Osman Arıoğlu
Meslekte Birlik Grubu TÜRMOB Genel Başkan Adayı


Yeminli Mali Müşavir1959 yılında Sinop’ta doğdu. 1975 yılında İzmir Karataş Lisesi’nden 1979 yılında ise Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümü'nden mezun oldu. 1980 yılında Maliye Bakanlığı tarafından açılan Hesap Uzmanlığı Yardımcılığı sınavını kazanarak meslek hayatına başladı. 1984 yılında yeterlilik sınavında başarı göstererek Hesap Uzmanı olarak atandı. 1988-1989 yıllarında Bakanlık tarafından gönderildiği İngiltere’de belediye gelirleri konusunda etüt ve incelemelerde bulundu. 1989-1994 yılları arasında İstanbul Defterdar Yardımcılığı görevini sürdürdü. 1994 yılında Maliye Bakanlığı Gelirler Genel Müdür Yardımcılığına atandı. 1999 yılında bir süre Gelirler Genel Müdürlüğü görevini yürüttü. 2002 yılında Gelirler Genel Müdürlüğü görevine tekrar atandı. 2005 yılında Gelir İdaresi Başkanlığı'nın kurulmasıyla beraber Başkanlık görevini üstlendi. 2007 yılı sonunda emekli oldu. AKT Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim A.Ş. kurucuları arasına katıldı. Evli ve iki çocuk babası. İngilizce bilmektedir.

HABER

TÜRMOB başkan adayı Arıoğlu ekibini tanıtacak
3 Ekim 2013

Meslekte Birlik Grubu'nun TÜRMOB Genel Başkan adayı Osman Arıoğlu, ekibini basına tanıtacak.

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği'nde (TÜRMOB) “Meslekte Saygınlığı Seç, TÜRMOB'un Geleceğinde Yerini Al” sloganı ile yola çıkan Arıoğlu’nun ekibini tanıtacağı basın toplantısı yarın saat 10.30 da Rixos otelde gerçekleşecek.

MENSUBUNA Bİ-REY DEĞİL BİREY OLARAK DEĞER VEREN BİRLİK İSTİYORUZ

“Meslek mensubunu Bi-rey olarak değil, Birey olarak değer veren bir üst birlik” arzuladıklarını belirten Arıoğlu, basın toplantısında, TÜRMOB’un geleceği ile ilgili görüşlerini ne paylaşacak.

Birlikten yapılan açıklamada, TÜRMOB’un vizyonunu değiştirmeye yönelik bu adımın tüm şirketleri yakından ilgilendiren Mali Müşavirlik ve Muhasebe sektöründe ses getirecek yenilikleri ve açılımları başlatmasının beklendiği bildirildi. TÜRMOB seçimleri 5-6 Ekim'de Ankara’da yapılacak


www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)