Haydar Çağlagan
psiyatr, profesör doktor1949 yılı Şubat'ında Kayseri'nin Develi ilçesinde doğdu. 1975 yılında A.Ü.T.F Psikiyatri Bölümü'nde asistan, 1978'te Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı oldu. Haziran 1982'ye kadar Psikiyatri Kliniği'nde öğretm üyesi olarak çalıştı.

1982 yılında Gazi Üniversitesi'nde Mediko-Sosyal Merkezi'ni kurdu. Sağlık Kültür Spor Daire Başkanı oldu. Sağlık Merkezi Psikolojik Danışma Rehberlik Merkezi'ni kurdu. Başhekimlik yaptı.

Bu dönemlerde değişik fakültelerde Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Klinik, Gelişim, Yönetim, Politik Spor ve Sporcu Psikolojisi dersi verdi.

1976 yılından beri resmi, özel radyo ve televizyonlarda güncel konular, psikiyatrik sorunlar, gençlik aile ilişkileri, evlilik sorunlarıyla ilgili konularda programlar yaptı.

1998 yılında kendi isteğiyle emekli oldu.

Özellikle gençlik, sosyal, spor ve politika psikolojisi ile ilgilenen Çağlagan evli ve bir çocuk babası.

ESERİ:

Güzellikler İçinde Sunulan Zehir: Bonsai
Dr. Haydar Çağlagan
Biyografi Net Yayınları
Ankara 2015
ISBN: 978-605-9004-02-2
Türkçe
Editör: Halil Öztürk
Baskı ve Hazırlık: Korza Yayıncılık
120 sayfa
10,5x 17,5

Uyuşturucu, alkol ve kumarın pazarlanması, hayatımıza sokulması, trilyonların söz konusu olduğu maddi ve siyasi algı operasyonlarıdır.

Bu yollarla birey ve toplumun dengesi alt üst edilmektedir.

Dr. Haydar Çağlagan tarafından yazılan 'Güzellikler İçinde Sunulan Zehir Bonsai' adlı bu çalışma, uyarıcı bir el kitabı olarak gençlerimizin dikkatine sunulmuştur.www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)