüştlükten sonra şimdi de Yezidilik, ön plana çıkarılmak isteniyor.Bu amaçla Demokratik Toplum Kongresi tarafından Diyarbakır'da 'Uluslararası Yezidi Konferansı' düzenlendi. Dünyada ilk defa düzenlenen bu konferansta İslâm dinine, Müslüman Kürtlere ve Hz. Muhammed (s.a.v)'in "Allah'ın Kılıcı" dediği Halit Bin Velid'e yönelik çirkin iftiralar atıldı.

Zerdüştlük ve Yezidilik için TV kanalı

Yapılan bu tür faaliyetler Millî Gazete'nin fotoğraflarla gündeme taşıdığı 'Zerdüşt Ayin' manşetini hatırlattı. PKK kamplarında yapılan Zerdüşt ayinin görüntüleri Türkiye'yi ayağa kaldırmış, terör örgütünün Zerdüşt yüzü afişe olmuştu.

BDP'nin Nevruz'da hazırladığı davetiyede, "Med toprağının çocukları, yaşlı Zerdüşt'ün torunları" ifadeleri, kısa bir süre önce PKK'nın Çıra TV ismiyle açtığı kanalda Zerdüştlük ve Yezidilik propagandası yapması da, bölge halkının İslam'dan koparılmak istendiğinin açık kanıtı oldu.

PKK'nın iki numaralı ismi Murat Karayılan da, Almanya'da yayımlanan 'Bir Savaşın Anatomisi' isimli kitabında, PKK'nın dine yaklaşımını anlatırken, İslam dinine ağır hakaretlerde bulunmuş, "Kürtlerin ideolojik kimlik ve aynı zamanda inanç dini" diye tanımladığı Zerdüştlük için övgüler düzmüştü.

Demokratik Toplum Kongresi Eşbaşkanı ve Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk'ten skandal açıklamalar. Diyarbakır Sümerpark'ta düzenlenen ''Uluslararası Yezidi Konferansı''da konuşan Ahmet Türk İslam dinine ve Hz.Muhammed (S.A.V.)'in "Allah'ın kılıcı" diyerek övdüğü Halid Bin Velid'e ağır ithamlarda bulundu.

Diyarbakır'da düzenlenen Uluslararası Yezidi Konferansında konuşan DTK Eşbaşkanı Ahmet Türk, Kürtlerin geçmişte Yezidilere karşı büyük haksızlıklar yaptığını iddia ederek, "Dedelerimizin ve atalarımızın elinde Yezidi kanı var.

Geçmişteki hatalardan dolayı tüm Yezidilerden özür diliyoruz " şeklinde sözler sarf etti. Yapılan bu çirkin iftiralara bölge halkından büyük tepki geldi.

Saadet Partisi Genel İdari Kurulu Üyesi Fettullah Erbaş, Ahmet Türk'ün sözlerine ilişkin olarak iftira değerlendirmesinde bulunurken, Mustazaflar Hareketi Sözcüsü Av. Hüseyin Yıldırım Ahmet Türk'ün açıklamasına, "Kürtlerin eline Yezidi kanı değil sizin elinize Müslüman kanı bulaşmıştır. Önce o kanı temizleyin ve Müslüman Kürt halkından özür dileyin" diyerek sert tepki gösterdi.

Siyasetçinin işi değildir

Türk'ün açıklamasının bir iftira olduğunu belirten Saadet Partisi Genel İdari Kurulu Üyesi Fettullah Erbaş: "Yezidilere katliam yapıldığını Ahmet Türk kendi gözüyle mi gördü? Elinde bir belge var mı?

İslam dininde katliam yoktur. Ve İslam âlemi de katliam yapmamıştır. Ama Müslümanlar defalarca katliama uğramıştır. Halid Bin Velid'e bu iftirayı atması hiç doğru değil. Bir de bu tarihçilerin işidir siyasetçilerin değil. Bu tür açıklamalar izandan ve İslam'dan yoksun açıklamalardır.

Ahmet Türk'ün bu açıklamaları beni çok şaşırttı. İslam'ı katliam dini gibi lanse etmeye çalışmak insanlık dışıdır. Bir de Kürtler adına Yezidilerden özür dilemek onun işi değildir. Kendisinin Kürt olup olmadığını bilmiyorum fakat Kürtlere yönelik büyük bir iftira attığı açıkça ortada" şeklinde konuştu.

Tarihte ilk kez "Yezidilik Konferansı" düzenlendi

Saadet Partisi Genel İdari Kurulu Üyesi Fetullah Erbaş: "Yezidilere katliam yapıldığını Ahmet Türk kendi gözüyle mi gördü? Elinde bir belge var mı? İslâm dininde katliam yoktur. Ve İslam âlemi de katliam yapmamıştır. Ama Müslümanlar defalarca katliama uğramıştır.

Halit Bin Velid'e bu iftirayı atması hiç doğru değil. Bir de bu tarihçilerin işidir siyasetçilerin değil. Bu tür açıklamalar izandan ve İslam'dan yoksun açıklamalardır. Ahmet Türk'ün bu açıklamaları beni çok şaşırttı.

İslam'ı katliam dini gibi lanse etmeye çalışmak insanlık dışıdır. Bir de Kürtler adına Yezidilerden özür dilemek onun işi değildir. Kendisinin Kürt olup olmadığını bilmiyorum fakat Kürtlere yönelik büyük bir iftira attığı açıkça ortada" şeklinde konuştu.

