Ana Sayfa Kategoriler Editör İletişim  

   Alfabetik Arama
A B C Ç D
E F G H I
İ J K L M
N O Ö P R
S Ş T U Ü
V Y Z   Ekstra
     müstear isimler
     peygamberler
     Asr-ı Saadet'te Türkler
     basında biyografi.net
     Biyografi Nedir?
     neden biyografi.net
     sizin biyografiniz
     cv nasıl hazırlanır ?
     genel biyografi kitapları
     takma adlar
     editör Linkler 
   Biyografi Tv
   facebook/Biyografi Net
   twitter.com/biyografinet
   Biyografi Atölyesi
   boğazdaki aşiret
   biyograf
   biyografi kitabı
   mahmut çetin yazıları
   www.biyografianaliz.net
   biyografimarket.com

   Biyografi Arama

  

isim ara soyadı ara
 
   
   

     Biyografi Market İçerik  
KİTAP BİYOGRAFİ
 Portre Anlatı
 Günlük
 Biyografi Dosya
 Mektup
 Kronoloji
 Kim Kimdir
 Anı-Hatırat
 Otobiyografi
 Biyografi Genel
 Şecere
 Biyografik Araştırma
 Gezi-Seyahat
 Biyografik Roman
 Biyografik Şiir
FOTOĞRAF
 Görsel Kitap
 Biyografik Fotoğraf
 Şehir Fotoğraf
 Tarihi Eser Fotoğraf
  SAHAF KİTAP
  KAYNAKÇA
 Kaynak Tarama-Kupür
 Bibliyografya
 DVD-CD-VCD
 Biyografi Belgesel
 KİTAP GENEL
 Türkçe Dil Öğretimi
 Kaynak-Çeviri

Daha Fazlası BiyografiMarket.com'daFacebook da paylaş Twitter da paylaş Live da paylaş

Kadri Hoşgör

yaşam koçu1971 yılında Almanya’nın Badkreuznach kentinde doğdu. İlkokulu Balıkesir’de; ortaokul ve liseyi İstanbul’da bitirdi. Üniversiteyi Atatürk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde okudu. Balıkesir Üniversitesi’nde yüksek lisans yaptı. İstanbul’un önde gelen üniversiteye hazırlık dershanelerinde 5 yıl öğretmenlik yaptı. Açık hava reklamcılığı sektöründe 4 yıl idarecilik yaptı. 2001 yılından beri İstanbul’da İOSB’de büyük bir sanayi sitesinde genel müdür olarak görev yapmaktadır.
Profesyonel Yaşam Koçu

Küçük yaşlardan itibaren davranışlarından dolayı sürekli eleştirilen ve hoşuna gitmeyen davranışlarını değiştirmek için hiçbir çaba göstermeyen Kadri HOŞGÖR, bununla birlikte karşı tarafın isteğine göre davranır ve yanlış gördüğü veya kafasına yatmayan davranış ve düşünceleri ifade edemezdi.

Aile bireylerimin sıkıntı ve olumsuzlukları kendisini çok üzerdi. Üniversite 1. sınıfta okurken bir gün yemekhaneden çıktıklarında arkadaşına karnını doyurduğu halde açlık hissettiğini söyler. O da kendisine midesinin ağrıdığını söyler. Mide niye ağrır diye sorduğunda bir şeyleri kafana çok takıyorsun der. O günlerde Dale Carnegie’nin “Üzüntüyü Bırak Yaşamaya Bak” kitabını okuyan Kadri HOŞGÖR’ün, kitapta anlatılan konular çok hoşuna gider, o kadar! Arkadaşı, kafana bir şeyler takıyorsun deyince okuduğu kitaptaki yaşanmış örnekler ve yakın zamanda kafasındaki düşünceler film şeridi gibi gözünün önünden geçer. Meğer kafasında neler vardı neler: Aile içi yaşanan anlaşmazlıklar, babasının krediyle ev alıp ciddi bir borç altına girmesi, kötü geçen sınavlar ve başka neler neler… O andan sonra ne zaman midesi ağrısa hemen yakın zamanda yaşadığı olayları düşünür ve kendisine zarar veren düşünceyi bulur, sorgular ve kafasından siler. Böylece gamsız bir adam olup çıkıverir. Kafasındaki sorunları çözüyor ama harekete geçmiyordu. Yıllar böyle geçti.

