Yiğit Bulut
gazeteci, yazar1972 yılında doğdu. Galatasaray Lisesi ve Bilkent Üniversitesi’nden mezun oldu. Sorbonne Üniversitesi'nde yüksek lisans yaptı. CNN Türk'te ekonomi yorumcusuluğu yaptı. Parametre ve Finans Analiz programlarının yapımcısı ve sunucusu oldu. Vatan, Referans ve Haber Türk gazetelerinde köşe yazarlığı, Haber Türk Tv Genel Yayın Müdürlüğü yaptı. Ocak 2012'de Başbakanlık başdanışmanlığına atandı. Haziran 2012'de Kanal 24 Genel Yayın Yönetmeni oldu. İngilizce ve Fransızca konuştuğu diller arasındadır.
HABER

Başbakanlık Başdanışmanı oldu
12 Ocak 2012

Habertürk TV eski Genel Yayın Yönetmeni Yiğit Bulut, ekonomi ve özelleştirme konularından sorumlu olarak görev yapacak.
HABER

Bulut 24'ün başına getirildi
1 Haziran 2012

Star Medya Grubu'ndan yapılan açıklamada 24 televizyonunun Genel Yayın Yönetmeni olarak Yiğit Bulut'un atandığı bildirildi: "Grubumuza bağlı 24 televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Sayın Akif Beki yeni bir proje için görevinden ayrılmıştır. Kendisine hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor ve yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Sayın Yiğit Bulut 24 televizyonu Genel Yayın Yönetmeni olarak bugünden itibaren (1 Haziran 2012) görevine başlamıştır. Sayın Yiğit Bulut'a da üstlendiği yeni görevden dolayı başarılar dileriz. Kamuoyuna duyururuz."

HABER

Yiğit Bulut, Başbakan Erdoğan'ın Başdanışmanı oldu
9 Temmuz 2013

Habertürk TV eski genel yayın yönetmeni ve 1 yılı aşkın bir süredir 24 TV Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdüren Yiğit Bulut Başbakanlık Başdanışmanı oldu.www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)