Buray Büsküvütçü
MDP Genel BaşkanıKKTC'de kurulan Milliyetçi Demokrasi Partisi Genel Başkanı. Milliyetçi çizgideki MDP 8 Ekim 2016 tarihinde kuruldu. Partinin amblemi, siyah şerit üstünde kırmızı beyaz zemine, kurt sembolü.

MDP Genel Başkanı Buray Büsküvütçü ve parti üyeleri Kıbrıs'ta bulunan moda tasarımcısı Barbaros Şansal'a, "Sosyal medyadan küfrettiğin KKTC'de ne işin var?" diye tepki gösterdi.HABER

MDP Başkanı Büsküvütçü oldu
Kıbrıs Gazetesi 12 Haziran 2017

Milliyetçi Demokrasi Partisi (MDP) Genel Başkanlığına tek aday olan Buray Büsküvütçü oy birliğiyle seçildi.
MDP Başkanı Büsküvütçü oldu

MDP’den yapılan açıklamaya göre, MDP 1. Olağan Kurultayı dün Emekliler Derneği Genel Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Kurultayda, Genel Başkan yanında 50 kişilik Parti Meclisi de belirlendi.

HABER

Milliyetçi Demokrasi Hareketi Basın Açıklaması
5 Mart 2016

20 Mart Pazar günü, İskele piknik alanında gerçekleştirilen Nevruz şenliklerinde terör örgütü propagandası yapılacağını 18 Mart Cuma akşamı Şehitler anıtında yaptığımız konuşmada öngörmüş ve gerekli duyarlılığın gösterilmesi için çağrıda bulunmuştuk. Toplumun büyük bir kesimi de bizimle birlikte bunu görmüş ve organizasyona katılım önceki yıllara nazaran çok düşük gerçekleşmiş, katılan vatandaşların bir kısmı da alandaki terör örgütü lehine sloganlardan rahatsız olarak alanı terk etmiştir.

Milliyetçi Demokrasi Hareketi - Basın Açıklaması
Hal böyle iken sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın ve Bakanlarımızın yani devleti temsil noktasında ve sorumluluğunda olan makamların alanda bulunması ve daha sonrasında terör propagandası yapan şahıslar hakkında hiçbir işlem yapılmaması bizleri derinden üzmüştür. Toplumun büyük çoğunluğu da bizimle aynı üzüntüyü paylaşmıştır.

Bu noktada 22 Mart Salı günü, 25 sivil toplum örgütünün imzasını taşıyan bir kınama mesajı yayınlanmıştır. Bu kınama mesajında hiçbir etnisite, dil, bölge ve benzeri bir ayrımcılıktan bahsedilmemişken, sadece terör ve terör lehine yapılan propagandalar eleştirilmişken ve ortak bildiriye imza koyan birçok dernekte Kürt kökenli vatandaşlarımız da bulunmasına rağmen, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız sanki biz Nevruz kutlamasına karşı çıkıyormuşuz ve bölge ayrımcılığı yapıyormuşuz gibi bir hava yaratmaktadırlar.

Sayın Başbakan Kalyoncu, işi bir adım daha ileri götürerek bizi ırkçılıkla suçlamıştır ve 25 sivil toplum kuruluşunu hedef göstermiştir. Sayın başbakan, kendisini kınayanlara karşı bir algı operasyonu yürüterek zan altında bırakmaya çalışmaktadır. Sayın Başbakan’a soruyoruz, terör örgütü lehine slogan atan ve propaganda yapanlar hakkında neden bir yasal işlem yapılmamıştır? Sayın Başbakan hukuk diyor, terör örgütü propagandası yapmak KKTC yasalarına göre suç değilmidir?

Sayın Başbakan’ın halktan gizlemeye çalıştığı, 20 Mart günü İskele piknik alanında sabahtan başlayarak pkk şarkılarının çalındığı, terörist başı lehine ve patlatılan bombalarla yüzlerce masum insanın ölümüne neden olan örgüt ve onun eli kanlı teröristleri lehine sloganlar atıldığı, ve canı pahasına terörle mücadele eden güvenlik güçleri ve Türkiye Cumhuriyeti aleyhine sloganlar atıldığıdır. Bütün bunlar olmamış mıdır? Sayın Başbakan bizim aklımızla alay mı etmektedir? İlgili görüntüler medyada, internette ve devlet arşivlerinde mevcuttur. Peki yarın yasal bir dernek bir etkinlik yapsa ve sayın Başbakan katılsa, arkasından orada işid propagandası yapılsa, tepkisi daha doğrusu tepkisizliği aynı mı olur, demokratik hak mı diyecek yine? Sayın Başbakanı bizimle uğraşmak yerine terör örgütü propagandası yapanlar hakkında yasal işlem yapmaya çağırıyoruz.

Buray Büsküvütçü
Milliyetçi Demokrasi Hareketi Başkanı


www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)