Mustafa Aydın ( 1968)
araştırmacı, yazar


editör


Tırsak Tâci1968 yılında Malatya'da doğdu. İlkokulu İstanbul'da, ortaokul ve liseyi Amasya'nın Suluova ilçesinde okudu.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV Bölümü mezunu. (1986-1990) yılları arasında karikatür ve mizahla uğraştı.

Yeni Asya, Uluslararası Haber Ajansı (İstihbarat Şefi), Genç Radyo (Ankara), STV (muhabir-istihbarat şefi) olarak çalıştı.

STV'de Gürhan Savgı ve Bedrettin Uğur'la birlikte kurumun ilk canlı-haber programı Haber Panorama'yı hazırladı.

Haftalık haber dergisi Aksiyon'da haber dosyaları ve 3 yıl boyunca da "Tırsak Tâci" tiplemesiyle mizahi yazıları yayınlandı.

ESERLERİ:

1.Kod Adı Kılıçbalığı
(Aydoğan Vatandaşla birlikte) /Karakutu Yay. 2002, 4. Baskı

2.Onların Savaşı
Kutupyıldızı Yayınları, 2003, 2. baskı

ESER-AYRINTI

ONLARIN SAVAŞI
Brzezinski, Kissinger, Huntington
(2003 2. baskı)
Kutupyıldızı Yay.

Eşiğinde, hatta göbeğinde olduğumuz ve bütün dünyanın sürüklendiği bu devasa boyutlu savaşın gerçek mimarları kim? Amerika'daki muhalifleri bile sindiren herşeyi tanklar toplar ve elde edilecek ekonomik ve siyasi hedeflerle belirleyen savaş lobisini kimler oluşturuyor? Son günlerde iyice tartışma gündemine taşınan ve giderek daha çok sorgulanan esrarengiz lobinin fikri mimarlığını kimler yapıyor? Bütün bu soruların cevabı Onların Savaşı kitabında cevabını fazlasıyla buluyor.

Aydoğan Vatandaş'la birlikte yazdığı Kod Adı Kılıçbalığı kitabı bir yılda dört baskı yapan Mustafa Aydın'ın yeni kitabı "Onların Savaşı" ikinci baskısında çok daha geniş bir muhtevayla okurlarının karşısına çıkıyor. Kitap oldukça ilginç tespit ve iddialarla dolu. Yahudiliğin ardından Hıristiyan kitleleri, Mesih yolu adı altında aslında Deccal'ın yoluna sürükleyen ekibin peçesini kaldırma iddiasındaki kitap, dünyaya hükmeden gizli örgütlerin de perde arkasını sorguluyor.

11 Eylül'den Kissinger'e, Brzezinski'den Huntington'a uzanan çizgide savaş lobisiyle ilgili ilginç araştırma ve bulgular kanla oynanan oyunları görmek isteyenler için vazgeçilmez nitelikte.

Kitapta Kennedy suikastından sonra ABD'ye hakim olan lobinin faaliyetleriyle birlikte, şeytanın yönlendirdiği 3 büyük kabbalistten
mesaj alan "şeytansılar"la, zaman gezmeni Rical-i Gayb dervişlerinin, Hızır dostlarının bilinmeyen esrarengiz mücadeleleri de anlatılıyor. İkinci baskıya ilave edilen bölümler de ilginç. "Neo-conların Ilımlı İslam Projesi", GAP Dosyası, İsrail Dosyası ve Ortadoğu'ya Atatürk Modeli Projesi incelemelerini muhalif yahudi düşünürlerin siyonizm aleyhindeki yazıları izliyor.

Mesih-Deccal ve Mehdi mücadelelerinin Evangelistler ve İslam inancını karşı karşıya getirdiği bölümler ise ilgiyle okunacak nitelikte.www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)