Emin Kerimoğlu
işadamı, siyaset adamı


Başkent Ankara Konseyi Platformu İcra Kurulu Üyesi


BAŞANKADER İcra Kurulu Başkanı


NAZ-EL GRUP Yönetim Kurulu Başkanı1973 yılında Ankara'da doğdu. İlkokulu Kuyubaşı İlkokulu'nda, ortaöğretimini Kamil Ocak Ortaokulu'nda ve Liseyi Yıldırım Beyazıt Meslek lisesi Elektrik Bölümü'nde tamamlamıştır. İktisat ve İşletme mezunu olan Kerimoğlu, 1991 yılında Büyük Anadolu gazetesinde haber müdürlüğü görevinde bulunmuştur.

1992 1994 yıllarında bir yayınevinin Ankara şube müdürlüğü görevini yürütmüştür. Bu dönemde Kıbrıs ve Türkiye'de kitap okuma alışkanlığı ve
geliştirilmesi üzerinde araştırmalar yapmış, özelikle çocukluk dönemlerinde kitap sevdirme üzerine akademik araştırmalarda bulunmuştur. Nüvit Osmay'ın kurduğu DKD (Düşün Konuş Dinle) kursları başta olmak üzere çok sayıda akademik eğitimler almıştır. 1995 yılında kurduğu aile şirketi ile elektrik ve enerji sektörüne adım atmıştır. 1996 yılından sonra yeni gelişen GSM sektöründe baz istasyonlarının kurulmasında önemli görevler üstlenmiş ve başarılı projeler gerçekleştirmiştir.

Çubuk Spor Klup Başkanı , Bürokratlar ve İdareciler Genel Başkan Yardımcılığı, Başkent Ankara Konseyi Platformu İcra Kurulu Üyesi, BAŞANKADER İcra Kurulu Başkanlığı, Çubuk Platformu, Başkent Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliği, Ahid Altındağ Başkan Vekilliği gibi önemli görevlerde bulunan başarılı bir işadamı , siyasetci ve spor adamı olan Emin Kerimoğlu, inşaat ve enerji sektöründe faaliyet gösteren NAZ-EL GRUP yönetim kurulu başkanlığı görevini de başarı ile sürdürmektedir.

Ankara'da sevilen sayılan başarılı bir işadamı ve siyasetci olan Emin Kerimoğlu, AK Parti'nin Siyaset Akademisi'ni de başarı ile tamamlamıştır.

2011 yılında yapılan genel seçimlerde Ankara 2. Bölgeden milletvekili adayı olan Kerimoğlu önemli projeleri ile basının gündeminde önemli yer bulmuş,
yapılan tüm anketlerde halkın büyük desteğini almıştır.

Ülkemiz adına tarım, hayvancılık ve turizimin gelişmesi açısından önemli bir proje olan "Şehirden Köye Dönüş" projesiyle adından sık sık söz ettiren Emin KERİMOĞLU, evli ve bir çocuk babasıdır.
www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)