Ali Ağaoğlu
Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı


müteahhit, işadamı3 Mart 1954 tarihinde Trabzon’un Of ilçesinde doğdu. Çok genç yaşlarda iş hayatına atıldı. Ağaoğlu Şirketler Grubu’nu kurdu. 27 yıldır inşaat, turizm ve hizmet sektöründeki çalışmalarına devam ediyor.

1981 yılında büyük site kategorisinde ilk inşaatını tamamladı. Bu tarihten itibaren sanayi sektörüne yönelerek faaliyetlerini genişletmeye başladı. 1998’de “My” konseptli projeleri başlattı.

Eltes İnşaat’ı aldıktan sonra ‘Eltes Güneşi Ümraniye’ ve ‘Eltes Gold Residence’ projelerini geliştirdi. Üç çocuk babası. Kilyos’taki çifliğinde sebze ve meyve yetiştiriyor, hayvanlarıyla ilgileniyor.

HABER

Ağaoğlu: Alaton'un kaçak binalarını yıktıracağım
ntv 11 Mayıs 2013

Ali Ağaoğlu, İshak Alaton ile arasında ihtilafa neden olan Ortaköy'deki arazi ile ilgili bir açıklama yaptı. Ağaoğlu, Alarko binasının önündeki binaların kaçak olduğunu söyledi ve "Karar çıktı o binaları yıktıracağım" dedi.

İşadamı Ali Ağaoğlu-İshak Alaton kavgasında yeni bir gelişme yaşandı. Ağaoğlu, Alaton'un Ortaköy Alarko kompleksi içinde yer alan kaçak binalarını yıkılacağını açıkladı.

Ağaoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu ve Alarko Holding Yönetim Kurulu Başkanı İshak Alaton arasında geçtiğimiz yıl sonunda başlayan arazi kavgası büyüyor.

CNBCe.com'a konuşan Ağaoğlu, Ortaköy'de Alarko binasının bulunduğu arazide kaçak inşaatlar olduğunu ve bu binaları yıktıracağını söyledi.

Ağaoğlu, "Alarko binasının önüne kaçak 2-3 bina yapmışlar. Suç duyurusunda bulundum. Dava açıldı. Boğaziçi İmar Müdürlüğü inşaat çalışmalarını mühürledi. Yıkım kararı çıktı. O binaları yıktıracağım. Haftaya yıkım var" dedi.

Ağaoğlu, arazinin 3'te 2'sinin kendisine ait olduğunu hatırlattı.www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)