Ana Sayfa Kategoriler Editör İletişim  

   Alfabetik Arama
A B C Ç D
E F G H I
İ J K L M
N O Ö P R
S Ş T U Ü
V Y Z   Ekstra
     müstear isimler
     peygamberler
     Asr-ı Saadet'te Türkler
     basında biyografi.net
     Biyografi Nedir?
     neden biyografi.net
     sizin biyografiniz
     cv nasıl hazırlanır ?
     genel biyografi kitapları
     takma adlar
     editör Linkler 
   Biyografi Tv
   facebook/Biyografi Net
   twitter.com/biyografinet
   Biyografi Atölyesi
   boğazdaki aşiret
   biyograf
   biyografi kitabı
   mahmut çetin yazıları
   www.biyografianaliz.net
   biyografimarket.com

   Biyografi Arama

  

isim ara soyadı ara
 
   
   

     Biyografi Market İçerik  
KİTAP BİYOGRAFİ
 Portre Anlatı
 Günlük
 Biyografi Dosya
 Mektup
 Kronoloji
 Kim Kimdir
 Anı-Hatırat
 Otobiyografi
 Biyografi Genel
 Şecere
 Biyografik Araştırma
 Gezi-Seyahat
 Biyografik Roman
 Biyografik Şiir
FOTOĞRAF
 Görsel Kitap
 Biyografik Fotoğraf
 Şehir Fotoğraf
 Tarihi Eser Fotoğraf
  SAHAF KİTAP
  KAYNAKÇA
 Kaynak Tarama-Kupür
 Bibliyografya
 DVD-CD-VCD
 Biyografi Belgesel
 KİTAP GENEL
 Türkçe Dil Öğretimi
 Kaynak-Çeviri

Daha Fazlası BiyografiMarket.com'daFacebook da paylaş Twitter da paylaş Live da paylaş

Kezban Hatemi

avukat


Fener Rum Patriği Bartholomeos'un Avukatı


Akil İnsanlar Komisyonu Üyesi2 Kasım 1950 tarihinde İstanbul’da doğdu. Şahver ve Ali Demirci çiftinin kızı. Liseyi Nişantaşı Kız Lisesi'nde okudu. 1971 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 26 Ağustos 1972 tarihinde hocası Hüseyin Hatemi ile evlendi. Aynı okulda doktora yaptı. Halen İstanbul Teknik Üniversitesi ve Darülaceze Vakfı Mütevelli Heyeti üyelisi.

İstanbul Barosu’nda kayıtlı serbest avukat. Hrant Dink davasında Rakel Dink'in avukatlığını üstlendi. Katolik, Ortodoks ve Süryani cemaatlerinin kurumsal, Patrik Bartholomeos'un kişisel avukatı. Papa 2. Jean Paul'ün davetlisi olarak Vatikan'a gitti.

Mehmet Ali Hatemi (d.1973) adında bir oğlu var.

3 Nisan 2013 tarihinde açıklanan Akil İnsanlar Güneydoğu Anadolu Komisyonu'nda yer aldı.
HABER

Kezban Hatemi oğluna savaş açtı
Milliyet 22 Mayıs 2013

Bu olayda herkes avukat... Avukat Kezban Hatemi’nin avukat oğlu Mehmet Ali Hatemi; avukat eşi Aslı Hatemi’den ayrılmaya karar veriyor, başına gelmedik kalmıyor. Oğul Hatemi, hastane raporlarını anlattı.

Avukat Kezban Hatemi hakkında kendisi gibi avukat olan oğlu Mehmet Ali Hatemi tarafından yapılan ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma’, ‘eziyet’, ‘kişiye ait belgeleri izinsiz verme’, ‘tehdit ve hakaret’ ve ‘resmi belgede sahtecilik’ suç duyurularının yankıları sürüyor. Annesinden şikayetçi olan Avukat Mehmet Ali Hatemi, eşi Avukat Aslı Hatemi’den boşanmak istedikten sonra annesi tarafından maddi manevi zulüm gördüğünü, Fransız Lape Hastanesi’ne kapatıldığını ve bu süreçte de Mim Art Antiques adlı sanat galerisinin bilgisi dışında tasviye edildiğini iddia etmişti. Milliyet Gazetesi Mehmet Ali Hatemi’nin hastane raporlarına ulaştı.

