Ragıp Vural
Ayarsız Dergisi Genel Yayın Yönetmeni


editör, yazar


Mehmet Ragıp VuralÖğrencilik yıllarında Ülkü Ocağı dergisini yönetti. Profesyonel olarak 2023 dergisinin editörlüğünü yaptı. 2023 dergisinden sonra Ayarsız dergisini yayınlamaya başladı.
HABER

Ayarsız'a ilgi giderek artıyor
1 Ekim 2016

“Halet-i ruhiyemiz Ayarsız” sloganıyla yayın hayatına başlayan Ayarsız Dergisi Ekim ayında 8. Sayıya ulaştı.

Kısa sürede önemli bir okuyucu kitlesini yakalayan Ayarsız, dergicilik anlayışında farklı bir yere oturacak gibi…

Fikir, kültür, sanat ve edebiyat dergisi Ayarsız’ın Yayın Yönetmenliğini deneyimli yayıncı M.Ragıp Vural yaparken dergide genç ve güçlü bir yayın kurulu da görev yapıyor.

Ayarsız’n yayın yönetmeni M. Ragıp Vural derginin çıkış amacını şöyle anlatıyor; “İçimizden konuşmaktan kendi sesimizi unuttuk. İçimize konuşmaktan kendi sözümüzü unuttuk… Oysa biliyorum hepimiz farklı pencerelerden görüyoruz şu koca dünyayı… Fakat birçoğumuz gördüklerini anlatmayı ya yılgınlıktan ya da anlaşılamamaktan dolayı bıraktı… “Hayırlısı olsun” cümlelerimizin değil de umutlarımızın noktası oldu. Oysa ne çok ve ne kadar gür seslerle söyleyeceklerimiz var bizim… Ayarsız işte bu sebeple var.”

Ayarsız Sahiplenenlerin Dergisi

Ayarsız’ın dar bir kitle dergisi olmadığını sayfalarının yeni şeyler söylemek isteyen herkese açık olduğunu vurgulayan Vural, “sahiplenenlerin dergisi Ayarsız… İsminden de anlaşılacağı üzere yayın disiplini sadece ilkeleri üzerine kuruldu. Mütevazı gayretler coşkuya dönüştü şimdi. 4. Sayımız da raflarda yerini aldı. Bu denli rağbet görmesi ve okuyucu bulması tespit ettiğimiz boşluğun doğruluğunu ortaya koyuyor. Evet, Ayarsız’dan çıkan ses bizim ve bu toprakların sesi. Hem de Üsküp’ten Ulan Batur’a kadar” Diyor..Ayarsız’ın yazı işleri müdürlüğünü Mehmet Parlar, grafik tasarımını Davut Merzifonluoğlu yaparken yayın kurulunda Kubilay Kavak, Ebubekir Korkmaz, Levent Albayrak, Metin Turhan, İkbal Vurcu, A. Turan Tiryaki, Mustafa Yiğit, Mustafa Büyükköroğu, Cumhur Bulut, Afşin Selim, Ayşegül Büşra Çalık, Fırat Kargıoğlu, Bleda Yaman ve daha birçok genç isim görev yapıyor.Yayın hayatın başladığı ilk günden itibaren dağıtımda olan Ayarsız, her ayın ilk haftasında tüm kitapçılarda, bayilerde, kitap kafelerde ve AVM’lerde okuyucusuyla buluşuyor.

Bilgi için;www.ayarsiz.net   www.facebook.com/ayarsizdergi  
HABER

Ayarsız'ın 12. sayısı bayilerde
3 Şubat 2017

Ayarsız dergisinin Şubat 12. sayısı bayilerde bayilerde.

21. YÜZYIL KARANLIĞINA GİRİŞ Afşin Selim, Dümen Sokak
Gökçe Güneyoğlu, Ölüm Kubilay Kavak, Taş Plaklarımda Bir Edebiyat Devinin Parmak İzleri Var
A. Serkan Selay, Hükumete Açık Tebrik Hasan Erimez dergideki yazılardan bazıları.


www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)