Mehmet Gül ( 1950)- (13.3.2008)
İstanbul Eski Milletvekili (MHP)


işadamı1950 yılında Yozgat'da doğdu. Şeref Bey ve Zinde Hanım evladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. TÜMİSAD başkanı ve BJK üyesi. 75. Yıl Spor Kulübü başkanlığı yaptı.

21. Dönem İstanbul milletvekili seçildi. Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkanlığı yaptı. İngilizce biliyordu. Evli ve 3 çocuk babası.

13 Mart 2008 tarihinde Ukrayna'nın başkenti Kiev'de vefat etti.
VEFAT-HABER

MHP'li eski vekil Gül Ukrayna'da vefat etti
14 Mart 2008

Eski MHP İstanbul Milletvekili Mehmet Gül, iş amacıyla gittiği Ukrayna'da vefat etti. Ailesi, başkent Kiev'de bulunan Gül'ün cenazesini yarın Türkiye'ye getirecek. Gül, daha önce Hepatit-B'den siroza dönüşen bir rahatsızlık geçirmişti.

Bu hastalığı sebebiyle Kasım 2007'de Memorial Hastanesi'nde karaciğer nakli yapılmıştı. Alınan bilgilere göre Gül, kereste işi için Ukrayna'ya gitti. Gül, Ukraynalı bir işadamı ile Türkiye'ye kereste ithal etmeyi planlıyordu. Yaptığı bazı görüşmelerin ardından fenalaşan Gül, önceki gün hastaneye kaldırıldı. Bir süre yaşam ünitesine bağlı kalan Gül, dün öğleden sonra hayatını kaybetti. Ölümün, kan pıhtılaşması sebebiyle olabileceği üzerinde duruluyor.

Kürtçülük' konusunda bir kitap üzerinde çalışıyordu

Bu arada Gül, son dönemde bir kitap üzerinde çalışıyordu. 'Kürtler ve Kürtçülük' konusunun irdelendiği kitapta, Kürtlerin ortaya çıkışı, Yahudi ve Ermenilerle olan ilişkileri ele alınıyor. Türkiye'deki Kürtçülük hareketini kimlerin desteklediği, Hazar Yahudileri ve Barzani ailesi de çalışmanın dikkat çeken konularından.

1950 yılında Yozgat'ta doğan Mehmet Gül, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Evli ve 3 çocuk babası olan Gül, 21. dönem MHP milletvekili olarak TBMM'ye girmişti.

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Gül'ün ölümü üzerine yayımladığı başsağlığı mesajında şunları kaydetti: "Öğrencilik yıllarından beri kendisini Türk milletinin varlığına, birliğine ve yücelişine adamış; milliyetçi, vatanperver, idealist bir dava adamı olan değerli kardeşim Mehmet Gül'ün vefatını büyük bir üzüntü içerisinde öğrenmiş bulunmaktayım. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine, dava arkadaşlarımıza ve milletimize başsağlığı diliyorum."
www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)