2009 yılında okumaya başladığı bir kitabın sonlarına doğru gördüğü çizelgeden kitabı 10 yıl önce okuduğunu hatırlar ve şaşırır, 10 yıl önce okuduğu kitabı okumaya başladığında daha önce okuduğunu anlayamamış ve gördüğü çizelgeden anlamıştı. Bu durumu uzun süre düşünür ve sonunda anlar: Kitapta yazan konuları uygulayıp hayata geçirmediği için hatırlayamamıştı. Yıllar sonra üniversite 1. sınıftan sonra yeni bir şey daha öğrenmişti: Okunan ve öğrenilen şeyler uygulamaya konulursa faydası oluyordu. Okumaya ve anladıklarını uygulamaya başlamıştı.

Kazandığım para yetmeyince okuduğu kitaplarda yazdığı şekle göre ilave olarak yapabileceği işlerin listesini çıkartır ve yıllardır ertelediği ve bir türlü başlayamadığı partime iş için kolları sıvar. Seçenekleri tek tek dener ve hiç birisi gerçekleşmez.

Okuduğu bir kitapta tarif edilen şekle göre fazla olan kilolarından kurtulduğunu fark ettiğinde adeta şok olmuştur, kendisini yeniden doğmuş gibi hisseder. İnsanları kilo verdiğini ve daha da gençleştiğini ifade ettiğinde daha da keyiflenir. Bu ifadeleri duymak artık onun için çok doğal bir durum haline gelir.

Fazla kilolardan kurtulduğunda hayatında doğru gitmediğine inandığı her şeyi değiştirmenin kendisinin elinde olduğunu anlar ve bunlar üzerinde çalışmaya karar verir. Sonuç şaşırtıcıdır. İstediği her şey kendisini gerçekten şaşırtacak şekilde gerçekleşir.

Kendi hayatında yaşadığı değişimi; hayatının istediği gibi gitmediğini düşünen herkese uygulaması konusunda yardımcı olabileceğine karar verir. Birden kafasında bir düşünce belirir: Yaşam Koçluğu. Evet, bu iş tam ona göreydi. Bu konuyla ilgili neler yapabileceğini araştırır ve Uluslararası bir eğitim kurumundan Koçluk eğitimi ve ardından sertifika alarak Profesyonel Yaşam Koçu olarak hizmet vermeye başlar.[email protected]
www.yasamkoclugu.euSiz de biyografi.net'te yer alabilirsiniz
"
İyi ki, biyografi.net var!" biyografi.net
    İngilizce Biyografi
   English Biography

    ünlü kadınlar

   Nasreddin Hoca
  ben de biyografi.net'teyim
  fıkralardan seçmeler   Makaleler
   Trabzon'un Kültürel Yüzü
   Lozan Delegeleri
   İdlib şehitleri
   BULGARİSTAN TÜRK YAZARLARININ BULGARCA ESERLERİ
   Afrika Kitaplığı
   Rusya'daki en etkili 100 Müslüman listesi
   Teröre karşı 1071 akademisyen
   Irak’ta Türkmen Partiler
   Millî Birlik Komitesi Üyeleri
   KKTC Başbakanları

  Biyografik Takvim
ocak şubat mart
nisan mayıs haziran
temmuz ağustos eylül
ekim kasım aralık

    Tanıtım

    Tanıtım


   İletişim
BİYOGRAFİ NET YAYINCILIK
Tel: 0542 235 72 49[email protected]

Etimesgut Vergi Dairesi
11512253662
Tasarım: Nihat Çeliker www.webofisi.com  

 

Ana Sayfa İletişim Künye Bu Sayfayı Yazdır Sık Kullanılanlara Ekle E-ticaret
Powered By Webofisi.com