Alpaslan Kuytul
Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı Başkanı


siyaset adamı1965 yılında Adana’nın Karataş ilçesinde doğdu. 1991 yılında Çukurova Üniversitesi Mimarlık-Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1993-1997 yılları arasında Mısır’ın El-Ezher Üniversitesi Şeriat Fakültesi İslam Hukuku Bölümü'nden okudu. Ezher Üniversitesinde okuduğu yıllarda Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’nı kurdu.

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı Türkiye genelinde bir yılda toplamda 200.000’den fazla insanın katıldığı 100’den fazla konferans düzenledi. Kuytul’un kendisine ait internet üzerinden yayın yapan TVFurkan adında bir kanalı var. Ayrıca 2011 yılından beri Furkan Nesli Dergisi’nin başyazarlığını yapmaktadır.
HABER

Kuytul: Erdoğan’ın kalemi kırılmıştır!
25 Temmuz 2016

Darbe soruşturması kapsamında Furkan Vakfı kurucusu ve Başkanı Alpaslan Kuytul gözaltına alındı.

Furkan Vakfı Başkanı Alpaslan Kuytul darbe girişiminden bir gün önce “Erdoğan’ın kalemi kırılmıştır” açıklamasını yapmıştı.

Furkan Vakfı Başkanı Alpaslan Kuytul’un darbe girişiminden bir gün önce yaptığı açıklamalar gündeme düşmüştü. Cumhuriyet’in iddialarına göre Alpaslan Kuytul darbe girişiminden bir gün önce “Bütün ne kadar şerefi varsa elinden alıyorlar. Başörtüsü meselesini bile tekrardan geriye götürebilirler. Bunun manası şudur; Tayyip Erdoğan’ın kalemi kırılmıştır. Yakında işi bitirilecektir.” açıklaması gündeme bomba gibi düşmüştü.


www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)