Bu konuşma kasıtlı ve amaçlıdır

Türk'ün konuşmalarının kasıtlı ve belli bir amaca yönelik olduğunu belirten İlahiyatçı Doç. Dr. Nedim Urhan "Halid Bin Velid Mekke'nin fethinde komutandı. Efendimiz bizzat "Size kılıç kaldırmayana kılıç kaldırmayın, size ok atmayana ok atmayın" tembihinde bulunmuştur. Halid Bin Velid de buna harfiyen uymuştur.

Ahmet Türk'ün bu açıklaması tamamen kasıtlıdır. Harp esnasından başka hiçbir zaman insan öldürmemişlerdir. Halid Bin Velid'e çok zulüm yapıldı fakat o karıncayı bile incitmeyen bir sahabe efendimizdi.

Ahmet Türk'ün İslami alt yapısı olmadan böyle iftara atmasını kınıyorum. İslam'a saldırarak bir şey kazanamazlar. Hz. Peygambere hakaret edenlere çıtını çıkarmayanlar Yezidiler üzerinden bir iftira bombardımanına tutuyorlar İslam dinini. Bu yapılan konuşma kasıtlı ve amaca yönelik bir açıklamadır" şeklinde konuştu.

İslam onların önündeki en büyük engeldir

Mustazaflar Hareketi Sözcüsü Av. Hüseyin Yıldırım da: "PKK çizgisinden gelen insanların hepsine baktığımız zaman İslam'a yönelik bakışları Ahmet Türk gibi nefret doludur.

PKK çizgisindekilerin İslam'a yönelik nefretleri her fırsatta ortaya çıkıyor. Yezidilerden Kürtler adına özür dilemelerinin sebebi yurt dışındaki Kürtçe konuşan Yezidilerden PKK'ye destek vermelerini sağlamaktır.

Dışardan aldıkları desteklerden dolayı da bu tür İslam düşmanlığına yönelik açıklamalar yapmaktadırlar. Halid Bin Velid'e yönelik hiçbir kaynağı olmayan bu iftiralar maksatlı olarak yapılan açıklamalardır.

Bu ifadeler iftiralardan başka bir şey de değildir. İslam onların önünde büyük bir engeldir, bu engeli aşamadıkları için de bu tür manevralar gerçekleştiriyorlar" dedi.

Önce ellerindeki Müslüman kanını temizlesinler

Yıldırım şöyle devam etti: "Müslüman Kürt halkı kimseyi katletmedi. Bizim adımıza kimseden özür dilemesinler. Ahmet Türk, tayfaları ve PKK'nın öncelikle Yezidilerden değil katlettikleri Müslüman Kürt halkından özür dilemeleri gerekmektedir. Kendi halinde yaşayan nice dindar insan katledildi.

Önce bundan başlasınlar özür dilemeye. Onların derin projelerinin önündeki en büyük engel olan İslamiyeti insanların kalbinden sökemeyince karalamayla yok edeceklerini düşünüyorlar.

Bu yapılan konferans PKK' ya uluslararası bir destek sağlamak amaçlıdır. Bunun için de Kürtlere ve İslam'a hakaret etmeden de geri kalmamışlardır. Onlar öncelikle ellerindeki Müslüman kanını temizlesinler. Yezidilerinkini sonra düşünsünler."

Halid Bin Velid'e iftira

Konferansın açılış konuşmasında DTK Eşbaşkanı Ahmet Türk, "Sultan Selim döneminde Yezidi ve Alevilere karşı büyük soykırımlar oldu. En son Musul'da Yezidilere karşı gerçekleşen saldırıda yüzlerce Yezidi yaşamını yitirmişti. Bu saldırı bizce Yezidilere yapılan 73. soykırımdır. Çok üzgünüm ki, dedelerimizin ve atalarımızın da elinde Yezidi kanı var.

Dedelerimizin ve atalarımızın geçmişteki hatalarından dolayı yüzümüzdeki leke duruyor ve hepimiz damgalıyız. Geçmişteki hatalardan dolayı tüm Yezidilerden özür diliyoruz" demişti.

Konuşmasının devamında Ahmet Türk, Hz. Peygamberin "Allah'ın kılıcı" diyerek övdüğü Halid Bin Velid'e yönelik ciddi iftiralarda bulundu.

Türk, "Tarihte Yezidilerin başına gelen 72 soykırım yapılmıştır. Yezidilere en büyük soykırım Halit Bin Velid döneminde yapılmıştır. Bunu İslamiyet adına yaptıklarını söylemişlerdir" diyerek çirkin iftiralarda bulundu.
Siz de biyografi.net'te yer alabilirsiniz
"
İyi ki, biyografi.net var!" biyografi.net
    İngilizce Biyografi
   English Biography

    ünlü kadınlar

   Nasreddin Hoca
  ben de biyografi.net'teyim
  fıkralardan seçmeler   Makaleler
   Trabzon'un Kültürel Yüzü
   Lozan Delegeleri
   İdlib şehitleri
   BULGARİSTAN TÜRK YAZARLARININ BULGARCA ESERLERİ
   Afrika Kitaplığı
   Rusya'daki en etkili 100 Müslüman listesi
   Teröre karşı 1071 akademisyen
   Irak’ta Türkmen Partiler
   Millî Birlik Komitesi Üyeleri
   KKTC Başbakanları

  Biyografik Takvim
ocak şubat mart
nisan mayıs haziran
temmuz ağustos eylül
ekim kasım aralık

    Tanıtım

    Tanıtım


   İletişim
BİYOGRAFİ NET YAYINCILIK
Tel: 0542 235 72 49[email protected]

Etimesgut Vergi Dairesi
11512253662
Tasarım: Nihat Çeliker www.webofisi.com  

 

Ana Sayfa İletişim Künye Bu Sayfayı Yazdır Sık Kullanılanlara Ekle E-ticaret
Powered By Webofisi.com