Osman Gazi Kandemir
emekli asker, yazar1961 yılında Sivas’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimi bu Sivas’ta tamamladı. 1978 yılında girdiği Kara Harp Okulu'ndan 1982 yılında teğmen rütbesiyle mezun oldu.

Meslek hayatı boyunca sırasıyla Sınıf Okulu, TODAİE Kamu Yönetimi, Kara Harp Akademisi, Lisan Okulu, Silahlı Kuvvetler Akademisi, Almanya NATO Okulu Psikolojik Harekât Eğitimi, İngiltere Cranfield Üniversitesi Harekât Analiz eğitimi aldı.

Büyük bir kısmı Kurmay Subay olarak Türk Silahlı Kuvvetleri'nin her seviyesindeki komutanlık ve karargâh görevleri yaptı. İtalya’da bulunan NATO Karargâhında üç yıl şube müdürlüğü görevi icra etti.
2011 yılında general rütbesiyle emekli oldu.

Emekli olduktan sonra roman yazmaya başladı. Evli ve iki çocuk babası.

ESERLERİ:

1.Karanfil
2013 yılında çıkan ilk romanı Karanfil'de Azerbaycan-Ermenistan Savaşı'na gönüllü olarak katılan bir yüzbaşının başından geçenleri anlattı. Bu roman Azerbaycan'da yayınlandı.

2.Gelincik
2014 yılında okurlarıyla buluşan ikinci romanı Gelincik'te ise yazar, örgütten kaçmaya çalışan bir kadın ile onunla çatışmada karşılaşan bir subay üzerinden Güneydoğuda yaşanan hadiselerin geri planını ve insanların hikayelerini gözlerimizin önüne seriyor.

3.Yüzyıllık Hikaye
Üçüncü romanı Yüzyıllık Hikaye ise yayım safhasındadır.


www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)