Janserey Nalan Yıldız
yazarHacettepe Üniversitesi mezunu, nörobilimden psikolojiye disiplinlerarası eğitime hevesli bir Türkolog. Başkent Haberler Ajansı, Hürriyet Gazetesi ve Star TV gibi kitle iletişim araçlarında habercillik, editörlük ve yazı işleri müdürlüğü yaptı. TRT Türkiye'nin Sesi Programı için kültür-sanat programları hazırlayıp sundu. Beş yıl Başbakanlık'ta Basın Müşaviri olarak çalıştıktan sonra, görevine bir kamu kurumunda devam ediyor.

Pek çok müstear isimle felsefeden bilime farklı konularda yazıları yayınlanan, "Hayalet yazarlık" ve editörlük de yapan YILDIZ, bilimin ışığında ilerlemeyi seven bir fütürist.

ESERLERİ:

Edebiyat ve felsefe incelemelerinden oluşan, Jülyet: Erdemle Kırbaçlayan Kadın, tarih araştırmalarını kapsayan Ajanların Gizli Cemiyetlerin Etkisinde Bir Edebiyat ve Kültür Tarihi, Haşhaşilerden Jön Masonlara, (Sırra Kalem Basanlar) isimli kitaplarından sonra, 24 Ocak 2019'da moderatörlüğünü yaptığı "Yapay Zekâ, Simülasyon Evreni, Geleceğin Zihnini Okumak" konulu söyleşinin ardından, bilim ve gelecek temalı Fütursuzca Fütüristim- Işınla Beni Scotty!'i isimli kitabı okuyucu ile buluştu.www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)