Mustafa Taşçı
Hak-İş Kurucu Genel Başkanı


bireysel gelişim uzmanı1949 yılında Nevşehir’de doğdu. Adalet Bakanlığı, Çalışma Bakanlığı ve Bayındırlık Bakanlıklarında idarecilikler yaptı. Hak-İş Konfederasyonu'nun Kurucu Genel Başkanı oldu. 1976-1980 yılları arasında Hak-İş Genel Başkanlığı yaptı. Ankara, ve Samsun'da ilköğretim müfettişliği, Şırnak’ta ilköğretim müfettişliği ve teftiş kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Bayındırlık Bakanlığı Personel Müdürü oldu. Bursa Valiliği’nde eğitim, kültür ve Proje Danışmanlığı yaptı. Bilahare Bursa Valiliği İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinde müdür oldu. Çilek Kişisel Gelişim Okulu'nu kurdu. Anlayarak hızlı okuma eğitimini ve disleksi (öğrenme güçlüğü) yaşayan öğrencilerle çalıştı. Bu amaca hizmet için sevgi mektupları ve Disleksi Derneği'ni kurdu. Kişisel gelişim uzmanı olarak bir çok eğitim ve kültür projesine imza attı.


İLETİŞİM:
[email protected]
0542 2085034


HAKKINDA YAZILANLAR

İstikrarlı, tutarlı, sorumlu 53 yıl

Kutlama etkinliği kapsamında 22 Ekim 2004 Cuma günü verilen iftar yemeğine katılan Hak-İş Kurucu Genel Başkanı ile birlikte eski Genel Başkanlarından Necati Çelik ve Aziz Yılmaz, Hak-İş’in kuruluş ve gelişmesinde çekilen sıkıntıları ve engellemeleri dile getirirken, Konfederasyonumuzun ulaştığı güce ve birlikteliğine bakarak gururlandıklarını ve duygulandıklarını ifade ettiler.

Hak İş Konfederasyonu nun daha sonraki kuruluş yıldönümlerinde Mustafa Taşcı onur konuğu olarak bulundu. 2021 yılı kuruluş kutlamalarında adına Hak İş binası içinde bir salon yaptırıldığını öğrendi. ve Konfederasyonun girişine Kurucu Genel Başkan olarak Resminin konulması ve resmin altına 22 Ekim 1976 kuruluş tarihinin yazılmasından onur duyduğunu ve çok mutlu olduğunu ifade etti.
hizmet-is.org.trwww.biyografi.net (Binlerce Biyografi)