Osman Bozkurt
emekli öğretmen1945 yılı Ağustos ayında doğmuşum. Bizim köyün harman zamanı Çevril köyü nüfusuna kayıt düşülmüş. İlkokulu Çevril ve Kayseri arasında gidip gelmekle bitirdim. Orta öğrenimimi Ticaret Lisesi'nde tamamladım. Sivas Öğretmen Okulu'nu da dışarıdan bitirip, öğretmen oldum. Askerliğin temel eğitim kısmını Sivas 5. Eğitim Tugayı'nda, kalan 20 aylık kısmını da Yozgat iline bağlı okulu olmayan Hanözü köyünde öğretmenlik yaparak tamamladım. 1992 yılında emekli oldum. 2010 yılında çocukluğumu yaşadığım köyüme geri döndüm. Yamula Barajı'nın sularına gömülen evimizi ve bağlarımızı Boyamlı denen yerden daha da yüksekten seyrediyorum. Hayatımın boşluğunu torunlarım dolduruyor.
ESER-AYRINTI

Bozkırın Bacaları
Osman Bozkurt
BİYOGRAFİ.NET

Yaşamak bir savaş…
Babamın deyişiyle efendilik savaşı.

Ayşe-Fevzi Bozkurt ailesinin temeli 1943-1944 yıllarında, bir evlilikle atılmış… Ailenin devamı olan çocuklarının güzel güzel evleri, bağları var.

Bir de hikâyeleri olsun istedim, hikâyemizi yazdım.

Anladığımız kadar hayatı anlatmak, hayata atılmak ve de hayata bir şeyler katmak…Yazarken kendimi gördüm, kendimi okudum. Olaylardan çıkardığım bilgilerin kalan kısmını okuyana bıraktım.

Temeli sevgi üzerine atılan toprak damlı evimiz, dört kardeşin sıkı sıkıya bağlılığını sağladı. Sıcak ilişkimizin temelin de, kuzine sobamız da pişen ekmeğimiz vardı.

Ailenin en yaşlısı durumundayım. Şimdi dört kardeş olarak dört koldan torunlarımız çoğalıyor.

Hatıralarla yaşamak hoşuma gidiyor…


ISBN: 9789758204618
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 248
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: 13 x 19.5 cmwww.biyografi.net (Binlerce Biyografi)