Ana Sayfa Kategoriler Editör İletişim  

   Alfabetik Arama
A B C Ç D
E F G H I
İ J K L M
N O Ö P R
S Ş T U Ü
V Y Z   Ekstra
     müstear isimler
     peygamberler
     Asr-ı Saadet'te Türkler
     basında biyografi.net
     Biyografi Nedir?
     neden biyografi.net
     sizin biyografiniz
     cv nasıl hazırlanır ?
     genel biyografi kitapları
     takma adlar
     editör Linkler 
   Biyografi Tv
   facebook/Biyografi Net
   twitter.com/biyografinet
   Biyografi Atölyesi
   boğazdaki aşiret
   biyograf
   biyografi kitabı
   mahmut çetin yazıları
   www.biyografianaliz.net
   biyografimarket.com

   Biyografi Arama

  

isim ara soyadı ara
 
   
   

     Biyografi Market İçerik  
KİTAP BİYOGRAFİ
 Portre Anlatı
 Günlük
 Biyografi Dosya
 Mektup
 Kronoloji
 Kim Kimdir
 Anı-Hatırat
 Otobiyografi
 Biyografi Genel
 Şecere
 Biyografik Araştırma
 Gezi-Seyahat
 Biyografik Roman
 Biyografik Şiir
FOTOĞRAF
 Görsel Kitap
 Biyografik Fotoğraf
 Şehir Fotoğraf
 Tarihi Eser Fotoğraf
  SAHAF KİTAP
  KAYNAKÇA
 Kaynak Tarama-Kupür
 Bibliyografya
 DVD-CD-VCD
 Biyografi Belgesel
 KİTAP GENEL
 Türkçe Dil Öğretimi
 Kaynak-Çeviri

Daha Fazlası BiyografiMarket.com'daFacebook da paylaş Twitter da paylaş Live da paylaş

Veysel Eroğlu

Orman ve Su İşleri Eski Bakanı1948 yılında Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesinde doğdu. İlk öğretimini Şuhut Zaferyolu İlkokulu'nda tamamladı. Şuhut Ortaokulu'nda 1. ve 2. sınıfı, son sınıfı ise Afyon’da okudu. 1966 yılında Afyon Lisesi’nden mezun oldu.

Tatil dönemlerinde babası Hacı İbrahim Eroğlu’nun manifatura, tuhafiye ve konfeksiyon dükkanında çalıştı. Tarlalarındaki mahsullerin sulama işleriyle meşgul oldu. Suya olan sevgisi, çocukluk dönemlerinden başladı. Ayrıca mühendislik yanında tarihe de ayrı bir merakı vardı. Bu yüzden Afyon Lisesi'nde okurken inşaat yüksek mühendisi olduktan sonra tarih bölümünde de okumayı kafasına koymuştu. Nitekim 1971 yılında İTÜ İnşaat Fakültesi'nden mezun olduktan sonra 1972 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü'ne kaydoldu. Vatani hizmeti esnasında ve sonra İstanbul Teknik Üniversitesi'nde asistanlık yaparken İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü'nü 1978 yılında bitirdi.

1971 yılında İTÜ İnşaat Fakültesi'nden inşaat yüksek mühendisi olarak mezun oldu. Vatani vazifesini yaptığı Erzincan 3. Ordu İnşaat Emlak Başkanlığı'nda çok sayıda askeri tesise imzasını attı.

Askerlik hizmetinden sonra akademik hayata atıldı. Önce Yıldız Teknik Üniversitesi'nde bilahare İTÜ İnşaat Fakültesi'nde akademik hayata devam etti. İTÜ'de 1978 yılında Çevre Mühendisliği Bölümü'nün kuruluşunda vazife aldı. 1980 yılında doktorasını tamamladı. Bir yıl süre ile Hollanda’da doktora sonrası çalışmalar yaptı. 1982 yılında yurda döndükten sonra ilk kitabı olan Su Tasfiyesi'ni yazdı.

1984 yılında doçent, 1991 yılında profesör unvanını kazandı. Bu esnada kamu kurum ve kuruluşları, sanayi ve belediyelere müşavirlik, proje yapım ve kontrollük hizmetlerinde vazife aldı. Çevre Teknolojisi Anabilim Dalı Başkanlığı ve Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Evli ve 4 çocuk babası. İski ve DSİ Eski Genel Müdürü. Afyonkarahisar Milletvekili, Çevre ve Orman Bakanı.
HABER

Bakan Eroğlu Ceviz Eylem Planı'nı açıkladı
30 Haziran 2012

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 2016 yılına kadar 5 milyon adet ceviz fidanını toprakla buluşturacaklarını söyledi.