Yedi günü kapalı bir odada tek başına olmak üzere 10 gün hastanede zorla tutulan Hatemi’nin buraya daha önce hiç gitmediği bir başka hastanenin hiç tanımadığı Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Çavlan Çiftçi tarafından verilen depresyon teşhisi üzerine çıkartılan mahkeme kararıyla yatırılması dikkat çekiyor. Hatemi’nin Lape tarafından verilen raporunda ise ‘Mehmet Ali Hatemi’de herhangi bir akıl sağlığı ya da akıl zayıflığı saptanmadığı’ cümlesi ve ardından da hastaneden çıkışının yapıldığı görülüyor.

‘Sadece huzur istiyorum’

Konuyla ilgili görüştüğümüz Mehmet Ali Hatemi, hastaneden 21.09.2012 tarihinde taburcu olduğunu ancak aradan geçen sekiz ay süresince annesi tarafından gördüğü maddi manevi zulmün bitmediğini bu yüzden çareyi suç duyurusunda bulduğunu söyledi.
Eşinden boşanma kararı aldığını geçen temmuz ayında annesi Kezban Hatemi’ye söylediğini belirten Hatemi, o günden sonra yaşadığı maddi sıkıntıyı da şöyle anlattı: “Hatemi Ailesi’ne ait bir lirayı almadım, almayacağım. Saatlerimi ve elimde kalan birkaç tabloyu satarak geçinmeye çalışıyorum. Ancak dostlarım ve iş yaptığım sanatçılar da bana maddi destek vermemeleri konusunda annem tarafından uyarılıyor(!). Bu durumun en yakın tanığı dostum Ali Güreli ve ressam Ahmet Güneştekin’dir. Benim derdim bazı insanların iddia ettiği gibi anne ve babamı itibarsızlaştırarak bağcı dövmek değil, üzüm yemek. Savcılık şikayetlerini suçlar kesinleşsin diye yaptım. Basına da bu zulümler kesilsin diye konuştum. Kanser gibi riskli bir rahatsızlığı yaşadıktan sonra ben artık hayatımda sadece huzur istiyorum.”

Dokuz aydır çocukları Ali Emir ve Zeynep ile de türlü bahaneler öne sürülerek görüştürülmediğini belirten Hatemi, “İstersem çocuklarımı ‘haciz’ yoluyla görebilirim ama çocuklarıma bunu yapamam. Onların hayatında kapıya polisle gelmiş bir baba figürü olmak istemiyorum. Bir gün onlar da beni anlayacaklar ama şimdi yaşları olan biteni idrak etmeye müsait değil” dedi.

Eşim Aslı Hatemi’den ayrılmaya karar verdiğimde hem Türkiye’nin en ünlü boşanma avukatı olması hem de annem olması nedeniyle önce annem Kezban Hatemi’nin kapısını çaldım. Annem bu boşanmaya asla müsaade etmeyeceğini, torunlarından uzak kalmaya dayanamayacağını söyledi.

Bu kez eşim Aslı Hatemi’ye gittim ve artık bu evliliğin sürmeyeceğini kendisini maddi ve manevi olarak asla mağdur etmeyeceğimizi söyledim. Ardından da evi terk ettim. Bu sıralar şimdiki kız arkadaşım Avukat Zeynep ile tanışıyor, dostça görüşüyor ama birliktelik yaşamıyorduk.

Büyü diye yorumlandı

Evden ayrıldıktan sonra önce annem ve babamın evinde kaldım. Annemin boşanmama karşı olan egosu hayli yüksek sözleri ve bana büyü yapıldığı iddiaları üzerine dayanamayarak yanlarından ayrıldım. Kısa bir tatile çıktım, bu sırada ortağı olduğum sanat galerisi benden habersiz elimden alındı, her türlü maddi gelir kapım engellendi, polisler eşliğinde akıl hastanesine kapatıldım. Hastane süresince bir tek Zeynep yanımda dimdik durdu ve oradan çıkar çıkmaz ona evlenme teklif ettim. Hayatımın kalan kısmını onunla geçirmek istiyorum. Yaptığımız suç duyurusu sırasında ilişkimizi de kabul ettik, “Birbirimizi seviyoruz, ötesi yok” dedik. Bu süreçte Zeynep de çok yıpratılmaya çalışıldı. Hem ailesi hem de patronu annem ve onun saygın dostları tarafından arandı, türlü baskılar yapıldı.

