Orhan Alimoğlu
Hakkari Eski Valisi1956 yılında Antalya'nın Akseki ilçesinde doğdu. İlk ve orta tahsilini, Antalya’da tamamladı. 1977 yılında Ankara Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Mezuniyetine müteakip Mülkiye İdare amirliği mesleğine intikal etti. 1980 yılında Göynük Kaymakamlığına atandı. Daha sonra sırası ile Susuz, Avanos, Geyve, Elbistan ve Körfez Kaymakamı olarak görev yaptı.

Trabzon Vali Yardımcılığından sonra Sakarya Vali Yardımcısı oldu. Temmuz 2005 tarihinde Sakarya il Özel İdare Genel Sekreteriliği'ne, 22 Aralık 2008 tarihinden itibarende Aksaray Valiliğine atandı. Bilahare Hakkari Valisi oldu. Evli ve 3 çocuk babası.
HABER

Teröristler etkisiz hale getiriliyor
5 Ağustos 2012

Hakkari Valiliği, etkisiz hale getirilen 14 teröristle 11 adet kalaşnikof tüfek ve 1 adet RPG7 roket atarın ele geçirildiğini bildirdi.Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 4 Ağustos 2012 tarihinde terör örgütü mensuplarınca sınır hattındaki bazı üs bölgeleri ile merkeze bağlı Geçimli Jandarma Karakolu'na saldırı ve sızma teşebbüsünde bulunulduğu hatırlatıldı.

Çıkan çatışmalarda daha önce 12 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

''Devam eden arazi arama ve tarama faaliyeti sırasında 2 terörist daha etkisiz hale getirilmiştir. Böylece etkisiz hale getirilen terörist sayısının 14'e çıkmıştır. Etkisiz hale getirilen terör örgütü mensuplarıyla 11 adet kaleşnikof marka silah ve 1 adet RPG7 marka roketatar ele geçirilmiştir.''HABER

Hakkari'de 6 Ekim'e kadar 7 askeri yasak bölge!
6 Ağustos 2012

HAKKARİ Valiliği ilde geçici askeri yasak bölge olarak ilan edilen alanları yazılı açıklamayla duyurdu. 7 ayrı bölgedeki yasak 6 Ekim 2012’ye kadar sürecek.

Son günlerde yoğun olarak PKK’ya karşı operasyonların yürütüldüğü ve çatışmaların çıktığı Hakkari’de bazı bölgeler geçici askeri güvenlik bölgesi ilan edildi. Hakkari, Şemdinli, Çukurca ve Yüksekova İlçeleri’ndeki askeri yasak bölgeleri Hakkari Valiliği yazılı açıklamayla duyurdu. 7 ayrı bölge "İkiyaka bölgesi, Şırnak Beytüşşebap doğusu ve Hakkari merkez bölgesi Altındağlar, Buzul Dağı bölgesi, Alandüz Bölgesi, Balkaya Dağları Bölgesi, Gediktepe ve Karadağ bölgesi, Çağlayan ve Pirinçeken Bölgesi" olarak belirtildi.


www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)