Bakan Eroğlu, Kırşehir'in Kaman ilçesinde Değirmenözü Göleti Sulaması Temel Atma Töreni'ne katıldı. Eroğlu burada, Ceviz Eylem Planı'nı açıkladı.

Ceviz ekiminin geliştirilmesi için bozuk olan ya da kullanılmayan hazine arazilerinin, mera alanlarının değerlendirileceğini vurgulayan Eroğlu, ''Kaman cevizi dünyada çok meşhur bir cevizdir. Sayısız faydaları var. Türkiye, tükettiği cevizin yüzde 60'ını ithal ediyor. Bu bize yakışmaz'' dedi.

Eroğlu, cevize, bademe biz sahip çıkmak için Ceviz Eylem Planı hazırladıklarını belirterek, şöyle devam etti:

''2016 yılına kadar 5 milyon adet ceviz fidanını toprakla buluşturacağız. Kullanılmayan bozuk orman arazilerini, meraları, bunların tamamını, köylümüze vatandaşlarımıza gelir getirici ürünler elde edilmesi maksadıyla 49 yıllığına kiraya vereceğiz. Bozuk orman alanlarını ele alacağız. Orman ve Su İşleri Bakanlığı'na bağlı Orman Genel Müdürlüğü bu bozuk alanlara ceviz ekecek. Bunları hane başına kura ile vatandaşlarımıza verecek. Genel Müdürlüğümüz ve bölge müdürlüklerimiz bunu takip edecek.''

HABER

Bakan Eroğlu: Ailem devlet ihalesi almıyor
20 Kasım 2014

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 20 yıl önce aile olarak devletten ihalelerine katılmama kararı aldıkları söyledi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın bütçe görüşmeleri esnasında, Bakan Veysel Eroğlu, milletvekillerin sorularını yanıtladı.

Akrabalarına ihale verdirdiği iddiası üzerine Bakan Eroğlu, Hidroelektrik Santralleri'nin (HES) denetimini bakanlık değil, mevzuata göre özel firmaların yaptığını söyledi.

Bakan Eroğlu, "Bu firmalara mesuliyet getirdik. 'Akrabaların şirketi denilebilir' dediniz. Bizim yüzümüz ve anlımız açık. 'Belki akrabalarından birisi şirket kurabilir' diye söz söylendi" diyen Eroğlu şunları kaydetti:

"Şunu açık yüreklilikle söylüyorum. Biz aile olarak karar aldık. 1994 yılında rahmetli babamla beraber aile meclisinde hiçbir akrabamız ne İSKİ'ye gidecek nede devletten bir ihale alacak. Dolayısıyla siz bakın varsa o şirket sizin olsun."Siz de biyografi.net'te yer alabilirsiniz
"
İyi ki, biyografi.net var!" biyografi.net
    İngilizce Biyografi
   English Biography

    ünlü kadınlar

   Nasreddin Hoca
  ben de biyografi.net'teyim
  fıkralardan seçmeler   Makaleler
   Trabzon'un Kültürel Yüzü
   Lozan Delegeleri
   İdlib şehitleri
   BULGARİSTAN TÜRK YAZARLARININ BULGARCA ESERLERİ
   Afrika Kitaplığı
   Rusya'daki en etkili 100 Müslüman listesi
   Teröre karşı 1071 akademisyen
   Irak’ta Türkmen Partiler
   Millî Birlik Komitesi Üyeleri
   KKTC Başbakanları

  Biyografik Takvim
ocak şubat mart
nisan mayıs haziran
temmuz ağustos eylül
ekim kasım aralık

    Tanıtım

    Tanıtım


   İletişim
BİYOGRAFİ NET YAYINCILIK
Tel: 0542 235 72 49[email protected]

Etimesgut Vergi Dairesi
11512253662
Tasarım: Nihat Çeliker www.webofisi.com  

 

Ana Sayfa İletişim Künye Bu Sayfayı Yazdır Sık Kullanılanlara Ekle E-ticaret
Powered By Webofisi.com