Yücel Erdemir
Eğitim Tasarımcısı, Eğitmen


Dr. Yücel ERDEMİRİstanbul’da doğan Yücel Erdemir, bütün akademik kariyerini Yıldız Teknik Üniversitesi’nde sürdürdü. Sırasıyla 2001’de Eğitim Bilimleri bölümünde lisans eğitimini, 2006’da Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında tezli yüksek lisansını ve 2011’de de Eğitimde Yeterlilik doktorasını tamamladı.

1996 yılında üniversitenin birinci sınıfından itibaren Burger King (Tab Gıda)’de ilk iş deneyimini yaşadı. Burada geçirdiği bir buçuk yıl boyunca en temel pozisyondan, vardiya müdürlüğüne kadar bir part-time çalışan olarak terfi etmeyi başardı. Hemen ardından bir teklif sayesinde Wendy’s restoran zincirine vardiya müdürü olarak transfer oldu. Aynı şirkette açılan “Restoran Eğitmenliği” pozisyonu için eğitim alanındaki formasyonu nedeniyle tercih edildi. Şirket Türkiye’deki faaliyetlerini durduruncaya kadar bu pozisyonda çalıştı ve eğitmenliğin beklediği yetkinlikler için okulun yanında Eğiticinin Eğitimi ve yabancı dil ile ilgili kendine yatırım yapmaya başladı. Buradaki deneyimi, eğitimlerin dijital tamamlayıcılarıyla ilgili de önemli tecrübeler kazanmasını sağlamıştır.

2002 yılında satış deneyiminin, eğitimlere sağladığı malzemenin farkına vardı ve kısa bir süre Doğan Hayat Sigorta A.Ş. ve sonrasındaki üç yıl boyunca da Finansbank Direkt Satış Ekibi’nde sigortacılık ve bankacılık ürünleri sattı. Finansbank’taki son iki yılda eşzamanlı bir biçimde departman içindeki oryantasyon eğitimlerini de üstlenerek, Genel Müdürlük Eğitim Birimine destek verdi. Bu süreçte yararlandığı eğitmenlerin verdiği ilhamla hayatına bir eğitimci olarak devam etme kararı aldı.

2005 yılında yeni oluşturulan Vestel Bayi Geliştirme Müdürlüğü için yayınlanan Eğitim Uzmanı ilanına başvurarak dört yıllık yeni bir serüvene içine girdi. İstanbul’daki yaklaşık 600 beyaz eşya bayisinin mesleki, teknik ve kişisel gelişimine yönelik yaptığı çalışmalar, eğitimin zaman ile mekandan bağımsız, “yaşayan” bir alan olduğunu ve sınırlandırılamayacağını görmesini sağladı.

2009 yılında yaklaşık 13 yıllık iş hayatı sonrası AEGON’a geçerek eğitim süreçlerinin stratejisini belirleme imkanını yakaladı. Özellikle satış ekipleri olmak üzere şirketin yatırım hedefindeki bütün çalışanlarına gelişim desteği veren bir ekibi yönetti. 2014 yılında TARSİM’den gelen Eğitim Yöneticiliği teklifiyle yaklaşık beş yıl boyunca kamunun ihtiyaçlarını da anlama fırsatı buldu.

Dr. Yücel Erdemir, tüm kariyeri boyunca Yıldız Teknik, Bilgi gibi üniversitelerde mesleki ve kişisel gelişim dersleri vermiş, birçok kurumun sınıf ve dijital projelerinde de eğitmen ve tasarımcı olarak çalışmıştır. Aynı zamanda “Sheros and Heroes of Turkey” gibi büyük organizasyonlarda da konuşmacı olarak yer almaktadır.

Dr. Yücel Erdemir; Algı Yönetimi, Profesyonel İfade Tasarımı, Operasyonel Verimlilik (Yalın Dönüşüm), Müşteri Refleksini Geliştirmek, İkna, Rekabet Koçluğu, Çalışan Davranışları, Empatik Yönetim, İletişim Tasarımı, Eğiticinin Eğitimi (Güncel Sunum Trendleri), Sosyal Medyada Hayatta Kalmak, Markalardaki Duruş Bozuklukları ve Dijitalleşme gibi konularda eğitimler üretmeye devam ediyor.

https://www.hurriyet.com.tr/egitim/egitimci-yucel-erdemir-ilham-verenlerde-40894556
https://www.milliyet.com.tr/cadde/yucel-erdemir-ilham-verenlerde-konusacak-2694785
www.yucelerdemir.net


www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)