‘İkimiz de kararlıyız’

Şimdi ailemin beni vesayet altına alacağı konuşuluyor. Bunu da başarırlarsa, bu benim pazardan tek başıma bir kilo domates bile satın alamayacağım anlamına geliyor. Ama Zeynep de ben de kararlıyız. 50 sene de olsa bekleyeceğiz. Herkes ama en çok annem bilsin ki, biz bu yola 3-5 sene için çıkmadık. Avukatlık mesleğimi yapmıyor olmam benim de bir hukukçu olduğum gerçeğini değiştirmez. Yine herkes bilsin ki hatır gönül ilişkisiyle rapor veren doktorlar ve buna alet olan hakimler de mesleklerini kötüye kullandıkları için adalet önüne çıkabilir. Bir daha kimsenin böyle canı yanmasın.HABER

Ali Hatemi ile Zeynep Yüksek evlendi
Behlül AYDIN
Milliyet 24 Ocak 2016

Ali Hatemi, annesi Kezban Hatemi’nin ilişkisi uğruna evlatlıktan reddettiği Zeynep Yüksek’le üç yılın sonunda evlendi.

6 aylık oğulları var

Ünlü avukat Kezban Hatemi ile Hüseyin Hatemi’nin oğulları Ali Hatemi, Zeynep Yüksek ile yaşadığı aşk yüzünden ailesiyle ters düşmüştü. Üç yıldır ilişkileri süren ve 6 aylık Kerem isimli bir oğulları olan çift, önceki gün Maçka’daki Park Hyatt İstanbul’da evlendi.

Kezban-Hüseyin Hatemi çiftinin katılmadığı nikâhın şahitlikleri, Murat Aksu, Leyla Söğütlügil, Cahit Günel, Tayga Ak, Olgaç Aycan ve Müge Onan oldu. Çift, nikâh sonrası oğulları Kerem’le birlikte poz verdi.

Annemi çağırmadım çünkü...

Kendisini ilk eşinden boşanmak istediği için evlatlıktan reddeden annesi Kezban Hatemi’ye seslenen Ali Hatemi, “Annemi seviyorum. Yaptıklarını oğlunu korumak amacıyla ve eski gelininin dolduruşuyla yaptığını düşünüyorum. Umarım en kısa zamanda aile çemberine katılır. Nikâha gelmeyeceği için davet etmedik ama düğüne bekliyorum” diye konuştu. Zeynep Hatemi ise, “Çok mutluyuz. Kezban Hanım’a hiçbir kin ve nefret beslemiyorum” dedi.

Yaza düğün var

Yaz aylarında düğün yapmayı planladıklarını söyleyen Ali Hatemi, “Zeynep’le sevgi çemberi oluşturduk. Altı ay önce doğan oğlumuz Kerem Hatemi bu çemberi tamamladı. Eski eşim Aslı Çelik’le evlenmek büyük hataydı. Kendimden sosyo-kültürel anlamda alt seviyede biriyle evlenerek büyük hata yaptım. Yanlış evlilik sonrası başıma gelen tüm zulümlerden kurtuldum” dedi.Siz de biyografi.net'te yer alabilirsiniz
"
İyi ki, biyografi.net var!" biyografi.net
    İngilizce Biyografi
   English Biography

    ünlü kadınlar

   Nasreddin Hoca
  ben de biyografi.net'teyim
  fıkralardan seçmeler   Makaleler
   Trabzon'un Kültürel Yüzü
   Lozan Delegeleri
   İdlib şehitleri
   BULGARİSTAN TÜRK YAZARLARININ BULGARCA ESERLERİ
   Afrika Kitaplığı
   Rusya'daki en etkili 100 Müslüman listesi
   Teröre karşı 1071 akademisyen
   Irak’ta Türkmen Partiler
   Millî Birlik Komitesi Üyeleri
   KKTC Başbakanları

  Biyografik Takvim
ocak şubat mart
nisan mayıs haziran
temmuz ağustos eylül
ekim kasım aralık

    Tanıtım

    Tanıtım


   İletişim
BİYOGRAFİ NET YAYINCILIK
Tel: 0542 235 72 49[email protected]

Etimesgut Vergi Dairesi
11512253662
Tasarım: Nihat Çeliker www.webofisi.com  

 

Ana Sayfa İletişim Künye Bu Sayfayı Yazdır Sık Kullanılanlara Ekle E-ticaret
Powered By Webofisi.com