Süreyya Ciliv
Turkcell Eski Genel Müdürü1958 yılında Zonguldak'ta doğdu. 1977'de 19 yaşında eğitimini sürdürmek için ABD'ye gitti. Universty Of Michigan'da, endüstri mühendisliği ile birlikte bilgisayar mühendisliği eğitimi aldı. 3.5 yılda, Universty of Michigan'dan iki diploma ile mezun oldu. 1981 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra, Harvard Business School'da iki yıl iş idaresi yüksek lisansı aldı. 4.5 sene Metagraphics'de çalıştı. Buradan ayrıldıktan 8 ay sonra, Metagraphics'in en büyük ortağı oldu. 1987 yılında ABD'li bir arkadaşı ile Novasoft'u kurdu. Daha sonra IBM'in de ortak olduğu firma, Gartner Group tarafından 'en vizyonel şirket' seçildi. 1997 yılında Türkiye'ye dönerek Microsoft Türkiye'nin genel müdürlüğünü üstlendi. Bu görevi 3 yıl yürüttükten sonra şirketin ABD'deki merkezine transfer oldu. 2000 yılından sonra ABD'de Microsoft Global Satış, Pazarlama ve Hizmet Grubu'nda çeşitli yöneticilik pozisyonlarında bulundu. En son Microsoft Global Saha Hazırlık Stratejileri ve Sistemleri'nde Genel Müdür olarak görev yaptı. Evli ve iki çocuk babası. 9 Ocak 2007 tarihiden itibaren Turkcell Genel Müdürlüğü görevini yürüttü.
HAKKINDA YAZILANLAR

Turkcell'in yeni genel müdürü!
Akşam 30 Kasım 2006

Turkcell'İn yeni genel müdürü belli oldu. Şirketin dün yapılan yönetim kurulu toplantısından sonra şu açıklama yapıldı: 'Türk Ticaret Kanunu'nun 330/2 maddesi hükmü çerçevesinde 29 Kasım 2006 tarihinde toplanan Şirketimiz Yönetim Kurulu, oybirliği ile aşağıdaki kararı almıştır: Süreyya Ciliv, 9 Ocak 2007 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, Turkcell Genel Müdürü olarak atanmıştır. Ciliv, çok uluslu, hızla büyüyen ve yüksek teknoloji şirketlerinde Genel Müdürlük yapmış olup, pazarlama ve satış alanlarında derin deneyime sahiptir.
HABER

Turkcell'in tepesinde istifa!
28 Ocak 2015

Turkcell CEO'su Süreyya Ciliv görevinden ayrıldı, yerine vekaleten Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz getirildi ve yeni genel müdür atama süreci başlatıldı.

Turkcell'den Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada, "9 Ocak 2007'de Turkcell Genel Müdürü olarak atanan Süreyya Ciliv, 31 Ocak 2015 tarihinden geçerli olmak üzere görevinden ayrılma kararı almıştır" denildi.

Açıklamada, Turkcell Genel Müdürlüğü görevine Teknoloji Grubundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz'ün mevcut görevine ek olarak vekalet etmesine karar verildiği ve yeni Turkcell Genel Müdürü atama sürecinin başlatıldığı belirtildi.www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)