Mehmet Müezzinoğlu
Sağlık Bakanı1955 yılında Gümülcine’de doğdu. 1982 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni bitirdi. İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde İç Hastalıkları ihtisası yaptı. Avcılar Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Batı Trakya Eğitim Kültür Vakfı ve Balkan Medeniyeti Derneği Kurucu üyesi ve Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği üyesi. Orta düzeyde Yunanca, İngilizce ve Arapça biliyor. Edirne Milletvekili. Evli ve 2 çocuk babası. 24 Ocak 2013 tarihinde Sağlık Bakanı oldu.HABER

30 bin hekime ihtiyaç var
Akşam 10 Şubat 2013

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Türkiye'de 10 bini pratisyen, 20 bini de uzman olmak üzere 30 bin hekime ihtiyaç olduğunu söyledi.

Geçmişte "Doktor fazlası var" denilerek tıp fakültelerine az öğrenci alındığını belirten Müzzinoğlu bu hatanın giderildiğini, tıp fakültelerine artık daha fazla kontenjan ayrıldığını söyledi. Müezzinoğlu, ihtiyacı karşılamak için yabancı hekimlere kapıların açıldığını ancak oradan da yaraya merhem olacak bir çözüm çıkmadığını belirtti. Sağlık Bakanı olduktan sonra seçim bölgesi Edirne'ye ilk kez giden Müezzinoğlu, kent girişinde kalabalık bir partili grubu tarafından araç konyoyla karşılandı. Makam aracından eşi Faize Müezzinoğlu ile birlikte inen Bakan Müezzinoğlu konfeti yağmuru altında kaldı.


HABER

Müezzinoğlu: T.C.'yi ben kaldırmadım Recep kaldırdı
11 Nisan 2013

Sağlık Bakanı’ndan sağlık kurumlarından “Türkiye Cumhuriyeti” (T.C.) ibaresinin kaldırılmasına yönelik haberlere ilişkin açıklama geldi. Değişikliklerin önceki bakan Recep Akdağ döneminde başladığını söyledi.

Bakanlığa bağlı alt birimlerin başında “Türkiye Cumhuriyeti” ifadesinin kullanımına gerek olmadığını belirten Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, halk sağlığı kurumu ve kamu hastaneleri gibi kurumların başına T.C. ibaresi eklenmeden çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi.

Bakan Mehmet Müezzinoğlu, “Kurumsal yapımız bu şekilde devam edecek'' diye konuştu.
www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)