Ana Sayfa Kategoriler Editör İletişim  

   Alfabetik Arama
A B C Ç D
E F G H I
İ J K L M
N O Ö P R
S Ş T U Ü
V Y Z   Ekstra
     müstear isimler
     peygamberler
     Asr-ı Saadet'te Türkler
     basında biyografi.net
     Biyografi Nedir?
     neden biyografi.net
     sizin biyografiniz
     cv nasıl hazırlanır ?
     genel biyografi kitapları
     takma adlar
     editör Linkler 
   Biyografi Tv
   facebook/Biyografi Net
   twitter.com/biyografinet
   Biyografi Atölyesi
   boğazdaki aşiret
   biyograf
   biyografi kitabı
   mahmut çetin yazıları
   www.biyografianaliz.net
   biyografimarket.com

   Biyografi Arama

  

isim ara soyadı ara
 
   
   

     Biyografi Market İçerik  
KİTAP BİYOGRAFİ
 Portre Anlatı
 Günlük
 Biyografi Dosya
 Mektup
 Kronoloji
 Kim Kimdir
 Anı-Hatırat
 Otobiyografi
 Biyografi Genel
 Şecere
 Biyografik Araştırma
 Gezi-Seyahat
 Biyografik Roman
 Biyografik Şiir
FOTOĞRAF
 Görsel Kitap
 Biyografik Fotoğraf
 Şehir Fotoğraf
 Tarihi Eser Fotoğraf
  SAHAF KİTAP
  KAYNAKÇA
 Kaynak Tarama-Kupür
 Bibliyografya
 DVD-CD-VCD
 Biyografi Belgesel
 KİTAP GENEL
 Türkçe Dil Öğretimi
 Kaynak-Çeviri

Daha Fazlası BiyografiMarket.com'daFacebook da paylaş Twitter da paylaş Live da paylaş

Melih Gökçek ( 20.10.1948)

Ankara Büyükşehir Eski Belediye Başkanı20 Ekim 1948 tarihinde Ankara'da doğdu. Babası avukat, annesi ev hanımı idi. Üç çocuklu ailenin en büyük çocuğuydu. 5 yaşına kadar Ankara’da ikamet etti. Babanın avukatlık mesleğini icra etmek istemesi üzerine Gökçek Ailesi Gaziantep’e taşındı.

İlk, orta ve lise tahsilini Gaziantep'te yaptı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde öğrencilik hayatına başladı. 1967 yılından itibaren tekrar Ankara’ya yerleşti. Bilahare Gazi Üniversitesi Gazetecilik Yüksek Okulu'nu bitirdi. Gazeteciliğe başladı. Parlamento muhabirliği yaptı. Askerlik görevine başlamadan önce Çalışma Bakanlığı'nda Özel Kalem Müdür Muavinliği yaptı.

Yedek subaylığını Kıbrıs Güzelyurt’ta yaptı. Askerlik dönüşü ticarete atıldı. Fotoğrafçılık yaptı, market işletti. Daha sonra yumurta toptancılığı yaptı. 1984 yılında Anavatan Partisi’nden Keçiören Belediye Başkanlığına seçildi. 1989 yılından itibaren Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü'ne getirildi. Bu görevini 1991 yılı başlarına kadar sürdürdü.

1991 yılında Refah Partisi'ne geçti. Aynı yıl içinde Ankara Milletvekili seçildi.

1994 yılında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.
28 Ekim 2017 tarihinde görevinden istifa etti.

Evli ve iki çocuk babası.İLGİLERİ

Gökçek’in en büyük hobisi futbol oynamaktır. Diğer hobileri fotoğrafçılık ve gece yarısına kadar internetten gazete okumaktır. Sevdiği renklerin mavi,beyaz ve yeşil olduğu bilinir. En sevdiği yemek çiğ köftedir. Müziğin her türünden hoşlanır.

Babası Melih ismini Fenerbahçeli Melih isimli sporcuya olan hayranlığı dolayısıyla koyduğu için doğuştan Fenerbahçeli olmuştur.

Ancak son zamanlarda, özellikle Galatasarayın Avrupa kupalarındaki başarılı çıkışları dolayısıyla taktirlerini gizleyemeyen Gökçek “ben galiba artık Galatasaraylı oldum” diye etrafına söylemekten kendini alamamaktadır. Çalışma saatleri genellikle sabah saat 05’e kadar devam etmektedir. Gökçek hayvan dostudur. Kendine ait iki adet Saint-Bernard köpeği vardır.
HABER

Gökçek dinlemeye takıldı
14 Temmuz 2011

Akşam Gazetesi'nden Seda Kılıç'ın haberine göre, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in, soruşturma kapsamında gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Trabzonspor Başkanı Sadri Şener'le yaptığı görüşme de kayıtlara geçti. Görüşmede Gökçek ve Şener'in Ankaragücü-Fenerbahçe maçından bahsettiği belirtildi.

Dinlemeye takılan görüşmede, ilk olarak işadamı H.A., Başkan Sadri Şener ile görüşüyor. H.A.'nın görüşmede, 'Ankara'dayım Melih başkan ile beraber' dediği, Sadri Şener'in, 'En kritik yerdesin sen ya. Aziz dinlettiriyormuş yav bizi. Melih başkan, bu hafta ümidimiz o. Melih başkana selam söyle, güveniyoruz. Ben biliyorum ki Ankaragücü bu hafta işi halledecek' şeklinde karşılık verdiği iddia edildi.

