Reşit Cem Köksal
Gezi Partisi Genel Başkanı


müzisyenTürk gitarist olmasnın yanı sıra müzisyen ve besteci kimliğiyle de öne çıkmaktadır.. Neo-Klasik Metal türünde müzik yapmaktadır. Gitara 11 yaşında başlayan müzisyen ilk başlarda popüler rock gruplarından etkilense de, klasik müzikle ve Malmsteen ile tanışması ona yepyeni ufuklar açar. Gitar tekniğini mükemelleştirmeye uğraşır . Bir yandan da gitar anatomisiyle yakınen ilgilenir ve Shark adını verdiği gitarını geliştirir.Genelde Shark adlı gitarını kullansa da arada Fender marka gitar kullandığı da görülmüştür.

2005 yılı içerisinde gerçekleştirilen Coca-Cola Soundwave turnesinde üniversite öğrencileriyle buluşarak kendini tanıtma fırsatı yakalamıştır. 2006 yılında, 11 ili kapsayan bir turnede efsane isim Joe Lynn Turner ile Cem Köksal - Joe Lynn Turner Project kapsamında hayranlarıyla buluşmuştur.Cem Köksal'ın, Joe Lynn Turner ile sergilediği performansı bir "Live" albümde toplayarak 27 Şubat 2007'de piyasaya sürülmüştür.Cem Köksal'ın ikinci albümü "Siyah Beyaz Masallar"dır, 2007 yılında müzik piyayasına sürülmüştür.

Son olarak Cem Köksal'ın yakında Vigilante adında yeni bir albüm çıkaracağı, bu albümde İngilizce şarkıları Mats Levén'ın (ex- Therion,Yngwie Malmsteen) üstleneceği sitesinde açıklanmıştır.PARTİNİN YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

Genel Başkan: Cem Köksal
Genel Sekreter: Gözde Bırakın
Genel Sayman: Ali Bekdeşer
Teşkilatlanmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı: Tolga Deniz
Basın İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı: Nursun Gürbüz
Tanıtım İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı: Teoman Kumbaracıbaşı
Siyasi İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı: Nurgül Güney

Parti Meclisi Üyeleri:
Barış Akşahin
Burak Gülgen
Fatma Paraş
Fatme Aksu
Feyza Geçmen
Kadri Arslan
Kenan Demir
Mert Yücel
Nazan Aksu
Nursema Sırdar
Özcan Arslan
Rahmi Yurttakalan
Şimal Yücel
Yasin Tunç
Yunus Emre İpek

Disiplin Kurulu Üyeleri:
Emre Gürgen
Hakan Ali Toker
Hasan Akev
Hülya Demir
İnci Şimşek
Pınar Taşkın
Serkan Duman

ADRESİ FİDANLIK MAHALLESİ

Partinin genel merkezi ise Ankara'da. Adres şöyle: Fidanlık Mah. Marmara Sok. No:46/4 Çankaya/ANKARA
HABER

Gezi Partisi kuruldu
Hürriyet 24 Ekim 2013

Bir süredir sosyal medyada yayılan 'Gezi Partisi kuruluyor' söylentisi pratiğe dönüştü. Başka Haber'den Hıdır Tok'un haberine göre; Genel başkanlığını Reşit Cem Köksal'ın yapıldığı Gezi Partisi kuruldu.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın internet sitesinde yer alan bilgilere göre partinin kuruluş tarihi 1 Ekim 2013.Partinin tescili ise 9 Ekim 2013'te gerçekleşti.

Gezi Partisi kısaltma olarak ise GZP'yi kullanıyor.

Partinin logosu ise kök salmış ağaç modelinde bir insan figüründen oluşuyor.

"HALK ANAYASASI HAZIRLAMAK"

Parti tüzüğüne göre partinin amacı şu şekilde ifade ediliyor:

"İnsan onuruna yaraşır bir toplum için, özgürlükçü demokrasi anlayışıyla gücünü sivil toplumdan alan, bir Halk Anayasası hazırlamak, tüm bireylerin kendi yaşam biçimlerini ve geleceklerini hür bir iradeleriyle inşa edebilmeleri için gerekli koşulları oluşturmak, bireyin hakkını savunan ve hukukun üstünlüğünü esas alan bir toplum düzeni kurmaktır"

GENEL BAŞKAN 3 YIL İÇİN SEÇİLİYOR

Parti tüzüğüne göre Genel Başkan en fazla 3 yıl için seçiliyor. Seçimlere aynı genel başkan yeniden aday olabiliyor. Parti yönetimi ve kurullarında çarşaf liste uygulaması ile seçim yapılabiliyor.www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)