Gökçe Ayaydın Sucu
marka ve iletişim uzmanı


yazar2 Ağustos 1988 yılında İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. İstanbul Barosu avukatlarından Kazım Ayaydın ve ev hanımı Yıldız Ayaydın’ın kızı. İlk öğretimini Yeşilköy Şehit Pilot Muzaffer Erdönmez okulunda tamamladı. Lise eğitimine Çemberlitaş Kız Lisesi ve Yahya Kemal Beyatlı Lisesi'nde devam etti. 2005 yılında lise mezuniyetinden hemen sonra Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Radyo ve Televizyon Bölümü'nde okumaya hak kazandı. 3 yıl Radyo ve Televizyon eğitimi aldı. İstanbul’a dönerek Bahçeşehir Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü'nü kazanarak üniversite eğitimine devam etti. Lisans eğitimi devam ederken 2011 yılında işadamı Güngör Sucu ile evlendi. 2013 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Reklamcılık ve Marka Yönetimi bölümünde yüksek lisans eğitimi almaya başladı. 2016 yılında ise yüksek ortalama ile ihtisas eğitimini tamamladı.

Babasının milletvekili seçim çalışmalarında “iletişim direktörü” olarak görev aldı. Ayrıca eşinin sahibi olduğu firmada “marka ve iletişim uzmanı” olarak hala danışmanlık hizmeti vermektedir.

Siyasal pazarlama üzerine bir çok deneme yazdı. 2014 yılında kızı Almıla’nın doğmasıyla beraber birikimlerini çocuk kitabıyla birleştirmek istedi. 2018 yılında ise ilk çocuk hikaye kitabını yazdı.www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)