Daha sonra H.A.'nın yanında bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in telefonu aldığı ve Sadri Şener'e, 'Aziz'den inşallah bu maçı alacağım. Size yarayacak o inşallah' dediği öne sürüldü. Söz konusu telefon görüşmelerinin, ifade sırasında Sadri Şener'e sorulduğu, Şener'in söz konusu görüşmelerin kendisine ait olduğunu söylediği belirtildi. Soruşturma kapsamında önümüzdeki günlerde Gökçek'in de ifadesinin alınabileceği belirtiliyor.HABER

Gökçek: Yılbaşına kadar metro açılacak
ntv 13 Kasım 2013

Ankara metrosuyla ilgili çalışmaların sürdüğünü belirten Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek “Ankaralılar inşallah yılbaşından önce metroya binecekler” dedi.
HABER

Melih Gökçek yeniden aday
26 Kasım 2013

Ve Erdoğan 10 ilin Belediye Başkan adayını açıkladı
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında 5’i büyükşehir, 10 belediye başkan adayını açıkladı. AK Parti, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı olarak Melih Gökçek’i tekrar aday gösterdi.
HABER

Gökçek'ten tekmeci müşavire destek
Milliyet 22 Mayıs 2014

Başbakan Danışmanı Yusuf Yerkel'in tekmesiyle ilgili açıklama yapan Gökçek "Son derece insani bir olay" değerlendirmesinde bulundu.

ARINÇ'IN SÖZLERİNE KATILMADI

Melih Gökçek, Beyaz TV'de yayınlanan "Basın Kulusi" programına konuk oldu. Soma'da yaşanan protestoları değerlendiren Gökçek, Bülent Arınç'ın Yusuf Yerkel'i eleştiren sözlerine ise katılmadığını söyledi. Yusuf Yerkel'in Soma'da polisin müdahale ettiği protestocuya attığı tekmeyi insani bulduğunu da ifade eden Gökçek, CHP'li Gürsel Tekin'in geçtiğimiz günlerde internete düşen görüntülerini örnek göstererek insanın zaman zaman çileden çıkabileceğini söyledi.

"YERKEL'İN Kİ İNSANİ BİR TAVIR"

Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel'in Erdoğan'ın yakınında bir isim olduğu için gösterdiği tepkinin doğru olmadığını anlatan Gökçek, Başbakan'a yapılan saldırının bu olayı tetiklediğini iddia etti. Gökçek şöyle konuştu: "Bakın Yusuf'un yaptığı doğru bir hareket değil. Ama Yusuf bir insan. Netice itibariyle adama söveceksin. Görüntülerde yok ama burada Yusuf saldırıya uğruyor. Bu doğru bir hareket değil ama insani bir harekettir bu. Eğer bu savunmaysa bunu savunuyorum. Bu hareketi doğru bulmuyorum ama insani bir hareket. Bunu söylemek gerekiyor.

"NE YAPSIN ÇOCUK"

Tahammül sınırını aşmış ne yapsın çocuk. İnsanlar burada vicdani olarak değerlendirmiyorum. Burada etki ve tepki var. Bundan dolayı burada Yusuf'u linç edilecek bir durum yok. Burada gözükmüyor ama kendisine de bir saldırı var. Herşeyi çekmemişler. Linç edilmeyi hak etmiyor."
HABER

Melih Gökçek istifa etti
28 Ekim 2017

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 8617 gündür sürdürdüğü görevini bıraktı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu'nda düzenlenen olağanüstü toplantıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talebi üzerine istifa ettiğini açıkladı.

Gökçek, 'İstifamı Recep Tayyip Erdoğan istedi. Emir demiri keser. Başarısız olduğumuz düşündüğüm yorgun olduğum için değil sadece ülkemi lider ülke yapacağına inandığım Erdoğan'ın talebini yerine getiriyorum. Bana istifa etmemem konusunda çok baskı yapan oldu. Recep Tayyip Erdoğan demek mazlumların sahipsiz kalmaması demektir. Ben Melih Gökçek olarak vebal altına giremem. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın emrine uyarak Belediye Başkanlığını bırakıyorum' dedi. Gökçek veda konuşmasını 'Çok güzelsin Ankara' sözleriyle noktaladı.Siz de biyografi.net'te yer alabilirsiniz
"
İyi ki, biyografi.net var!" biyografi.net
    İngilizce Biyografi
   English Biography

    ünlü kadınlar

   Nasreddin Hoca
  ben de biyografi.net'teyim
  fıkralardan seçmeler   Makaleler
   Trabzon'un Kültürel Yüzü
   Lozan Delegeleri
   İdlib şehitleri
   BULGARİSTAN TÜRK YAZARLARININ BULGARCA ESERLERİ
   Afrika Kitaplığı
   Rusya'daki en etkili 100 Müslüman listesi
   Teröre karşı 1071 akademisyen
   Irak’ta Türkmen Partiler
   Millî Birlik Komitesi Üyeleri
   KKTC Başbakanları

  Biyografik Takvim
ocak şubat mart
nisan mayıs haziran
temmuz ağustos eylül
ekim kasım aralık

    Tanıtım

    Tanıtım


   İletişim
BİYOGRAFİ NET YAYINCILIK
Tel: 0542 235 72 49[email protected]

Etimesgut Vergi Dairesi
11512253662
Tasarım: Nihat Çeliker www.webofisi.com  

 

Ana Sayfa İletişim Künye Bu Sayfayı Yazdır Sık Kullanılanlara Ekle E-ticaret
Powered By Webofisi.com